Pytania o rozdzielczosc + Co kupic?

Jinx1337

New member
Witam wszystkich forumowiczow :)

Ostatnio postanowilem zakupic nowy telewizor.
Przegladajac Wasze forum pojalem podstawy HDTV i wybralem juz wlasciwie model TV, jednak wciaz drecza mnie pewne watpliwosci.

Mysle nad kupnem jednego z tych modeli plazm:

1. Hitachi 42PD7200
2. Philips Cineos 42PF9830

Obydwa posiadaja 42 cale i rozdzielczosc 1024x1024

Pytanie I:

O co chodzi z ta rozdzielczoscia? Przeciez 1024x1024 to kwadrat? o_O
Jak to sie przelicza na wartosci
720p / 1080i / 1080p ?
Ktore z nich (jezeli w ogole) bedzie w stanie wyswietlic moja plazma?
Czy bedzie potrafic je 'natywnie' wyswietlic, czy tez bedzie je w jakis brzydki sposob 'rescallowac' i nie osiagne pozadanej jakosci?

Chce kupic TV przyszlosciowo, chce byc w stanie ogladac na nich HDTV , planuje tez zakup Xbox'a 360 lub PS3 - czy beda mi smigac na max. rezolucji przy optymalnej jakosci?

Nie chce kupowac 32' True HD LCD :/
Zalezy mi na duzym ekranie.

Chce tez kupic DVD ktore upscaluje filmy do odpowiedniej rozdzielczosci - czy KISS DP-1500 sie do tego nadaje? W Product Specification w PDF'ie na stronie producenta napisane bylo, ze player ten posiada funkcje MPEG4 HD upscaling - nie ma on wyjscia HDMI, a zwykly component - czy lepiej jest mi poczekac na DP-600? Zalezy mi na tym, zeby odtwarzal tez DivX, Xvid, OGG etc. etc.

Pomozecie? :)


Z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Przede wszystkim małe sprostowanie dla ciebie: model Phlipsa 42PF9830 to nie plazma, lecz telewizor lcd o rozdzielczości 1920 x 1080.
 

Jinx1337

New member
Fachowcy od HD - oświeccie biedną kobietę!

Dzieki za szybka odpowiedz!

Yyych, pomerdalem model - teraz nie ma mnie w domu, nie pamietam nazwy :)

Ale chodzilo o jakas plazme.

Ok, a z tych dwoch, to lepiej plazme Hitachi czy LCD Philipsa?

Czekam tez na odpowiedz na reszte pytan ;)

edit:

chodzilo mi chyba o 42PF9966
 

awujotka

New member
Bez reklam
Ja osobście mam lcd model 37pf9830 i gra bosko. Na temat się nie wypowiem, bo nie wiem, nie znam się się. Ale te modele Philipsa (lcd) z czystym sumieniem mogę polecic, co prawda nie widziałam 42 w akcji, ale 37 jest suuuuper. Pozdrawiam
 

pepino

New member
Jinx1337 napisał:
O co chodzi z ta rozdzielczoscia? Przeciez 1024x1024 to kwadrat? o_O
Jak to sie przelicza na wartosci
720p / 1080i / 1080p ?
Ktore z nich (jezeli w ogole) bedzie w stanie wyswietlic moja plazma?
Czy bedzie potrafic je 'natywnie' wyswietlic, czy tez bedzie je w jakis brzydki sposob 'rescallowac' i nie osiagne pozadanej jakosci?
cześć,
poszperaj w moich wypowiedziach na tym forum (nie ma ich jeszcze tak dużo :wink: )
obydwa panele to ALiS, co znaczy, że wyświetlają 1024 linie, ale z przeplotem - taka konstrukcja panela
obydwa akceptują 720p i 1080i, nie akceptują 1080p i nigdy 1080p nie wyświetlą - patrz wyżej
philips (42pf9966) wyświetla 1080i natywnie, obcinając 28 linii na górze i 28 na dole (obraz można przesuwać w górę i w dół)
720p skaluje do 1080 i wprowadza przeplot - patrz wyżej
z rozdzielczością poziomą jest dużo większy problem - przetwarzane są obydwa rodzaje sygnału - w dół;
co robi hitachi nie wiem - najprawdopodobniej to samo
obydwa mają dodatkowe wyspecjalizowane układy, które przeliczają wszystko tak, aby znośnie wyglądało :wink:
różnią się dodatkami - philips ma ambilight (podoba mi się :) )
powodzenia w wybieraniu - zobacz wcześniej oba w akcji na swoim sygnale, zobaczysz czy w ogóle jesteś zainteresowany
przy sygnale dobrej jakości (sdtv) obraz jest extra (philips), a przy hdtv to już będzie odjazd
pepino
 

Jinx1337

New member
Awujotka - przekonalas mnie! :)

Przeszperalem jeszcze inne fora, i z tego co widze to LCD Philips 37'' 9830 (i jego wersja 42'') sprawuja sie najlepiej ze wszystkich przystepnych cenowo LCDekow! Do tego czas reakcji - 6ms i kupa bajerow ;)


Niepokoi mnie tylko jedno - ktos gdzies na forum napisal, ze niestety nie da sie wyswietlic 1080p (jedynie 1080i) - czy roznica pomiedzy tymi dwoma rozdzielczosciami jest naprawde taka duza?
 

awujotka

New member
Bez reklam
No cóż, cieszę się, że mogłam cię przekonac. Mam nadzieję, że się nie obrazisz - nie ty pierwszy przekonany, a i mam nadzieję - nie ostatni. Życzę samych przyjemności z oglądania czegokowiek na tym telewizorku. Ja mam sygnał w W-wie z Aster. DVD to już bajka, a jeszcze muszę pokombinowa z kompem, coby HD zoabczyc na własne oczy :D Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A ja mam zupełnie inne zdanie o tym Philips'ie, o ile, jako tako nadaje się do HDTV o tyle do kablówki jest słaby. Przy HD w porównaniu do innych ma strasznie przerysowane kontury, nienaturalne barwy, po wyłączeniu pixel plusa obraz staje się rozmyty. Trochę lepiej to wygląda gdy Tv nie stoi w towarzystwie innych ...
 

janunio

New member
Bez reklam
A pod nawet niewielkim kątem czerń robi się granatowa !!!???
KOMPROMITACJA.

Coraz wyżej cenię sobie mojego SAMSUNGA 46" i Sharpa GD1 45".
Ciekawe, że te Sharpy idą ostatnio w W-wie jak woda. W cenach od 20 000 do 23 000 pln.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wprawdzie janunio ma rację z tą granatowością pod kątem ale kto ogląda pod kątem. Luuuuuuuudzieeee!!!
Czy ktoś z Was kupuje TV, żeby oglądać go pod kątem ?
Ja oglądam ze środka a w pionie - środek ekranu mam na wys 90 cm. ;-)
Awujotka, nie dajmy się grupie Sharpowo-Samsungowej !
Jinx1337 - dołącz do klubu Philipsa !

----------------
37PF9830
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeżeli oglądasz 37" obraz HD z małej odległości ( np. 2,5 m) to centrum okranu masz po kątem 90 stopni. Zaś krawędzie bocznne są wtedy po kątem xxx. Sam sobie oblicz. Sytuacja sie pogarsza gdy masz rodzinę. Np. 7 osobową. Np. Marek Jurek tak ma.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
NAJLEPSZY LCD TV 23 DO 27 CALI

Zmiłuj się. To jest do zaniedbania. ;-)
Jak tak podejdziemy do zagadnienia to będziemy z linijką mierzyć zniekształcenia geometryczne w rogach a morę i wierność kolorów...to chyba sprzęt z Barco trzeba będzie zakupić ;-)
 
Do góry