Panasonic S-97 i ShowCenter 200 - gwiazdkowe prezenty...

dvd-r

New member
Witam

Chciałbym się z towarzyszami podzielić moimi wrażeniami po ostatnich zakupach.

Jako, że minął Mikołaj i zbliża się Gwiadka, postanowiłem zrobić sobie prezent i uszczęśliwić się sprzętem HD.

Może najpierw Panasonic S-97. Zakupu dokonałem w Saturnie w Silesia City Center w Katowicach - cena 1289 zł wydawała się w porządku, w dodatku sprzęt z kartonika (ogólnie mieli 2 szt.).
Do tej pory używałem odtwarzacza Panasonic S-35, podłączony był do 506XDE, poprzez wyjście Component. Obraz z S-35 denerwowoał mnie: słabo nasyconymi kolorami, słabą rozdzielczością (grube obrysy), poza tym obraz był troszkę zaszumiony.
Po zakupie S-97 i podłączeniu przez HDMI, obraz bajka. po prostu pięknie. Nawet bez włączonego skalowania, obraz jest znacznie lepszy. Praktycznie nie widać kwantyzacji, na jednolitych powierzchniach np. niebo - po prostu gładko, kolory znacznie bardziej nasycone, obraz ostrzejszy. Po przeskalowaniu do 720p - obraz staje się jeszcze ostrzejszy, w 1080i - nie widać aż takiej różnicy. Zależnie od rodzaju filmu, niektóre lepiej oglądać w 1080i inne 720p. W 1080i czasem moga się pojawić poziome kreseczki, efekt podwyższania rozdzielczości.
Trochę o dźwięku. Cudo S-97 potrafi poprawiać równiez dźwięk, ze zwykłej płyty CD - 44,1 Khz wypuszczać na amplituner 96 Khz lub nawet 192 Khz - niestety mój amplituner przy 96 Khz wyłacza działanie ekualizera oraz nie daje sygnału na subwoofer co powoduje, że dźwięk jest płaski.
Dźwięk w filmach wydaje mi się lepszy niż z S-35, mam wrażenie że słyszę więcej dźwięków a nie tylko bas+wysokie.
Podsumowując S-97 to dobry zakup - dużo lepszy obraz niż ze zwykłego DVD - a gdy posiada się liczną kolekcję filmów na tradycyjnych DVD jest to bardzo ważne.

Teraz ShowCenter 200:

Jak zapewne połowa forum - byłem zapisany na Kissa DP-600, ale po ostatnim niedotrzymanym terminie 9 grudnia postanowiłem, że do lutego nie będę czekał. Bez HDMI wytrzymam, a DVD już mam więc napęd niepotrzebny. Przeglądałem strony internetowe, na placu boju pozostawały Snazio i Buffalo. Znalazłem również aukcję na allegro - człowiek proponował nowego ShowCenter 200 z gwarancją za 600 zł. No nic myśle sobie, chyba zepsute - bo oficjalna cena to ok 1200 zł. Ale nic człowiek był z moich okolic - umówiłem się i... okazało się że sprzęt kupiony m-c temu u dystrybutora Alstor - na gwarancji tylko klient się rozmyślił a sklep nie wie do czego to służy i chcą to sprzedać mimo, że ze stratą.
Ucieszony dobrym zakupem przyjeżdżam do domu, podłączam i... instalacja programów itd. Puszczam pierwsze demówki, bardzo haczą, płynnie idą tylko 720p. Radość zgasła no i wiadomo grzebanie po internecie itp. Najnowsza wersja oprogramowania, to samo. Bora-Bora, Pojutrze strasznie rwie. Do tego zauważam, że obraz jest po prostu tragiczny, rozmazany kolory kiepskie. Show Center podłączony kabelkiem Component 1,5 - może to jego wina.
Kupiłem kabel 0,5 metra, złocone końcówki, podójny ekran. Obraz nabrał kolorów i jest znacznie lepiej, tzw. żyletka.
Ale nadal nie ma płynności. Po poznaniu sprzętu okazuje się, że są tam tryby: Component HDTV 1080i i tryb Component HDTV 1080i 50 Hz, do tej pory działałem w tym drugim, po przełączeniu na ten pierwszy filmy idą znacznie płynniej ale tak jak szły z komputera z GF6600GT. ShowCenter podłączony miałem do switcha 3Com. Do tego switcha komputer z kartą 3Com na PCI. Kolejnym krokiem było podłączenie skrosowanym kabelkiem showCenter bezpośrednio do komputera. Płynność się poprawiła, ale dopiero użycie karty 10/100/1000, którą mam zintegrowaną z płytą główną - filmy idą całkowicie płynnie.
Zauważyłem też, że ShowCenter nie rozpoznaje kodeka Nero Digital. Problemem są też napisy, w instrukcji piszą, że napisy działają tylko z plikami AVI. Trochę to dziwne bo filmy to głównie MPG, a z nimi napisów nie widać.
Może gdzieś w internecie znajdę jak to zmienić.

Podsumowując - ShowCenter 200 za 600 zł - odtwarza świetnie filmy HD z dźwiękiem DD5.1. Poza tym bardzo dobrze nadaje się do oglądania zdjęć na ekranie TV i słuchania muzyki.

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że moje boje komuś pomogą w wyborze.

Artur

506XDE+26R51
 

Cezarh

New member
Witam,
Czy mozna prosic o nieco wiecej info na temat ogladania zdjec na Showcenter? Recenzje na zachodnich "forach" mowia o swietnej jakosci obrazie w 1080i z tego typu urzadzen... jest mozliwosc zoom'u?

Pozdrawiam / Cezarh
 

dvd-r

New member
Cezarh napisał:
Witam,
Czy mozna prosic o nieco wiecej info na temat ogladania zdjec na Showcenter? Recenzje na zachodnich "forach" mowia o swietnej jakosci obrazie w 1080i z tego typu urzadzen... jest mozliwosc zoom'u?

Pozdrawiam / Cezarh

Zdjęcia mam z Canona 20d - po przerobieniu z RAW - mam JPGi 3504x2232 (mniej więcej) i można powiększać tak jak na komputerze do 1:1. Jakość rewelacja i przede wszystkich chodzi to szybko, można dać, że np. co 2 sek wchodzi następne zdjęcie jakąś roletką, przejściem w tle do tego muzyka.

Artur
 

jakubek

New member
witam, z jaki amplituner z rodziny panasonica bys polecal (moze masz inny??). Waham sie pomiedzy SA XR 55 a SA XR 70 z tym ze kasowo pasowalby mi bardziej ten pierwszy. pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
Jeśli masz Pasikonika DVD-S97 polecam SA XR 70.
Dołożysz trochę kasy ale jeśli masz TV ze złączem HDMI oba wspomniane urzadzenia dadzą Ci możliwość połączenia DVD z TV poprzez amplituner złączem HDMI.
 

szymonunion

New member
Witam,

fajnie, ze jakas nowa opinia o Panasonicu. Jestem przed zakupem 32LX500 + S97 +XR70. Nie wiem jeszcze jakie kolumny - moze ktos dopowie w tym temacie...

Jak juz kupie i podlacze i potestuje to dam znac na forum w postaci swojej opinii.


Pozdrawiam,
 

jakubek

New member
Maszek, zastanwiam sie tylko jesli XR 70 ma jedno zlacze HDMI (nie wiem ile ma tak naprawde) to wystarczy na podlaczenie dvd ale co z wyjciem HDMI na tv ?? pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
szymonunion napisał:
Jakubek,

Terminal HDMI 1 wej., 1 wyj. - to co? dvd podlaczam przez ampa do tv ?


Pozdrawiam,

--
SzYmOn
Dokładnie tak. Nie kazdy TV jest wyposażony standardowo w głośniki (plazma Pioneer 436). Zakładam, ze masz S97. Oprócz oglądania filmów, lubisz posłuchać muzyki i radia więc w konsekwencji kupisz amplituner Pasikonika. A ja tylko proponuję XR70 zamiast 50-tki.
Jak do tego dołożysz tuner TV SAT i magnetowid, wkrótce zagości u Ciebie pajęczyna kabli za telewizorem i dodatkowo dylemat - jak to wszystko sensownie podłączyć?
Poniżej link do ściagniecia instrukcji od XR70 po angielsku
http://www.panasonic.co.uk/customer-Support/download-centre.asp?did=130747&fmt=pdf
zaznacz checkbox accept i kliknij na download.
powodzenia
 

maszek

New member
Bez reklam
szymonunion napisał:
Witam,

fajnie, ze jakas nowa opinia o Panasonicu. Jestem przed zakupem 32LX500 + S97 +XR70. Nie wiem jeszcze jakie kolumny - moze ktos dopowie w tym temacie...

Jak juz kupie i podlacze i potestuje to dam znac na forum w postaci swojej opinii.


Pozdrawiam,

Mogę Ci tylko podpowiedzieć, że to co robi S97 i XR70 z głośnikami SB-TP70 to po prostu... masakra :))) - coś "boskiego".
Tyle że to droga zabawa. A jak chcesz jeszce mieć "niebo" w domu to kup plazmę Pionieera 436 - choć 42PV500 tez nie jest taki znów zły.
 
Do góry