Porady - komputer a HDTV

rafmik

Member
Screen mirroring na Samusngu - żródło Windows 10 po ethernet

Hej Jak mogę przesyłać obraz z PC na TV (Smart TV od Samsunga, obsługuje dlna)? Chodzi mi o opcję "Extended/Rozszerzoną". Oba urządzenia (pc i tv) są w sieci Ethernet (nie po wifi). Jak naciskam Win+P to pojawia mi się panel wyświetlaj na innym ekranie - ale jak klikam "Rozszerz" to nic się nie dzieje :( Da się jakoś prosto wrzucić obraz na TV przy połączeniu Ethernet? Zastosowanie: Chodzi mi konkretnie o odpalenie Kodi na PC i wrzuceniem obrazu z Kodi na TV. Dodam, że samo czyste DLNA (Tv odczytuje pliki z dysku na PC) chodzi bez problemu (program PS3 Media Server). Jak by to było ważne to dodam, że na co dzień korzystam z VPN, więc LAN chodzi normalnie, a dostęp do internetu idzie przez wirtualną kartę sieciową TAP-Windows Adapter V9. Jak wyżej, na działanie DLNA nie ma to wpływu.
 

rafmik

Member
Serwer DLNA - Czy da się wymusić streaming 1080p@24fps? Oraz wyłączenie napisów

Dzień dobry :)

Mam pytanie dotyczące streamingu z komputera na TV za pośrednictwem DLNA.

Aktualnie korzystam z PS3 Media Server.
Czy na tym serwerze (lub dowolnym innym) da się jakoś wymusić streaming obrazu na TV w rozdzielczości 1080p@24fps?
Nic niestety nie widzę w ustawieniach, chyba, że może wymaga to jakiegoś zaawansowanego grzebania w ustawieniach?

Czy może jest to zależne od samego pliku?

Mam dla przykładu dwa pliki .mkv:

1.
Kod:
General
Unique ID : 10406939014792605906402862146433372728 (0x7D44DB54F02266C782DCA9DEBA4D238)
Complete name aaa.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 4.43 GiB
Duration : 56mn 10s
Overall bit rate : 11.3 Mbps
Encoded date : UTC 2016-11-08 00:01:01
Writing application : mkvmerge v9.3.1 ('Mask Machine') 64bit
Writing library : libebml v1.3.4 + libmatroska v1.4.5

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 4 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 56mn 10s
Bit rate : 10.7 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 960 pixels
Display aspect ratio : 2.000
Frame rate mode : Constant
[b]Frame rate : 25.000 fps[/b]
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.232
Stream size : 4.19 GiB (95%)
Writing library : x264 core 148 r2721+7 72d53ab / tmod 162ad1b X86_64
Encoding settings : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=11 / psy=1 / fade_compensate=0.00 / psy_rd=1.05:0.15 / mixed_ref=1 / me_range=36 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=6,6 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-3 / threads=12 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=10 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc=crf / mbtree=0 / crf=17.0000 / qcomp=0.75 / qpmin=0:0:0 / qpmax=69:69:69 / qpstep=4 / ip_ratio=1.10 / pb_ratio=1.10 / aq=3:0.70 / aq-sensitivity=10.00 / aq-factor=1.00:1.00:1.00 / aq2=0 / aq3=0
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 56mn 10s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 154 MiB (3%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Text #1
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : English
Language : English
Default : No
Forced : No

Text #2
ID : 4
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : English (SDH)
Language : English
Default : No
Forced : No

Text #3
ID : 5
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : French
Language : French
Default : No
Forced : No

Text #4
ID : 6
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : German
Language : German
Default : No
Forced : No

Text #5
ID : 7
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : Italian
Language : Italian
Default : No
Forced : No

Text #6
ID : 8
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Title : Spanish
Language : Spanish
Default : No
Forced : No


2.

Kod:
General
Unique ID : 185807360198826168228055411308374922324 (0x8BC93225CF8E157A8D60847AB04A1454)
Complete name :bbbb.mkv
Format : Matroska
Format version : Version 4 / Version 2
File size : 3.60 GiB
Duration : 1h 43mn
Overall bit rate : 5 005 Kbps
Movie name :
Encoded date : UTC 2017-01-13 05:39:12
Writing application : mkvmerge v9.6.0 ('Slave To Your Mind') 64bit
Writing library : libebml v1.3.4 + libmatroska v1.4.5
Attachements : cover_land.jpg / small_cover.jpg / small_cover_land.jpg / cover.jpg

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L4
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 43mn
Bit rate : 4 522 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 796 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate mode : Constant
[b]Frame rate : 24.000 fps[/b]
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.123
Stream size : 3.25 GiB (90%)
Title :
Language : English
Default : Yes
Forced : No
Color range : Limited
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 1h 43mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Compression mode : Lossy
Stream size : 283 MiB (8%)
Title : 
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Text
ID : 3
Format : UTF-8
Codec ID : S_TEXT/UTF8
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Menu
00:00:00.000 : en:1
00:14:21.000 : en:2
00:25:50.000 : en:3
00:34:32.000 : en:4
00:45:03.000 : en:5
00:58:38.000 : en:6
01:09:49.000 : en:7
01:20:47.000 : en:8
01:35:46.000 : en:9

Jak to wygląda na przypadku tych dwóch powyższych plików? Plik "1" jest nagrany w 25fps, plik "2" jest nagrany w 24fps.
W jakiej rozdzielczości i fps jest to przesyłane na TV? Ewentualnie jak to sprawdzić i ustawić?
TV to Panasonic TX-50DS630e ze 120Hz matrycą - chciałbym wypróbować jaką jakość będzie miał obraz w 1080p/24fps, czyli teoretycznie "najbardziej realny", jak na BR i w kinie (filmy w większości są kręcone z prędkością 24 klatek/s.

Da się to jakoś ustawić na serwerze DLNA?



Dodatkowo zapytam:

Te dwa przykładowe pliki mają w kontenerze .mkv napisy - czy da się jakoś ustawić w serwerze DLNA opcje - żeby nie przesyłało tych napisów? Tak żeby TV po prostu ich nie widział?
 

JustJack

New member
Chromecast, Any Cast, Any cast. Jak to ugryźć z moim sprzętem ? Co do Marantza i 5.1 ?

Cześć,

Trochę czasu upłynęło trochę rzeczy na rynku się pojawiło, a ja jak dziecko we mgle szukam urządzenia do odtwarzania bezprzewodowo filmów z komputera (windows 10) tak, aby działał format przynajmniej Dolby 5.1. Poczytałem trochę o chromecast, mira screen, miracast, anycast itp, ale nie znalazłem informacji czy odpalając film na laptopie z BluRay Full HD dźwięk przesyłany jest w 5.1 ?
Jakie urządzenie wybrać do podłączenia do amplitunera Marantz SR-5008 ?
Chciałbym, żeby urządzenie działało w standardzie miracast lub chromecast żeby z komórki odpalić spotify czasem you tube ? Co teraz na rynku hula ?
 

fostof

New member
Cześć
Planuję zmienić Minixa Z83-4 na coś wydajniejszego, też na win10. Orientujecie się, czy komputer klasy Dell Optiplex 3010 puści w miarę przyzwoity dźwięk 5.1, nie gorszy od minixa na ampli przez hdmi? W googlach ciężko coś znaleźć. Znalazłem jedno info, że to sprzęt biurowy, nie konsumencki i tam tylko 2.0. Wolałbym nie kupować kompa w ciemno :)
Będę testował Optiplexa 5040 tylko, że to sprzęt kilka lat młodszy, więc nawet jak na 5040 ruszy, to nie jest powiedziane, że na 3010 ruszy.
Z góry dzięki za odpowiedź
pzdr
 

ekhm123

New member
Plex.tv - Niski transfer w sieci domowej

Witam,
Ostatnio zainstalowałem serwer Plex na PC i podpiąłem do niego multimedia. Na TV Samsung również zainstalowałem tą aplikację i połączyłem z serwerem. TV jest podłączony do sieci WIFI, natomiast PC jest podłączony po kablu. Obydwa urządzenia łączą się z tym samym routerem. Zauważyłem że przy strumieniowaniu 4K co pewien czas występuję buforowanie. Sprawdziłem na PC i transfer wysyłania ogranicza się do maksymalnej prędkości uploadu internetu czyli 45Mbps. Powiedzcie czy żeby transfer był większy powinienem dokupić osoby router i do niego podłączyć dwa urządzenia po kablu? Niestety do routera dostawcy internetowego mogę podłączyć tylko jedno urządzenie po kablu.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Witam,
Ostatnio zainstalowałem serwer Plex na PC i podpiąłem do niego multimedia. Na TV Samsung również zainstalowałem tą aplikację i połączyłem z serwerem. TV jest podłączony do sieci WIFI, natomiast PC jest podłączony po kablu. Obydwa urządzenia łączą się z tym samym routerem. Zauważyłem że przy strumieniowaniu 4K co pewien czas występuję buforowanie. Sprawdziłem na PC i transfer wysyłania ogranicza się do maksymalnej prędkości uploadu internetu czyli 45Mbps. Powiedzcie czy żeby transfer był większy powinienem dokupić osoby router i do niego podłączyć dwa urządzenia po kablu? Niestety do routera dostawcy internetowego mogę podłączyć tylko jedno urządzenie po kablu.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)
Nie kupuj routera, bo to nic nie da. Kup switch i podłącz go do wejścia zamiast PC, a do wyjść TV, PC i co tam jeszcze chcesz.
 

ekhm123

New member
Wystarczy taki


W starych gratach znalazłem router Linksys WAG120N https://www.komputronik.pl/product/146650/linksys-wag120n.html
Niestety mimo podpięcia sprzętów pod ten router(pod pierwszy port wpiąłem kabel łączący z routerem Toyi) po kablu dalej widzę że upload z PC jest tej samej prędkości co wcześniej 0_o

Zastanawia mnie jeszcze czemu TV mimo obsługi sieci 5GHz w teście prędkość pobierania wynosi max 50-70Mbps a telefon i inne urządzenia wyciągają po 200-300Mbps.
A jeszcze dla testu podpiąłem TV po kablu gdzie mam pobieranie 600Mbps to było tyle samo 50-70Mbps. Czy wychodzi na to że cienka jest tam karta sieciowa?

Może problemem nie jest wina prędkości uploadu internetu jak mi się wydaję, tylko prędkości pobierania telewizora, a że pobiera z taką samą prędkością z jaką mam upload internetowy to by wiele wyjaśniało, aczkolwiek zaczynam się nieco gubić.
 

ekhm123

New member
Ok, zaktualizowałem oprogramowanie na TV i teraz Samsung ma prędkość pobierania po WIFI na poziomie 110Mbps natomiast PC dalej wysyła z prędkością 45Mbps czyli wychodzi na to że i tak mimo podłączenia dwóch urządzeń w sieci lokalnej komunikują się one przez internet.
 

ekhm123

New member
Sprawdziłem jeszcze na innych urządzeniach w sieci domowej i niestety one nie mają dostępu. Zatem ciekawi mnie czemu TV łączy się za pośrednictwem internetu jeśli na serwerze Plex ustawiłem dostęp tylko z sieci lokalnej. Obecnie kupuję router TP-Link Archer C9 bym mógł stworzyć po ludzku sieć lokalną.
 

Mateuszsz

New member
Centrum multimedialne | Odtwarzanie filmów z komputera ?

Witam. Komputer stacjonarny - tutaj głównie filmy, które chciałbym odtwarzać na telewizorze. Jak można najprościej odtwarzać filmy na telewizorze? Na kablu HDMI niestety coś niezbyt udało się połączyć - chyba jakiś problem z kartą graficzną - nie wiem.


Dlatego pytam czy jest jakaś inna opcja np. po WiFi albo np. połączenie dysku z komputera stacjonarnego z dyskiem przy telewizorze gdzie mógłbym przerzucać w szybki sposób filmy z komputera na dysk telewizora ? Może jakaś skrzynka multimedialna ?

Pytam bo od kilku lat nie jestem w temacie.

Telewizor: SONY KD65XH9005
 
Do góry