Porady - komputer a HDTV

pawelr

New member
word i excell do HDTV

Chciałem tylko zapytać do czego w Powerbooku Word i Excell w kontekście HDTV, pomijając że za pakiet offica trzeba dopłącić osobno, nie ma go w zestawie Powerbooka ani nie jest elementem systemu.
Poza tym sprzęt super ale 7000 netto z 15" to myślę że lepiej i taniej poczekać na Kissa DP600.
 

Fly

New member
Witam

TV LCD LE32T51 połączony z lapem przez D-SUB

Laptop IBM R51 ..
Procesor Centrino 1,7 GHz
grafika: ATI Mobility Radeon 7500
RAMu: 512 MB
Oprogramowanie: Windows Media Player

Pościągałem z sieci trailerki 2-5 minut w 720i.
Efekt niesamowity, bez szarpania, wygląda super.

Nie wiem jak zachowa się przy pełnym filmie.
Dysponuje ktoś jakimś linkiem skąd sprawnie pobiore coś pełnometrażowego w 720i ?

dzieki i pozrawiam
 

hawk70

New member
No więc mam już stację dokującą z wyjściem DVI i podłączyłem laptopa HP NV8220 (1 GB RAM, 2 MHZ procka i GeForce 6600 64 MB RAM) do mojego projekcyjnego soniaka. Wreszcie wiem o czym wszyscy pisaliście (HDTV) ;-). Puściłem kilka filmów przez kabel DVI-HDMI i jestem powalony wrażeniem. Po prostu inny świat. Oderwałem się na minutę, żeby napisać tego maila i spadam spowrotem do telewizora. Przyroda oglądana w takiej rozdzielczości po prostu powala (oglądam Afrykę i Ocean w 1080i). Procek działa na 60-70% możliwości (wg konsoli). Niezbyt wyrabia się niestety karta graficzna. Jak się dużo dzieje na ekranie (szybko idący ludzie z bliska, samochody, ktoś na huśtawce) to ekran nie tyle skacze ile ten obiekt staje się jakby zamazany/niewyraźny - trudno mi to nazwać. Stabilne otoczenie jest nadal rewelka ale obiekt w ruchu troszkę kaszaniasty. Nie jest to tragedia ale mogło by być lepiej.
 

lukas

New member
można sprawdzić swojego laptopa czy HDTV pójdzie - proponuję wejść na stronkę www.mediamarkt.de tam jest odnośnik do tematu HDTV i w nim są fragmenty filmów . Na moim Fujitsu Siemens E4010D ,,chodzą,, super.
Milego testu.
 

hawk70

New member
Pomysł tamtego urządzenia mnie nie przekonał. Nie mam zaufania do małego pudełeczka, które robi cuda, z sygnału gorszej jakości nagle robi lepszej itp. Sądzę, że to tak naprawdę taki substytut (takie jest moje zdanie) a kosztuje więcej niż moja stacja dokująca. Tak więc nie próbowałem tamtych rozwiązań.
 

subzer0

New member
Tak myślałem, że z tym transkoderem to nic nie będzie, w dodatku na sam komponent to nie chcę wywalać tyle kasy.
Może słyszał ktoś o stacjach dokujących z HDMI do Acera TravelMate 4150
 
Ostatnia edycja:

madoleo

New member
Acer Aspire 1692WLMi

Procesor 1,73GHz Centrino z 2MB cache, grafika X700 z 128MB VRAM

720p/1080i zarowno Xvid, jak i WMV oraz MPEG2 bez najmniejszych problemow.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Bo ja wiem czy musi byc taka maszyna. Ja mam Acera 1.5 celerona, 512ramu i intela915 i w VLC filmiki chodza mi bez jakania sie, plynniutko. Gorzej z wyjsciem DVI w laptopie, ale jesli jakikolwiek znajdziej z konfiguracja taka jak moja badz lepsza to nie powinienes miec problemow z ogladaniem HD.

Zaznaczam ze w VLC poniewaz jesli np uzywam Subedita badz WMP to sa niestety przeskoki. Zaplacilem za niego 3400 wiec sadze ze za 4 tysie dostaniesz odpowiednia konfiguracje nawet do subedita i innych playerow, tyle ze musisz zadbac o DVI, ja szukalem laptopa do 3500 i nie widzialem zadnego z takowym wyjsciem.

Pozdrawiam
 

hawk70

New member
Ja mam HP nx8220 z Radeonem X600 i 64 MB RAM z 1 GB pamięci i prockiem Pentium 2 GHz i teoretycznie wszystko chodzi ładnie, bez zacinania ale tylko teoretycznie bo tak naprawdę to d..pa blada. Jak mam np. osobę z bliska, która szybko się rusza to jej krawędzie "falują" wogóle faluje cała postać. Jak ktoś się huśta na huśtawce to linki od niej nie są linkami tylko "szachownicą". Niezależnie od programu aczkolwiec w VLC jest lepiej.
 

hawk70

New member
Nie włączałem żadnych specjalnych funkcji ale spróbuję może coś da (jak rozumiem gdzieś w opcjach ?)

5 minut potem:
Jest dużo lepiej - dzięki.
 
Ostatnia edycja:

Dawid.SZ

New member
Piopio napisał:
Nie jest lekko niestety.
Notebooki mają słabe procki i tu mamy problem ...
Żeby bezboleśnie odtwarzać HD procek musi być ok. 3 GHz. Odpadają więc niestety tanie notebooki. Być może karta graficzna pomoże - więc szukamy notebooka z dobrą kartą i szybkim prockiem i wyjściem DVI i SPIDIF.
A póki co wyjście DVI ma obecnie garstka notebooków ...
Tak się jakoś składa, że te które mają DVI są z wyższej półki ...
Reasumijąc musisz przeznaczyć na zakup ok. 6000-7000 zł.
To już lepiej kupić snazio albo KISS DP-600, jak się już pojawi, i tani notebook i jeszcze zostanie kasy :D
Sorki stary ale po co ladowac kasę w gówno.Ja w swoją toshibkę M60 zainwestowalem 6500 i chodzi bez najmniejszej czkawki
(centrino 2ghz) i wystarczy.I niezamienił bym jej na nic innego do moich potrzeb wystarczy.pracuje w wordzie,exelu,cad,mam ja wszedzie ze sobą i co ważne bateria trzyma 4 godziny pry filmie zwyklym 2,5 godz a przy HD 1,5 godz no coż troche ciagnie to pradu.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Acer 1,5 celeron M, 512 ramu intel 915 = .ts i .avi w VLC chodza elegancko. a zaplacilem za niego nieco ponad 3 tysie.
 

bilb0

New member
hawk70 napisał:
No więc mam już stację dokującą z wyjściem DVI i podłączyłem laptopa HP NV8220 ...

Czy to znaczy, że taka stacja dokująca pozwala dołożyć wyjście DVI do laptopa, który takowego nie ma?

W jaki sposób ten sygnał video jest przekazywana do stacji dokującej?

Jakość obrazu jest lepsza (dużo?) gdy wychodzi po tym DVI ze stacji niż po D-SUB bezpośrednio z laptopa?

pozdrawiam
Robert
 

absolus12

New member
U mnie HD smiga dzięki

HP Pavilon dv8000
w skrócie
AMD turion 64 Mobile
1.99 GHz
2.00 GB RAM
ATI Radeon Xpress 200M

POwiem krótko, jest bardzo dobrze i polecam sprzęt
pozdrawiam
 

irondick

New member
Laptop i HD.

Witam forumowiczów.
Widziałem na giełdzie komputerowej w warszawie laptopa firmowanego przez Benq-a z prockiem Athlon duo i grafiką Ati x1600 w cenie 3799. matryca w panoramie. Film HD w akcji. Wyglądało dobrze jak na lapka. Nie patrzyłem jakie złącza posiadał. Jak będę na giełdzie to lukne.
 

gladiator

New member
ar2 napisał:
hmmm a jakim sposobem mozna przesyłać obraz przez fire wire ??

O to samo mialem zapytac ??? mam te iee..... i raczej nie ma mozliwosci podlaczenia.
ewentualnie poprosze o konkretny namiar na konwenter, moze byc allegro....:popcorn:
 

dyrooo

New member
Witam,

Laptop do HD nadaje się jak najbardziej sam aktualnie oglądam filmy wysokiej rozdzielczości na laptopie Fujitsu Siemens Xi 1546. Matryca mała bo tylko 17`. Ale jakość filmów i trailerów rewelacyjna. Ale już niedługo Tv Lcd i x360 zagości w domu i filmy nabiorą nowego 40` rozmiaru.:eek:k: Aktualnie szukam Tv dobrze współpracującego z wyjściem DVI bo takie posiadam w laptopie:niewiem:.
 

gladiator

New member
I nadal brak odpowiedzi z tym IEE...... czy moze ktos opisac
Drugie pytanie, Jakiego laptopa HD z wyjsciami na HD do 3500.
Poprosze linki i namiary.
 
Do góry