który lcd najlepiej oddaje czerń?

Pidgeon

New member
Wiem,że w lcd ogólnie jest z tym kiepsko,ale ciekawy jestem czy w poszczególnych modelach są implantowane jakieś specjalne technologie,żeby ten problem zminimalizować?Np. jak się sprawuje w akcji Crystal clear,bo to zdaje się coś w temacie?I czy przy włączonej lampie stojącej(60w),ewentualnie lampce nocnej, problem znika,czy wystarczy minimalne zaciemnienie pokoju w stosunku do warunków sklapowych,żeby lampa przebijała?Aha,chodzi o 26". :shock:
 

dvd-r

New member
Może to nie na temat. Ale czerń najlepiej oddaje plazma (oczywiście pomijamy CRT :))

W LCD zwróć uwagę, że kolor tej czerni też jest różny. W tańszych taki ciemnogranatowy

Pozdrawiam

ARtur
 

Pidgeon

New member
wiem,że Plazma,ale znajdzcie mi 26" plazmę.O ile się nie mylę to najmniejsza to 37",czyli grubo powyżej tego co mi pasuje.Gdyby nie ten drobny fakt to kto wie.Tak więc czekam na odpowiedż w kwestii LCD.Ale dzięki i za tą.
 

dvd-r

New member
Nie odpowiem ci może konkretnie.
Kupiłem ostatnio Samsunga 27T51 i bardzo świeci. Można tam włączyć oszczędzanie energii przez co lampy mniej świecą ale i tak jest to wkurzające np. w nocy.

Nie wiem jak w wyższych modelach tj np. 26R51, na pewno mają lepszy obraz, nie smużą itp.

Chyba najlepszym wyjściem w Twoim przypadku będzie przetestować w domu, albo kupic i potem np. do 2 dni oddać, że np. nie spełnia twoich oczekiwań. Może znajdziesz sklep z taką opcją

Pozdrawiam

Artur
 

Pidgeon

New member
Dzieki Artur.
Konkretnie może nie,ale zawsze coś.A co panowie spece z HD testujący setki modeli?Szkoda im czasu na takie lamerskie pytania?Hmm?
 
Sony50A10E

dvd-r.pl napisał:
.........albo kupic i potem np. do 2 dni oddać, że np. nie spełnia twoich oczekiwań. Może znajdziesz sklep z taką opcją

Pozdrawiam

Artur

Nie wiem skąd masz takie informacje, przecież jesteśmy w Uni, a prawo wyraźnie mówi :"Możemy odstąpić od umowy w ciągu 10 dni...." a sam zakup TV stanowi taką umowę :D
 
Do góry