Co oznacza ze karata graficzna ma HDTV ?

krix

New member
Witam

Mam zamiar wymienić karte graficzną i spotkałem sie z kartami które mają HDTV czym to sie objawai i jak to wykorzystać.
 

kaz

New member
"karty które mają HDTV" to nie jest do końca precyzyjne określenie, chyba wszystkie nowe karty graficzny można teoretycznie pod to podciągnąć. Ten temat był już poruszany na forum, spróbuj poszukać.
 

dvd-r

New member
kaz napisał:
"karty które mają HDTV" to nie jest do końca precyzyjne określenie, chyba wszystkie nowe karty graficzny można teoretycznie pod to podciągnąć. Ten temat był już poruszany na forum, spróbuj poszukać.

Nie zgodziłbym się!

Karta HDTV to karta, która ma wyjście Component (takie 3 cinche). Wtedy można zadać na to wyjście sygnał standardu HDTV czyli 720p lub 1080i (kary GF 6200 i wzwyż)
 

kaz

New member
Akurat nie miałem okazji próbować karty graficznej z wyjściem Component.
Jaka jest różnica w obrazie jeśliby porównać wyjście DVI z Component na tej samej karcie graficznej?
 

paco29

New member
Jeśli chodzi o wyjście component to większość kart ATI ma coś takiego problem w tym, że przejściówki są tylko w modelach all i wonder.
Jeśli karta ma wyjście podobne do s-video tylko 7 lub 9 pinowe to na bank podłaczysz do niej kabel component. Przejsciowki ostatnio widzialem na allegro za 25zl Gigabyte. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75776667
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
paco29 napisał:
Jeśli chodzi o wyjście component to większość kart ATI ma coś takiego problem w tym, że przejściówki są tylko w modelach all i wonder.

No z tym to się niezgodze, zarówno w nowych ATI jak i Nvidia'ch można znaleźć wyjścia komponentowe.
 

mifiunox

New member
Grafika najlepszy geforce nowe sterowniki z 9 grudnia i mamy piekny obraz po dvi-hdmi bez niedoskalowania jak to bylo wczesniej, bez zadnych dodatkowych programow, szybko, latwo i przyjemnie.
 

kaz

New member
Może twoje dawne problemy wynikały z czego innego?
ATI 9550 na sterownikch z zeszłego roku chodzi bezbłędnie od samego początku na telewizorze LG po DVI->DVI.
 
Do góry