Pytanie na temat TV LCD Medion

krystian

New member
Pytanie laika LG RZ-32LZ55

Witam,
Mam takie pytanie na temat TV LCD z niemieckiej firmy Medion.
Jest to dokladnie model: MD 41427 - 27 calowy.
Czy spotkal juz sie ktos z takim modelem ?
Ile on moze pobierac Watt ?
Czy mozna go zawiesic na scianie ?

Mam monitor tej firmy (CRT) i swieci duzo lepiej niz np LG crt.

Tak przy pokazji, mam pokoj 3x4m, wiec odleglosc do TV bedzie okolo 3-4 metrow, pokoj jest sloneczny.

Ponizej podam parametry tego TV:
Ausstattung
Großformatiges Flachbild LCD-TV
Brilliante Bildqualität
Ideal zum Anschluss von Home-Entertainment und Multimedia-Geräten
DVI Video in inkl. HDCP-Entschlüsselung
HDTV-Unterstützung
Analog über Scart (480i, 480p, 576i, 576p, 720i, 720p, 1080i) über Composite Sync
Digital über DVI with / without HDCP (480p 60Hz,576p 50Hz, 720p 50 / 60Hz, 1080i 50 / 60Hz)
Bild Optimierung
Möglicher Anschluss eines virtuell Surround Systems über den Scart Anschluss
68.5cm Bildschirmdiagonale
Reaktionszeit: 16ms (gray to gray)
Blickwinkel: 170º H/V (typ)
Kontrastverhältnis: 600:1 (typ)
Helligkeit: 550cd / m2 (typ)
Physikalische Auflösung 1280 x 720
PIP Funktion
TV Tuner: VHF / UHF / Hyperband
TOP/FLOF Videotext mit 2100 Seiten Speicher mit Page Catching
MultipageText: Gleichzeitige Darstellung mehrerer zusammengehöriger Teletextseiten
Systeme: PAL / SECAM / NTSC
Videoeingangssignale: FBAS / RGB / SVideo / YCrCb / YPrPb
499 Programmspeicherplätze
APSAS: Automatisches Installationssystem, Land- und Sprachenabhängige automatische Sendersuche und Sortierung
Intelligente SWAP-Funktion: Dynamische Erkennung und schneller Aufruf des Vorzugsprogramms mit nur einer Taste
Bildschirmfüllende Darstellung sowohl im 16:9, als auch im 4:3-Modus
Integrierte Lautsprecher 2 x 10 Watt Sinus, 6 Lautsprecher
OSD (On Screen Display) Sprachen: D, GB ,F ,E , I, NL , DK, S, FIN, P, SK, H, CZ, PL, RUS, RO, HR, TR
Splitscreen mit Videotext
Multi-Funktions IR-Fernbedienung (Batterien im Lieferumfang enthalten)
Netzbetrieb 200-240V~50Hz
Standby <= 1 Watt
VDE geprüft
Anschlüsse
75 Ohm Antennenanschluss
PC in / Video in inkl. HDCPEntschlüsselung (DVI-I)
Video

Scart 1 (Composite Video in/out, S-Video in, RGB in, YCrCb / YPrPb p / i in, Audio in / out)
Scart 2 (Composite Video in/out, S-Video in, RGB in, YCrCb / YPrPb p / i in, Audio in / out)
Front Composite Video in (Cinch)
Front S-Video in (MiniDIN)
Audio

Front Stereo Audio in für Composite Video / S-Video (RCA)
Front Kopfhöreranschluss Stereo (3.5 mm Klinke)
PC Stereo Line in (3.5 mm Klinke)
Lieferumfang
Power cord
Antennenkabel
Scartkabel
Scartadapter
15 pin D-sub zum DVI Kabel
Abmessungen
Abmessungen ohne Tischfuß: 511(H) x 736(W) x 110(D) mm

Nie znam sie na parametrach telewizorow wiec prosze o odpowiedz czy sa one dobre ?
TV kosztuje 649EUR, oczywiscie jest na niego gwarancja w Polsce DOOR TO DOOR.

Pozdrawiam
 

l_amico

New member
Gdzie można kupić tego mediona z taką gwaranjcą i ceną. Masz już więcej wiadomości praktycznych na temat tego LCD? Sam się nad nim zastanawiam jako telewizor i monitor w jednym ale nie mam jeszcze żadnego sprzętu Mediona. Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie polecam takich wynalazków, było już u nas na temat plazm tej firmy, lepiej się rozejrzeć za czymś innym.

Pozdrawiam
 

l_amico

New member
Dzięki za odpowiedżź. Rozumiem, że za ceną (niską) idzie jakość (jeszcze niższa). W takim razie jakimi pieniędzmi trzeba dysponować na 26calowe LCD. Czytałem niedawno, że plazma nie nadaje się na monitor komputerowy a raczej tylko jako TV. Prawda to czy raczej brak doświadczenia piszącego?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zależy od modelu plazmy, większość nie spełnia warunków, lecz są też modele, które spokojnie radzą sobie z tą funkcją.

Jeżeli szukasz 26" proponuję poczytać istniejące już posty jest tam sporo tego.

Pozdrawiam
 

SFX

New member
a'propos mediona, to spotkalem produkty pod ta marka... a mianowicie monitor lcd 17".... a sam posiadam belinea 19" (oba uzyskuja nominalnie kontrast 500:1).....

nic nie bede mowil o belinei (bo nie jest to produkt topowy, lecz tani)... ale porownanie powala

medion to po prostu tanie badziewie.... BADZIEWIE DO KWADRATU.

Szwagier po zakupie monitora wymienial go 4x (slownie: cztery)... a same parametry powalaja = jasnosc ekranu przy ustawieniu 100% contrast i 100% brightness jest duzo nizsza niz u mnie przy 50%.

Jesli nie potrafia robic monitorow, to mysle ze telewizorow rowniez.
 

krystian

New member
stoliki

Chcialem ku[ic tego Mediona, dzwonilem do Niemiec do firmy, ale nic konkretnego o co pytalem nie mogli mi powiedziec, i w koncu 2 dni temu kupilem LG 26LX1R. Dziala extra, komp podlaczylem poprzez DVI-DVI no i obraz suuuper. Polecam
 

kaz

New member
Jaki jest zakres rozdzielczości możliwy do ustawienia na 26LX1? obraz wypełnia w każdym przypadku ekran czy jest obcięty?
czy próbowałeś połączć przez D-Sub?
lub przez przejściówkę DVI->D-Sub?
 
Do góry