Fachowcy od HD - oświeccie biedną kobietę!

awujotka

New member
Bez reklam
Witajcie! Mam następujący problem: tv lcd philips 37pf9830, dvd philips q50, komputer P4 3,0 z kartą graf. Radeon X300 z wyjściem DVI, kabelek DVI-HDMI. Niestety dvd połączone po component nie da się oglądac (co 1-2 sekundy wchodzi czarny ekran, po czym wraca do normalności i za chwilę to samo i tak dookoła Macieju).Po podłączeniu komputera z tv nie udało mi się niestety nic zrobic, bo i rozdzielczosc nie taka jak trzeba (połowy pulpitu Windows nie widac i nie mam jak dobra się do przycisków do zmiany rozdzielczości). Co mam zrobic (krok po kroku), żeby pocieszyc oko filmami HD, które mam na dysku kompa? Błagam pomóźcie zdesperowanej kobiecie..... :(
 

kaz

New member
w jaki sposób masz połączony TV z PC tzn. przez jakie złącza?

co to znaczy że nie można dobrać się do przycików zmiany rozdzielczości, jak to wygląda w panelu sterowania?
 

awujotka

New member
Bez reklam
W tej chwili w kompie jest ustawiona rozdzielczośc 1280x1024 (19-calowy minitor lcd), a jak podłaczam tv to niestety muszę odłączyc monitor, a połaczenie do tv jest kablem dvd-hdmi. I wtedy restart kompa, wchodzi ta sama rozdzielczośc (może wcześniej muszę ją zmienic?) i wtedy obraz pulpitu na tv jest nienaturalnie porozciągany i mam wtedy trudności wejśc do panelu sterowania i przycisków d zmiany rozdzielczosci (obrazowo mówiąc - są gdzieś na dole ekranu i nie mogę go do góry podciągnąc).
 

kaz

New member
obraz jest rozciągnięty bo telewizor nie wyświetla pełnej rozdzielczośći, obcina obraz,
ustaw rozdzielczość 1360x768,
czy ten kabel to jest jak piszesz DVD->HDMI czy może DVI->HDMI?
czy masz możliwość podłączenia kablem DVI->DVI tzn. przez takie samo złącze na karcie graficznej i w telewizorze?
 

awujotka

New member
Bez reklam
oczywiście że kabel dvi-hdmi (palec mi się omsknął :) ) Niestety, nie mam długiego kabla dvi-dvi, musi byc taki jak wyżej.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Awujotka,

1. Podłącz monitor do gniazda SUB (15-pin) a Philipsa do DVI.
2. Odpal kompa.
3. Jeżeli masz włączoną tą opcję (rozciągnięcie) a z Twojego opisu wygląda, ze masz to prawa połowa ekranu windows będzie na TV a lewa (ta z przyciskami) na monitorze podłączonym do SUB.
4. Włącz w ustawieniach karty opcję"cloning" wtedy na obu ekranach zobaczysz pełny ekran windows.
5. Teraz to już tylko ustaw na "Monitor 2" rozdzielczość 1920 x 1080i (50 Hz).
6. Oglądaj film.

U mnie chodzi bezboleśnie, rewelacyjnie i zarąbiście !

-------------------------
37PF9830
 

awujotka

New member
Bez reklam
Dzięki Fatman_1. Czyli jeszcze raz dla słabszych: komp + monitor = kabel VGA; komp + TV = kabel DVI-HDMI. A potem ustawic 2 monitory i się bawic? Dobrze zrozumiałam? Bo do tej pory to mogłam tylko albo komp albo TV. A to już nie było fajne. Dzieki za rady, wypróbuję i dam znac jak chodzi. Pozdrawiam (tv jest zajefajny :D )
 

stereoman

New member
chciałbym uprzejmie donieść,że KTOŚ,pewnie moherowe qrviki,
skasował mój post w tym temacie
:x :x :x
po tekście awujotki

dzięki za rady, poczekam na męża coby kompa odstawił i wieczorem będziemy się bawic.
napisałem

i słusznie,bo to całe hdtv to kicha

takie straszne??

serdecznie świątecznie pozdrawiam awujotkę i resztę
mam nadzieję,że ten post znacznie poszerzył wasze wysokiej rozdzielczości horyzonty
:wink:
 

awujotka

New member
Bez reklam
do kaz: wrócił, wrócił, tylko mu się nie chciało, ale myslę że przed świetami wreszcie znajdzie chwilę czasu, żeby to zrobic. Ale Wasze rady zawsze chętnie i o każdej porze przyjmuję! Ale tylko rady :D
 

Fly

New member
Fatman ...

zdradz jakim softem oglądasz...
i jak rozpoznać film HDTV (jakieś rozszerzenie) ?

sorki, za może banalne pytanie....



z gory dzieki za odpowiedz
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Fly,
1. Oglądam VLC. To jest dobry programik. Stosuję goteż do podglądu (chyba jako jedyny się nadaje) tego co się ściąga z emułka.
Czasem niewiedzieć czemu smuży pionowo (nawet gotowy film)
ale wtedy używam Media Player 10 i wszystko jest OK.

2. Szukając po sieci używam haseł: 1080i, 720p
Pliki mają rozszerzenie *.ts lub *.mpeg.


Awujotka !
Jak tam testy z kompem ?
 

Fly

New member
Fatman ..

dzięki za odpowiedź.

rozumiem, że ściągam playerka.. ściągam film i odpalam... zmieniając wyjście sygnału

kompa mogę do TV podłączyć albo przez D-SUB (15 pin) albo przez SVIDEO. Co lepsze ?
Jeżeli standartowo moja grafa nie wyświetla 1366 x 768 to
mając 1024 x 768 będę miał czarne paski lub rozciągne na tv.
czy może jest coś co mi zmieni rozdzielczość żeby "trafić" w rozdzielczość tv ?


moze jakiś link do playerka ?


pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
 

dvd-r

New member
Re: DVD HD ...

Fly napisał:
Fatman ..

dzięki za odpowiedź.

rozumiem, że ściągam playerka.. ściągam film i odpalam... zmieniając wyjście sygnału

kompa mogę do TV podłączyć albo przez D-SUB (15 pin) albo przez SVIDEO. Co lepsze ?
Jeżeli standartowo moja grafa nie wyświetla 1366 x 768 to
mając 1024 x 768 będę miał czarne paski lub rozciągne na tv.
czy może jest coś co mi zmieni rozdzielczość żeby "trafić" w rozdzielczość tv ?


moze jakiś link do playerka ?


pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Matko podłącz przez D-SUB do komputera - komp powinien sie ustawić tak, żeby dać 1360x768 co powinno trafiać 1:1 w matrycie. Ostre czcionki itp. Potem odpalaj filmy

Jaki masz ten TV i jaką karte graficzną?

Artur
 

Fly

New member
witam

tv Samsung LE32T51B

2 kompy...
- laptop z ATI Mobility 7500 :)
- stacjonarny do którego jeszcze przed świętaki dokupie grafe.. nie wiem jeszcze jaką, może coś zaproponujesz do 450-500 zł ?

lapa mam przed soba, najwyzsza rozd 1024x768 ... dopasowane do matrycy w lapie, nie wiem czy sie da wycisnąć więcej, może po zmianie wyjscie video bede mial inne rozdzielczosci.


pzdr,
 

dvd-r

New member
no grafę polecałbym coś z GeForce 6 np 6600GT
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17628

bo zakupisz do tego Pure Video :)
i będzie super

dziwie sie, że z notebooka nie da sie wypuścić 1360x768. Może zaznacz tam, żeby pokazał wszystkie dostępne rozdzielczości. A załączasz notebooka z włączonym i podłączonym TV?

Ten samsung bez bólu wyswietli po D-SUB 1360x768 i będzie dobrze.

Artur
 

Fly

New member
hi

dzieki za pomoc.
dotre do domu, podlacze tv i potestuje...

Widze Bytom.. pozdrowienia z Radzionkowa...

dysponujesz jakimiś dobrym materiałem, który sobie mogę tak pooglądać ?


pzdr,
 
Do góry