Harman Kardon ampli&glosniki

smiglostopy

New member
chce kupic glosniki hk hkts14 http://www.harmankardon.com/product...=US&Language=ENG&cat=HCS&prod=HKTS 14&sType=C
i do tego jakis tani amplituner, tez hk. myslalem o 130, albo 135.

pytanie jest czy amplituner ma wystarczajaca moc do tych glosnikow (45W na kanal podczas gdy glosniki maja 100w i sub 200w) czy nie jest to wydawanie kasy na prozno (mowa o glosnikach)? czy moc 45W to nie za malo (tak generalnie)? pokoj mam nie za duzy, ok20m2...

jesli ktos ma jakiekolwiek doswiadczenia z podobnym sprzetem prosze o wskazowki. jestem na etapie "przekrecania" zony i moze dam rade na swieta:) wszelkie info most welcome...

tymczasem
 

fijol

New member
Mam te głośniki i AVR 235.Musisz zdawać sobie sprawę iż moc głośników musi być znacząco większa od mocy wzmacniacza wtedy wszystko gra OK.Jak na swoje wymiary grają świetnie.Soczysty i mięki bas wprawia w ruch podłogę.Moim zdaniem nie będziesz żałował wręcz odwrotnie.Jestem przekonany że są to głośniki JBL
zrobione specjalnie dla HK.Miałem podobny dylemat i jestem zadowolony.
 

smiglostopy

New member
dzieki,
warto dac troche wiecej na 235? z opisow wynika, ze moc jest wieksza. cos jeszcze? dlaczego zdecydowales sie na wyzszy model?
tymczsem
 

MRJ

New member
Sama firma to dobry wybór, ale:
1- fizyki nie oszukasz. Z takiego zestawu nie osiągniesz pełnej barwy i spektrum dźwięku. Brak środka daje sie we znaki, Co prawda do kina domowego wystarczy bas i wysokie (to one tworzą efekt 5.1.) ale kiedy przyjdzie Ci do głowy posłuchać CD - no cóż - nie polecam.
2- co do amplitunera. Harman jest dość ciekawym wzmacniaczem. Jako jeden z niewielu wykorzystuje całą moc. Wiadomo, że im większe wzmocnienie, tym większe prądy. Zazwyczaj wzmacniacze "wysiadają" kiedy każe im się zagrać na 4/5 mocy. Nie wyrabiają się prądowo. Harman ma rezerwę wielkoprądową 25A i możesz nim zagrać nawet na 100% mocy. Ale zapewniam - nie wytrzymasz tego. To całkiem inna moc niż w np. Pionierach, Onkyo czy podobnych. POLECAM.
 

smiglostopy

New member
dzieki za kolejne info,

z tego co zrozumialem podstawowy model wzmacniacza hk powinien byc ok... co do glosnikow to jestem prawie zdecydowany. nie chce wstawiac olbrzymow, a te wydaja sie byc calkiem ladne. troche mnie zmartwiles ta ulomnoscia. bede ich jednak urzywal glownie do filmow wiec powinno byc spoko.

czy masz jakas inna propozycje w tej samej klasie cenowej (do ok $400)? nie chcialbym wielkich podlogowych glosnikow...

tymczasem
 

MRJ

New member
Przykro mi, ale nie znam niczego kompletnego, w dobrej jakości w tej cenie. Ja gram na JBL. Udało mi sie kupić całą serię LX 2004. Wystarczy.
 

smiglostopy

New member
ok...kupilem sobie ten zestawik. zona nawet nie oponowala, a wrecz przeciwnie :)

glosniki nie sa jeszcze prawidlowo rozlokowane. jutro prawdopodobnie bede wieszal po scianach (nie chce mi sie...) w zestawie 4 wieszaki na sciane. nie ma mocowania do centralnego. w zamysle ma stac na tv. i tak u mnie stoi.

jakosc wykonania - super!!! juz samo opakowanie sprawia fajne wrazenie. wszystko bardzo eleancko zawiniete i posegregowane. glosniczki wygladaja bardzo gustownie i nowoczesnie. zamiast materialowego obicia maja z przodu aluminium (albo jakis inny metal?) wyglada to rewelacyjnie. subwoofer jest po prostu OGROMNY. w sklepie bylem w szoku jak go zobaczylem, a w domu w jeszcze wiekszym po wyjeciu z pudla. mosialem wywalic jedna szafke, zeby w to miejsce go wstawic, hehe.

zestaw gra extra. testowy film to scena desantu z szeregowca ryan'a. az mi sie facjata usmiechnela jak uslyszalem pierwsze dzwieki (szum wody - krystalicznie czysty). po chwili, myslalem ze niemcy do mnie strzelaja :) naprawde mozna sie poczuc jak w srodku akcji. no i bas...doslownie trzesie sie caly dom (na serio - doslownie) niestety nie moge podkrecic woofera nawet do polowy skali bo po pierwsze boje sie o sasiadow z dolu, a po drugie uszy nie wytrzymuja. bas jest wiec na jakies 1/4 mocy i w zupelnosci wystarcza. sam subwoofer jest bardzo stylowy. nie ma zadnych dziur z przodu. glosnik skierowany jest w podloge (pod spodem). wyglada bardzo ladnie. satelity wielkosciowo sa dla mnie w sam raz. nie za male (tak jak bose, ktore chcialem poczatkowo kupic) i nie za duze (nie lubie takich podlogowych koncertowek) 24 cm wys, 10 szer. daja naprawde fajny dzwiek przestrzenny. co prawda na razie, zeby poczuc go w calej okazalosci, musze siedziec na podlodze, ale i tak jest fajnie :) (nie mam szafki zeby tyly postawic troche wyzej i pierwszego dnie nie chcialo mi sie ich montowac na sciane).

nie bede sie dzielil wrazeniami co do wzmacniacza bo jeszcze go calkowicie nie rozgryzlem. jak na razie ma calkiem duzo opcji (jak dla mnie) i gra wypasnie :)

dzieki za wszelkie podpowiedzi. ide cos puscic w surround :)

tymczasem
 

fijol

New member

smiglostopy

New member
kupilem 135. wiedzialem ze 235 ma mozliwosci 7.1, ale szkoda mi bylo troche kasy i jak na razie przynajmniej jest to dla mnie bezurzyteczna opcja. mam ten sprzecik juz kilka dni i caly czas jestem bardzo zadowolony. tyly zamontowalem na scianie, do przodow kupilem stojaki (h/k oczywiscie) centralny stoi na tv. wszystko wyglada bardzo ladnie. kupili mnie tym designem (bylem fanem bose - mam w samochodzie, ale juz nie jestem :). dzwiek jest rewelacyjny. naprawde slychac przestrzennie. nawet filmy stereo puszczone na 5 glosnikow brzmia super. wzmacniacz jest rewelacyjny. to moj pierwszy (stad te noobletskie pytania o moc, hehe). mozna wszystko fajnie dostroic i dopasowac do smaku.
jeszcze raz dzieki za opinie. sprzet h/k polecam wszystkim.
tymczasem.
 
Do góry