2 pytania: H.264 i Philips 37PF5320

mwlodarc

New member
Witam,
Mam dwa pytania:
1) Czy niski framerate przy odtwarzaniu materialu HD Quicktime kodek H.264) - material sciagniety ze strony Apple - wynika ze zbyt slabego procesora (AMD Athlon 64 3200+), malej ilosci RAM (1GB), slabej karty graficznej (Ati X200)?
Moj system spelnia wymagania podane na stronie Apple QuickTime, ale obraz skacze i zastanawiam sie co moze byc waskim gardlem?
2) Wiem, ze na forum sa posiadacze telewizora Philps 37PF5320 - czy komus udalo sie zmusic go do pracy w natywnej rozdzielczosci czyli 1366x768 albo w rozdzielczosci 1280x720 ale tak aby obraz nie byl rozciagany, a byly paski po bokac (1:1)?
Pozdrawiam,
Marcin
 

shat

New member
Hello

Odp.2

Raczej mysle, ze to zalezy od karty graficznej (jej sterownikow)

....

Mam ten telewizorek 37PF5320/10 gra fajnie jak na cene ktora zaplacilem 5080 pln... Do tego DVD http://www.oppodigital.com/ i mamy fajna zabawke za rozsadne pieniazki...

Po co przeplacac na dzien dzisiejszy... I tak za 3-4 lata Lcd'ki wypra rynek i beda kosztowac takie modele 60% taniej. A nowe technologie (OLED itp..) 3000$ i tak w kółko. Kiedys (ok.5-6 lat temu) kupilem SONY WEGA 29" 100Hz za ok. 5000pln a teraz stoi ponizej 1000pln...

No chyba, ze hajs nie ma znaczenia... Wtedy hi-end...

PZDR 8)
 

mwlodarc

New member
>> Raczej mysle, ze to zalezy od karty graficznej (jej sterownikow)

Wlasnie probuje, ale ustawienia karty graficznej nic nie zmieniaja - oczywiscie filmy sa super, ale widac po czcionkach w programach, ze telewizor rozszerza obraz 720p do swojej natywnej rozdzielczosci 1366x768
Pewnie tak samo dzieje sie w przypadku podlaczenia jakiegokolwiek innego zrodla HD.
W sumie glupio, bo zamiast przeskalowywac, to moglby wyswietlac w 1:1 na minimalnie mniejszej powierzchni...

>> Mam ten telewizorek 37PF5320/10 gra fajnie

Ja tez mam ten telewizorek i jestem bardzo zadowolony.
Podlaczales moze do niego komputer?
 

shat

New member
Hello

Pc'eta podlaczalem i moim zdaniem wyswietla ok

A propo ustawien to poszukaj na forum bo juz gdzies widzialem linki do stron jak ustawic obraz do rozdzielczosci 1360x768
PZDR 8)
 

mwlodarc

New member
Co o tym myślicie???

>> Pc'eta podlaczalem i moim zdaniem wyswietla ok

A jaka ustawiales rozdzielczosc? Pracowales w trybie PC czy HD?

>>A propo ustawien to poszukaj na forum bo juz gdzies widzialem >> linki do stron jak ustawic obraz do rozdzielczosci 1360x768

1360x768 ustawilem, ale ani tryb PC-D ani HD-D nie potrafil jej obsluzyc...
 
Do góry