Lepsza alternatywa ? (Sony KDF-E42A11E)

TheMichal

New member
Witam.
Planuję zakup dużego telewizora. Zdecydowałem się na 42", ale nie wiem jaki typ TV będzie najlepszy na najbliższe kilka lat. LCD odpada, bo na analogówce (UPC - na HDTV we wszystkich naszych stacjach telewizyjnych nie liczę jeszcze przez minimum 4lata). Plazma może być, ale ostatnio zauważyłem w sklepie świetny telewizor tylnoprojekcyjny. W sklepie na sygnale analogowym obraz doskonały na tym sygnale (chociaż TV ma rozdzielczość 1280x720 i ma złącze HDMI). Sprzedawca powiedział, że zarówno kablówka, jak i zwykłe DVD na takim TV pójdą najlepiej, ponadto jest znacznie tańszy niż najsłabsze plazmy, a jego wygląd jest niezwykle atrakcyjny. Do wad można zaliczyć długie rozgrzewanie się i małe kąty widzenia (130stopni), ale mnie to zupełnie nie przeszkadza. Co myślicie o tym TV ? http://www.sony.pl/view/ShowProduct...Type=Overview&category=TVP+Rear+Projection+TV

oto link do jego strony na sony.pl
 

irzi

Member
Całkiem całkiem ten telewizor ! Parametry nawet niezłe ! Tylko ciekawe jaki obraz mozna na nim uzyskać ? A tak wogóle to jaka jego cena jest ?
 

TheMichal

New member
42" za niespełna 7k (w centrum sony na Ursynowie było chyba 6799zł, ale nie jestem pewny). Obraz z kablówki jest doskonły (gdy na LCD i plazmach obraz jest pixelowaty, tutaj widzimy przysłowiową "żyletę"). Nie widziałem tego z DVD, ale na pewno będzie lepiej...no i 1280x720, czego nie widziałem w żadnym LCD albo plaźmie...
 

TheMichal

New member
może jakieś inne opinie, bo sprawa jest dosyć pilna. Co lepiej kupić ? Ten TV czy plazme Panasonica (nie chodzi mi tutaj o HDTV, tylko zestaw na teraz w którym i DVD i analogowa telewizja będzie chodzić najlepiej)
 

hawk70

New member
Zdecydowanie ten. Ja kupiłem taki sam tylko 50" i jest super (notabene cena 50" w sensownym miejscu jest niższa niż 42" o którym piszesz).
 

nowy66

New member
Ostatnia edycja:

tomek34

New member
A co z kalibracja? - potrzebna ?

Przeczytałem na innym forum ze TV tylnoprojekcyjne wymagaja jakiejs kalibracji. Czy jest tak rowniez w przypadku tego modelu ? Po co sie ja stosuje ? Czy w instrukcji cos o niej pisza ?
 
Do góry