Jaki telewizor do X360???

Dymaldo

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Po nowym roku mam zamiar kupic (w sumie to na 100%) kupic nowego X-a. Jak wiadomo bez telewizora z HDTV ta konsola nie pokazuje swej mocy. Wiedza moja na ten temat jest raczej podstawowa, i chcialbym sie zdac na opinie fachowców w tym temacie, ktorych na tym forum nie brakuje z pewnoscia. Na TV nie chce wydawac fortuny (ok 4000zł). Wiem ze plazma z HDTV jest za te pieniadze nieosiagalna. Wiec pozostaje LCD. Oto kilka pytan:

1) Jaka jest zasadnicza różnica miedzy plazmą a LCD?
2) Czy w LCD za ok 4000zł uzyskam rozdzielczosc 720?
3) Słyszalem ze telewizor powinien miec jakies wejscia aby szlo podpiac nowego X-a do niego
4) Czy ktos moglby przedstawic mi oferte najlepszego TV w tej klasie.

Z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi i prosze o powazne rozpatrzenie moich pytan, gdyz TV chce kupic jak najszybciej.
 

arsenal

Moderator
VIP
Do 4 tysiaków spokojnie znajdziesz dobre LCD z matrycą 1280x720. Zwłaszcza po nowym roku. Wystarczy dobrze poszukać a modele nawet 32 calowe będą w zasięgu twojej kieszeni. Przy zakupie pamiętaj aby tv miał złącze component( nie kompozyt) bo ostatnio widziałem dwa modele Samsunga bez tego złącza. jest to ważne gdyż nowy Xbox nie wysyła cyfrowych sygnałów wideo( nici z DVI i HDMI). Upewnij się, że przez component otrzymujesz obraz HD( podłącz X'a w sklepie jak już go kupisz i jeśli jest obraz po wybraniu 720p w HDTV setting można brać, jak nie ma obrazu to sprawdzaj następny). oprócz złącza component X360 ma wyjśćie VGA( jak w monitorze) ale kabel trzeba dokupić osobno a różnica w jakości obrazu jest prawie nie zauważalna jeśli w ogóle jest. Można go kupic jeśli nie chcesz wydać tych 4000 na tv a grac w HD ma monitorze od peceta.
 

Dymaldo

New member
Dzieki za odpowiedz, a moze podpowiesz mi jaki model byłby najlepszy? to bywa tak ze TV ma Component a z HDTV beda nici? Wydaje mi sie ze rozdzielczosc 720 jest optymalna i daje bardzo ładne efekty. A propo tego kabla- idzie go gdzies kupic?
 

Dymaldo

New member
Pomocy,jaki LCD 32"

i nie ma zadnych pogorszeń jakosci??? w sumie jak zrobiłem teraz na kompie taka rozdziałke to obraz jest taki pionowo rozciągnięty.... czy na X-ie nie bedzie tak samo? czy moze widziales w akcji nowego X-a w połaczeniu z komputerowym CRT?
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie widziałem i mam nadzieję że nie będzie występowało to rozciągnięcie w pionie inaczej traci to cały sens. Wtedy można go wykorzystać tylko w monitorach 16/9( np. Fujitsu/Siemens) lub telewizorach HD gdy component zajmuje np. DVD. Mój tv ma component x2, ale już zajęte więc też mam mały problem. trzeba będzie kupić nowy amplituner z upscalingiem i component x 3.
 

master64

New member
arsenal napisał:
Do 4 tysiaków spokojnie znajdziesz dobre LCD z matrycą 1280x720. Zwłaszcza po nowym roku. Wystarczy dobrze poszukać a modele nawet 32 calowe będą w zasięgu twojej kieszeni. Przy zakupie pamiętaj aby tv miał złącze component( nie kompozyt) bo ostatnio widziałem dwa modele Samsunga bez tego złącza. jest to ważne gdyż nowy Xbox nie wysyła cyfrowych sygnałów wideo( nici z DVI i HDMI). Upewnij się, że przez component otrzymujesz obraz HD( podłącz X'a w sklepie jak już go kupisz i jeśli jest obraz po wybraniu 720p w HDTV setting można brać, jak nie ma obrazu to sprawdzaj następny). oprócz złącza component X360 ma wyjśćie VGA( jak w monitorze) ale kabel trzeba dokupić osobno a różnica w jakości obrazu jest prawie nie zauważalna jeśli w ogóle jest. Można go kupic jeśli nie chcesz wydać tych 4000 na tv a grac w HD ma monitorze od peceta.

A jak wygląda obraz przy podłączeniu kablem DVI (telewizor) - D-Sub (XBOX360) przy zastosowaniu odpowiedniej przejściówki.
Czy takie połączenie jest możliwe?

Pozdrawiam
 

bandi

New member
Witam.

Ja mam podłączonego X360 za pomocą kabla VGA z przejściówką na DVI do LG RZ-32LZ55. Obraz jest sliczny.

Nie mam jeszcze porównania z Componentem, bo ten mi coś nie działa poprawnie. Mam fatalny obraz - bardzo przyciemnione kolory i choć tv rozpoznaje naprzykład 720p przy wyborze w menu X360 to obraz jest dalej zepsuty.

Nie wiem gdzie leży problem. Moze ktoś znajdzie rozwiązanie bo ja powoli zaczynam się poddawać i zastanawiam się co reklamować :)
 

loewe

New member
Wezwać obydwa serwisy na jedną godzinę tylko im nie mówić nie przyjdą !
albo będą się wymigiwać i niech sprawdzają na miejscu sprzęt waży powyżej 10 kg i jest na gwarancji więc koszty pokrywają i niech na miescu kombinują którego sprzęt jest sprawny ja tak zrobiłem i wiedziałem co jest ale się śmieliśmy a oni nie wiedzieli dlaczego ?!!!!!!!
chcieli mnie naciągnąć na kasę ale ja ten sprzęt naprawiam nie dałem się,na koniec dowiedzieli się że prowadzę serwis ..te ich spojrzenia ale jak szybko decyzje zapadły na drugi dzień sprzęt u kolegi był w domu sprawny a my się śmiejąc piliśmy piwko. Pracownik mnie wydał
przyjechał po liste wypłat i kasę dla pracowników i zapytał się dlaczego to tak ślamazarnie im to idzie ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za nim wezwiesz serwis podłącz po komponencie inne urządzenie , bedziesz miał pewność czy to napewno to.
 

bandi

New member
No właśnie - na razie nie mam pod ręką nic. Nawet grafiki do PC z component-em.

Pomyślałem, żeby podłączyć w innej kolejności wtyczki - może się pomylił producent z kolorami kabli czy gniazd :) hehe. Ale wiem - to głupi pomysł i nie realny.

Aha. Rozumiem że wtyczka żółta - composite - jest nie potrzebna przy sygnale component i ma być śmiało odłączona od TV?

Aha - Serwis Microsoft do mnie może i by przyjechał ale dopiero jak będzie oficjalna premiera w Polsce - czyli najwczesniej pod koniec roku :-(
 
Ostatnia edycja:

sebastian1312

New member
Ciągnąc temat:

W jednym z poprzednich wątków polecano do Xboxa360 Sony serii S lub V.
Czy ktoś testował tą konsolę lub jakąś inną z tymi telewizorami?

Na tej stronie link wprost zmasakrowano S ze względu na ponoć odświeżanie na poziomie 50 ms, co ma uniemożliwiać granie.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Z telewizorów w okolicach 5 tys akurat S najbardziej mi pasuje pod kątem kolorów itd. Boję się tylko o to smużenie.

Czy V ma lepszą matrycę, czy tylko procesory obrazu?
 

arsenal

Moderator
VIP
bandi napisał:
No właśnie - na razie nie mam pod ręką nic. Nawet grafiki do PC z component-em.

Pomyślałem, żeby podłączyć w innej kolejności wtyczki - może się pomylił producent z kolorami kabli czy gniazd :) hehe. Ale wiem - to głupi pomysł i nie realny.

Aha. Rozumiem że wtyczka żółta - composite - jest nie potrzebna przy sygnale component i ma być śmiało odłączona od TV?

Aha - Serwis Microsoft do mnie może i by przyjechał ale dopiero jak będzie oficjalna premiera w Polsce - czyli najwczesniej pod koniec roku :-(
Podłącz coś innego np. DVD pod component. Jeśli będzie dobrze sprawdź czy przełącznik na kablu component do Xboxa masz w pozycji HDTV( częste niedopatrzenie).
 
Do góry