Karta graficzna a HDTV

Szemot

New member
Jak wiadomo by odtwozyć film w HDTV 720p na kompie trzeba mieć procesor przynbajmniej 2Ghz (jak podane jest na stronie Microsoft). Ja obecnie mam Athlon XP1800+ i zdarza się, że tego typu filmiki się tną a już napewno się tną filmy HDTV 1080p. Czy kupujac karte graficzną która ma sprzętowa akceleracje HDTV nie ma tego problemu. Czy ona całkowicie bierze na swoje barki moc obliczeniową i moge spokojnie oglądac 1080p niezależnie od procka czy ona poprostu nieco tylko wspomaga. Jeśli to drugie to mając procesor wyżej wymieniony i kartę graficzną z akceleratorem HDTV, będe mógł ogladac bez przeszkód ??
 

Krzychu

New member
Czy ktoś "załatwił" swoją plazmę?

Posiadam karte graficzną GF6600GT na AGP i PIV 1.8@2.4GHz i demówki/trailery itp. filmów w 1080i 720p na monitorze wraz z genialnym wspomaganiem od NVIDII: PURE VIDEO i w np. odtwarzaczu: zoom player filmy są obłędne!!!! Człowiek zakochuje się w tej jakości obrazu i dochodzi do wniosku że dotychczas oglądał shit...
 

braavoo

New member
Ja jadę HDTV na następującej konfiguracji:
Athlon 2500+ podkrecony na 3200+
RAM - 1 GB dual
Grafika - no name ATI 9800

Kwestia rwania w dużej mierze zależy od dopasowania filtrów i programów do edycji.
Jesli chodzi o filtry to sprawdzilem ich mnóstwo. Najlepiej do HDTV nadaje sie kodek z WinDVD wersja 6.
Proponuje samemu zbudowac filtr z tym kodekiem przy pomocy GraphEdit.
Jesli chodzi o edytory to polecam rowniez WinDVD i wlaczenie akceleracji sprzetowej.
Do odpalenia HDTV z satelity na komputerze polecam RitzDVB wlasnie z tym kodekiem. Mozna rowniez wykorzystac kodek Cyberlinka. Nie polecam ProgDVB - rwie (mimo zmian w buforach pamieci).
Nagrane filmy w HDTV rowniez proponuje ogladac w RitzDVB. Najostrzejszy obraz i stabilny.
Testowalem rozniez HDTV z komputera na TV LCD JVC 32s60 ale narazie porazka.
Po zwyklym wyjsciu D-SUB gra i musze powiedziec, ze jakość powala. Niestety po podlaczeniu DVI-HDMI nie odpala mi TV. Rozpoznaje źródło ale obraz po chwili znika. To jednak z tego co wiem wina mojej karty graficznej ATI, ktora podobno nie dziala z tym TV po HDMI (tak twierdzi spec z JVC).
 

Szemot

New member
Jeśli chcecie znaleźć najniższą cenę zakupu to:

No dziwne ale u mnie jak odtwarzałem na tym WINDVD ale w wersji 7.0 to nie chodza zadne absolutnie filmy. Nawet w tym najgorszym HDTV. Są płynne mniejwięcej na 3 klatki na sekundę. Przy czym niektóre 1080i chodza u mnie.

Ale nadal nikt mi nie powiedział co z ta kartą graficzną
 

braavoo

New member
Wczoraj mialełem okazję podłączyć swojego jvc 32s60 pod karte PCI-E Nvidia 6600. Po podlaczeniu DVI-HDMI telewizorek odpalil momentalnie. Rozpoznał komputer/karte jako 1080p. Tak wiec faktycznie te telewizory maja problem z rozpoznaniem karty ATI. Przypomne, ze u siebie mam ATI 9800 i po podlaczeniu do telewizorka DVI-HDMI wyswietla na moment obraz i znika.

Jedyna dziwna rzecz, ktora zauwazylem po podlaczeniu pod HDMI to rozciagniety gora-dol obraz na telewizorku, oraz dziwny cien pod czcionkami (jakby z przebiciami) ale moze to kwestia ustawien albo samego kabla, ktory ma dlugosc 10m
Tak wiec musze podmienic w swoim komputerze grafike z ATI na Nvidia.
Kolejne doświadczenia w miare przeprowadzania prób.
 

braavoo

New member
HELP przy wyborze każda opinia sie liczy

Jesli chodzi o kodeki i playery to zawsze staram sie instalowac tylko to co wczesniej sprawdzilem i to na świezym systemie. Kazda kolejna podmiana kodeków zamula komputer i powoduje konflikty.
Ostatnio (dokladnie wczoraj) testowalem FantasyDVD dedykowany pod HDTV, ktory zainstalowalem na czystym systemie operacyjnym. Filmy nagrane wczesniej z satelity w HDTV odpalily bez problemu i plynnie.
Podobna sytuacja wystepuje jesli na czystym systemie zainstaluje WinDVD wersja 6. Jak znajde chwile czasu opisze dokladnie jak zachowuja sie rozne kombinacje tych playerow. Maglowalem to jeszcze zanim kupilem jvc 32s60.
Magluje to rowniez caly czas przy odpalaniu RitzDVB i tez ciekawe rzeczy sie dzieja. Ale o tym pozniej
 

darek53

New member
zainstalowałem sobie fantasyDVD 8 i niestety płyt DVD nie widzi tzn nie odtwarza i niektóre pliki HDTV odpala ale zmniejszone o połowę w pionie....


mam win DVD 4 i płytki DVD idą bez problemu
 

braavoo

New member
I to jest wlasnie to czego kodeki nie lubia najbardziej. Jeden gryzie sie z drugim. Podobnie z aplikacjami. Dlatego podkreslilem, ze zainstalowalem na czystym systemie. Jak tylko zainstalowalem windvd mialem podobny efekt jak u ciebie.
 
Do góry