Zakup nowego sprzętu HDTV

Spamik

New member
Hej !
Błądzę ostatnio w gąszczu nowych dla mnie informacji dot. sprzętu do kina domowego. Chciałbym, aby zakupiony sprzęt dawał możliwośc odbioru HDTV, by go za dwa lata nie wymieniać. Mam w związku z tym trochę pytań.
1. Na Forum spotkałem się z nieco egzotycznymi nazwami firm i typów odtwarzaczy: Snazzio, Kiss, Oppo itd. Co ma ten sprzęt innego niż spotykane najczęściej odtwarzacze, uznanych ogólnie marek, jak Denon, H/K itp ?
2. Jeżeli chodzi o łączenie przez linki cyfrowe typu HDMI czy DVI, to Denon ma to już od modelu DVD1920. Amplitunery Denona od modelu AVR3806 a H/K ma wejścia kompatybilne do HDTV - nazewnictwo wg katalogu H/K.
3. Co to jest procesor obrazu DCDi Faroudja. Czy jest on niezbędny dla prawidłowego odbioru obrazu w technologii HD ? Dlaczego w sprzęcie Denona występuje on w DVD, u H/K w amplitunerze 7300 a gdzieś chyba natknąłem się na niego w TV LCD ?
4. Mam Humaxa do odbioru z satelity. Czy te tunerek nadaje się do odbioru stacji HD ? Jeżeli nie, to co w to miejsce?
Na razie może tyle. Jak dowiem się coś więcej, to pewnie pojawią się inne pytania.
Pozdro
 
Do góry