Xbox 360 kontra PS 3 - kolejny samobój SONY ?

janunio

New member
Bez reklam
Nowy teścik

Konsole Xbox 360 będą miały drive HD DVD ale w późniejszych wersjach. O tym już dawno było wiadomo ale teraz:
Microsoft
Cytat:
" ... na krążkach HD DVD nie będą wydawane gry - jedyną zaletą konsoli z czytnikiem HD DVD będzie więc fakt, iż posłuży ona do odtwarzania filmów zapisanych na takich nośnikach....
... Wyposażenie konsoli w czytnik płyt HD DVD będzie możliwe - ale w żaden sposób nie będzie to powiązane z grami. Jeśli Xbox 360 zostanie wyposażony w czytnik HD DVD, to będzie on służył wyłącznie do odtwarzania filmów zapisanych na takich nośnikach" "


Co u SONY:
Cytat:
" ... koncern Sony zapowiedział już, że jego najnowsza konsola do gier - PlayStation 3 - będzie standardowo wyposażona w czytnik płyt Blu-Ray. Wiadomo już, że na takich płytach dystrybuowane będą zarówno gry, jak i filmy."

Premiera Xbox 360 już we wtorek !
Nic mi niewiadomo o przesunięciu terminu.

Wczoraj odpaliłem na PC Quake 4 ( nowość; będzie na Xbox 360 w dniu premiery).
Śmiem twierdzić, że żaden full wypas PC nie pociągnie tej gry w HD z pełnymi opcjami 3D. Syn grał na 46" 1920 x 1080.
Panie i Panowie !
Obraz Full HD to koniec świata i przedsmak możliwości Xboxa z dwurdzeniową grafiką ATI.
Przedsmak bo włączenie zaawansowanych opcji uniemożliwia płynną grę i sens zabawy.
Ja będę czekał na "wyścigówki" żeby bezstresowo pojeździć po lodzie w Norwegii bez OC i AC.

Powróci stary problem HD forumowiczów:
Z jakiej odległości mam patrzeć na ekran 46" jako kierowca Xbox Ferrari HD ? Już wiem, że to będzie ok. 1 m.


Czy opóźnienie PS 3 powali ostatecznie SONY ?
OBY ! bo kara za lata chłamu za wielkie pieniądze i arogancji koncernu zwłaszcza na polskim rynku się należy.
 

korkodyl

New member
Na razie trzeba poczekac kilka dni na pierwsze wrazenia od zwyklych userow.
Powiem szczerze ze sie troche niepokoje o poczatki tej swietnej maszynki!
Na starcie praktycznie zadnego kilera nie bedzie! :(
Nowy PGR podobno nie chodzi nawet w 720p !!
Jest podobno jakas dziwna rozdzielczosc i zapuszczony antyalias zeby nie bylo widac... :shock:
No - coz mam nadzieje ze to nie prawda!
Reszta gier to prawie same porty z PC...
Ale zobaczymy...

Ja mam nadzieje ze szybko sie nim zajma "chlopaki" i bedzie mozna uruchamiac bez problemu filmy lacznie z HDTV!! :D
Wlasnie na to czekam - nie ma to jak polaczyc sie przez wifi z kompem i dzialac...
Potecjal nowego X'a jest ogromny wiec po zapodaniu chipa zacznie wychodzic cala MASA nowego oprogramowania!!
Ciekawe czy bedzie mozna zainstalowac winde :)
No nic - ja czekam z niecierpliwoscia do premiery!!
 

tomek

New member
Okładka pgr3:
http://yosemite.dns8.net/~zpaul2fr/xbox/pgr3_4.jpg
jak byk stoi 720p (nie sciemniali by :p , a ten "njus" o niższej rozdziałce pochodzi z wp.pl,wiadomo snake i jego "wiedza" )
Dla mnie obowiązkowe gierki to call of duty,perfect dark zero oraz pgr3,ponadto masa gier z pierwszego iksa HALO2 w 720p ws :shock:
Ja już sie nie moge doczekać,jeżeli przez ten tydzien od wtorkowej premiery nie będzie narzekań na wadliwy sprzęt (czytniki,przegrzewające się bebchy),wchłone x na dziendobry. (mam nadzieje że będą dostępne wersje premium za rozsądna cene na giełdach pomimo tego iz m$ wrzuci mało konsolek na launch) :?
Co do moddingu,obiecałem iz dam sobie na wstrzymanie (vide pierwszy xbox,masa gier w "wałkach" a nie ma w co grać,ogarnia człowieka znużenie,pogra 10 minut i następna,następna. :l)
wole profesjoanlnie rozwinięty xblive + 1-2 oryginałki na miech = świetna zabawa i radocha z posiadania konsolki. :D
edit: nie spodziewałbym się "szybkiej przeróbki" troche to IMO potrwa zanim złamią sprzęt.
 

korkodyl

New member
janunio napisał:
Link do listy gier na wtorek:
http://gry.interia.pl/news?inf=686281

Jest Need for Speed i Quake 4.

Ale czy to wywali KISS-a i jemu podobne ?
To jest dla nas info nr. 1 !

Ja to nawet nie porownuje X'a do tego kiss'a
To bez sensu - jak tylko zlamia 360 to bedzie wypas nad wypasy!
Jestem pewien ze bedzie obslugiwal wszystkie formaty :)
Tak jak teraz ze starym X'em - codziennie nowy soft itp... - XBMC to mistrzostwo swiata juz na starym...
BEDZIE DOBRZE trzeba tylko zaczekac :)
 

korkodyl

New member
tomek napisał:
Okładka pgr3:
http://yosemite.dns8.net/~zpaul2fr/xbox/pgr3_4.jpg
jak byk stoi 720p (nie sciemniali by :p , a ten "njus" o niższej rozdziałce pochodzi z wp.pl,wiadomo snake i jego "wiedza" )
Dla mnie obowiązkowe gierki to call of duty,perfect dark zero oraz pgr3,ponadto masa gier z pierwszego iksa HALO2 w 720p ws :shock:
Ja już sie nie moge doczekać,jeżeli przez ten tydzien od wtorkowej premiery nie będzie narzekań na wadliwy sprzęt (czytniki,przegrzewające się bebchy),wchłone x na dziendobry. (mam nadzieje że będą dostępne wersje premium za rozsądna cene na giełdach pomimo tego iz m$ wrzuci mało konsolek na launch) :?
Co do moddingu,obiecałem iz dam sobie na wstrzymanie (vide pierwszy xbox,masa gier w "wałkach" a nie ma w co grać,ogarnia człowieka znużenie,pogra 10 minut i następna,następna. :l)
wole profesjoanlnie rozwinięty xblive + 1-2 oryginałki na miech = świetna zabawa i radocha z posiadania konsolki. :D
edit: nie spodziewałbym się "szybkiej przeróbki" troche to IMO potrwa zanim złamią sprzęt.

Mi chodzi o to ze jak zlamia X'a to ze np. filmy HD beda smigac we wszystkich formatach :)
I dlatego licze na "chlopakow" ! ;)
Acha - gratuluje dobrego wyboru TV do nowego X'a ;)
Tez taki mam choc nie obylo sie bez usterek - Teraz jest SUPER!
 

Gatekeeper

New member
janunio - skąd żeś ty wytrzasnął tego "Xboxa z dwurdzeniową grafiką ATI" to ja nie wiem...może na Marsie takie mają, ale na Ziemi raczej nie :))

poza tym nie przeżywał bym tak tego X360 - dla mnie to raczej XBox 2.5, a i gry na starcie są raczej słabawe (no, może oprócz Call of Duty 2 i PGR3, który faktycznie nie chodzi w pełnym 720p)


"Czy opóźnienie PS 3 powali ostatecznie SONY ?" - głupie pytanie. A czy opóźnienie Revolution powali ostatecznie BigN ? A czy opóźnienie Xbox'a powaliło ostatecznie Microsoft ?
Czy to, że M$ wypuszcza X360 oznacza że inni też muszą już zaraz, od razu wypuszczać swój sprzęt ?

Zobacz na sondaże: większość zainteresowanych zamierza nabyć nową konsolę najwcześniej za pół roku.
W moim odczuciu, X360 jest najmniej interesującą konsolą z całej "trójki", i nie mówię tutaj o stronie "sprzętowej".

Tak się czepiasz SONY...a smiem twierdzić, że gdyby nie oni, to jeszcze trzy lata temu nie wiedziałbyś co to konsola. Rozumiem, że bardziej odpowiada Ci polityka Microshitu, który ma nas centralnie w tyłku i od trzech lat "BARDZO uważnie analizuje rynek i rozważa wprowadzenie produktu do sprzedaży, jak tylko warunki będą temu sprzyjały" !? Powodzenia stary !

Z jakiej odległości mam patrzeć na ekran 100" jako kierowca Xbox Ferrari HD ? Już wiem, że to będzie ok. 20 cm. buhaha !!!
 

janunio

New member
Bez reklam
Pierwszą konsolę ATARI kupiłem 1987 roku w Pewexie w Hotelu Marriott na pierwszym piętrze.

Saturn ARKADIA W-wa przyjmuje od wczoraj do relizacji zamówienia na gry do Xbox 360. Do wyboru 5 tytułów sportowych gier.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jejku, jak można grzebać coś czego jeszcze nie ma, poczekamy zobaczymy. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że Sony bardzo rozwinęło rynek konsol i każdy nowy, dobry gracz na każdym rynku rozwija dziedzinę.

Co do hd dvd w xboxie, to nie będzie z tym tak różowo, rozmawiałem z przedstawicielem micro... i powiedział, że nie zamierzają wprowadzać...

Pożyjemy zobaczymy :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja tez moge juz przyjmowac zamowienia na gry do Xboxa :D A jesli chodzi o moja opinie to to ze gry beda wydawane na dwuwarstwowych DVD na Xboxa dziala tylko na jego korzysc. Dlaczego? Ano prosta sprawa - dlaczego PSX1 odniosla taki sukces (chodzi mi gownie o kraje typu Polska itp, ale na zachodzie tez sie to sprawdza) - otoz z powodu piractwa. Jak juz wyzej napisano sadze ze gry zostana zlamane w dosc szybkim czasie i nic nie powstrzyma ludzi przed ich kopiowaniem, a zwrocmy uwage na fakt ze obecnie znakomita wiekszosc uzytkownikow PC dysponuje nagrywarkami DVD DL. Co sie zas tyczy Sonego... przede wszystkim nieznana jest jeszcze doklada data premiery a po drugie za nim pojawia sie seryjnie sprzedawane nagrywarki Blu-raya minie... duzo czasu... a i ich cena jak i cena nosnikow bedzie poczatkowo kosmiczna. Tak wiec podsumowujac wydaje mi sie ze "plejka 3" w porownaniu z xboxem bedzie skazana na przegrana, chyba ze zaskocza uzytkownikiem czyms jeszcze nowszym, choc nie sadze.
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Ar2 nie wprowadzaj w błąd ludzi.
Xbox 360 jest od dawna w sprzedaży ( ok 26 godzin ).
Są pierwsze opinie na forach US.
Czycham na opinie co z odtwarzaniem HD.
Microsoft dopłaca do każdego egzemplarza ok. 340 zł.
To miłe.
Saturn prowadzi rozmowy ws. premiery za tydzień tj. 02.12.2005
Struktura wskazuje na pełną możliwość roli media net playera.
Zastosowany procesor (myliłem się wcześniej ) jest trzyrdzeniowy zaś garika ATI to całkowicie nowe rozwiązanie.)


[2] Temat drugi to kondycja SONY, który pada.
Nośnik BleRay ma tylko zaspokoić chciwość producenta bo do niczego w grach nie jest potrzebny. Tylko do zabezpieczeń przed piractwem. A badania nad tym produktem "trochę" kaski pochłoneły. Premiera była od zawsze planowana na teraz.
Delay jest skutkiem braku zgody na ten standard.
Już wiadomo, że HD DVD nie dędzie miał żadnych zabezpieczeń przed kopiowaniem.
Quake IV to tylko 2,7 GB.

[3] Jussi !
Jaka cena Ci wyszła na 360.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Brzęczenie Panasonica TH-42PV500

janunio napisał:
[1] Ar2 nie wprowadzaj w błąd ludzi.
Xbox 360 jest od dawna w sprzedaży ( ok 26 godzin ).


eeee? przecież pisałem o Sony'm, że jeszcze nie ma go na rynku, ani nie wiadomo co będzie posiadał, także wszelkie dywagacje na temat co lepsze, są trochę bez sensu.
 

janunio

New member
Bez reklam
Re: Zakupy u Czechów

Ar2 sorry , żle zrozumiełem.
Widocznie podniecenie dotarło do mnie przez ocean.
To próbka nastrojów w USA:

[1]
I JUST BOUGHT 2 360'S CAUSE I WAS GONNA SELL ONE TO MY FRIEND BUT THEN I LOOKED ON EBAY AND PEOPLE WERE SELLING THEM FOR 6x THE PRICE I SOLD MINE AND I GOT 2 GRAND AND I STILL HAVE A 360.

Wyjąsniam: GRAND to jest 1000 usd. Gość opylił na ebay i tera ma Xbox 360 i jeszcze 2000 USD czyli ok. 6 500 zł; akurat na LCD 32 cale. Oto przykład amerykańskiego temperamentu. Chyga polski imigrant.

[2] I was coming home from class and decided to drive by the Bellevue, WA Best Buy store, where Mr. Gates himself, is handing out the first ones here. The line was HUGE. So, on my way home I passed sams club, walmart, another best buy, circuit city, EB/Gamestop and Target. Every single place had lines for some 60 odd people and I know for a fact that three of those stores only have 25 or less units!!!!!!

Źródło:
http://forums.xbox.com/3/526933/ShowPost.aspx#526933

W usa preordery są na luty/marzec !!!

Ale brak opinii urzytkowników jak odtwarza filmy HD.
Na razie grają w te głó0pie jakieś ggry.
 

janunio

New member
Bez reklam
Ten sprytny organizator handlu bez wyobraźni i trocję go poniosło.
Zalecam mu wystawienie na allegro całej pierwszej dostawy, jeżeli ją ma gwarantowaną. 30 szt po 2 200 zł na szt. do przodu to jest ok. 66 000 zł zarobione.
Będzie Idiotą jak dotrzyma "umowy" a na dowód, że mam rację jest fakt, że nie przyjmował zadatku który jest prawnym zabezpieczeniem dotrzymania umowy.
Zresztą i tak może się rozpłunąć bo to firma "krzak".
Każdy może mieć www itd.
 

jax

New member
Ja bym się ak nie cieszył z xboxa360, na praktycznie każdym forum zagranicznym już można przeczytać o "chorobach wieku dziececego", krzakach, zwisach itp
 
Do góry