Proszę o pomoc w wyborze zestawu

marecki78

New member
Witam wszystkich
Słabiutko znam się na elektronice i chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu. Muszę kupić TV i zestaw kina. Powiem szczerze – po trzech dniach przeglądania tego forum to mam taki młynek, że głowa boli. Zastrzeliliście mnie tymi przetwornikami, wyjściami, wejściami, rozdzielczością itp...
Proszę więc o pomoc.
Do stracenia ok. 7,5 tys PLN z mniej więcej takim podziałem: 5 na TV, 2,5 na zestaw (z kolumnami).
Pokój średnio nasłoneczniony, odległość 3 m, telewizja tylko kablowa i przez jakiś czas jeszcze tylko kablowa.
Przeznaczenie – oglądanie kablówki i DVD, zabawy z kamerą, amplituner bo lubię słuchać radia.
Mój pierwszy wybór:
TV LCD 32" Thomson 32LB120S4 , zestaw DVD YAMAHA Amlituner RX-V457 + Odtwarzacz DVD DVD-S550.
Będzie dobrze?
A potem przeczytałem że za 800 to można już kupić DVD HD i nie wiem czy warto kupić już teraz czy kiedy?
A może inny TV? Dużo dobrego pisze się tu o JVC i Panasonicach, ale są droższe.
Macie propozycje?
Z góry dziękuję za pomoc
 

marecki78

New member
Witam ponownie,
Wiem już czemu nikt nie odpowiada – czytam od paru dni to forum i z dnia na dzień jestem mądrzejszy i to moje poprzednie pytanie mnie też wydaje się teraz trochę lamerskie :)
Po lekturze Waszych wypowiedzi ja też zapragnąłem mieć coś fajnego – niestety, mój budżet dalej wynosi 7500 :(
Wiem już że na razie najlepsze wyjście to DVD z HDMI i odpowiedni TV.
Ten Thomson jest bardzo ładny, w sklepie obraz podobał mi się najbardziej, niestety bez HDMI

Co do TV – zależy mi na możliwości podłączenia PC
W chwili obecnej mój typ to Samsung LE32R51B – 5240 PLN
http://e-panasonic.pl/product_info.php?cPath=23_26_29&products_id=734

Co do kina – ten zestaw Yamahy bardzo ładnie wygląda i brzmi ale nie ma HDMI
Więc znalazłem ten: Samsung HT-TP 75 – 2150 PLN
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71696801

Suma: 7390 PLN czyli jest dobrze :) i mam sprzęt jednej marki (to chyba powinno być na plus, z HDMI, z głośnikami, możliwość podłączenia PC, o to mi chodziło)

Jednak czytam tu różne opinie i zdecydowana większość forumowiczów twierdzi, że do kina ten zestaw będzie dobry, natomiast muzycznie już nie. Niestety nie mam głośników i kupno odtwarzacza z HDMI, dobrego amplitunera i dobrego zestawu głośników znacznie przekroczy 2500.

Pytanie, czy jest sens, zrobić takie zakupy:

TV – bez zmian, Samsung LE32R51B – 5240 PLN

zamiast kina HT-TP 75, kupić odtwarzacz DVD Samsung HD 950 – 740 PLN
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72434137

głośniki – na razie chcę kupić jakieś niewypasione, bo gotówki brak. Może za pół roku będę miał znowu przypływ, to zmienię na lepsze. W chwili obecnej mój wybór to zestaw I-BOX 5.1 SP-9100F MANHATTAN – 700 PLN
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71690606
lub PIONEER S-V50B-S
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=72496492

amplituner: no właśnie, jaki??? 7500-5240-740-700 = 820 PLN :( czyli prawie nic, może mógłbym dobić do 1000 ....

zostaje niewiele....

Wydaje mi się że się trochę napaliłem i próbuję już na siłę wykombinować jakiś dobry sprzęt i boję się, żeby takie moje zbieranie nie skończyło się dla mnie źle

Pytanie jeszcze czy rzeczywiście mi jest to potrzebne?
Tak, chyba tak. Lubię słuchać muzyki i chciałbym mieć z tego radość. A jeżeli już kupuję, to czemu nie spróbować złozyć czegoś dobrego? No chyba że po prostu mam za mało kasy, więc nic na siłę, nie chcę sam się wyrolować i kupić źle dobrany sprzęt tylko dlatego, że naczytałem się a potem dobrałem wszystko jak pięść do oka (zaznaczam że słabiutko znam się na elektronice - świeży jestem :))

Dlatego proszę o opinie, negatywne też.
Zakupy będę robił za jakieś dwa tygodnie, mam więc jeszcze chwilę na zastanowienie

Pozdrawiam
 

marecki78

New member
Panasonic TH-42 PA 50 czy Samsung PS-42 S 5 S

Głównie jazz i klasyka rocka
Pokój 3,5x6,0m, telewizor na dłuższym boku, kanapa naprzeciwko, pokój prawie pusty i dźwięk ma się gdzie rozejść
 

k9driver

New member
5000 PLN i co dalej???

Ze sprzętu muzycznego mógłbym ci doradzić tylko taki zestaw:(sam taki posiadam ,skompletowanie go zajeło mi sporo czasu odsłuchowego jak i buszowania po internecie w poszukiwaniu njniższych cen i wysłuchania wielu opini)

amplituner---Pioneer vsx-1015
kolumny front ----z zestawu KODA 702
kolumny center i satelity ---z zestawu KODA F51

Wiem ,że wielu ludzi z dystansem podchodzi do firmy koda ,lecz po kilku odsłuchach właśnie te kolumny wywarły na mnie super wrażenie
stosunek jakość-cena jest rewelacyjny
fronty 120watowe zasilamy pionerkiem podającym 150wat na kanał co daje bardzo dynamiczny dżwięk i ciepłe brzmienie(okablowanie 2,5mm) próbowałem zasilać je pioneerem vsx-915 lecz efekt był gorszy ( podobny do dużo droższego denona i hermana)z tymi kolumnami bardzo dobrze grała yamaha 2500 lecz to już inny przedział cenowy
Center i satelity w zupełności wystarczą do takiego pomieszczenia jak podałeś--są tańsze niż z zestawu 702 a grają podobnie

ja za całość zapłaciłem 3000zł( w jednym z wrocławskich sklepów internetowych)
jako dvd-cd-playera używam '''xboxa'' wiem ,że to niektórym wydaje się zabawne lecz po podłączeni go kablem optycznym daje naprawdę rewelacyjny dżwięk,zaletą jest to że odpala ''wszystkie płyty bezproblemowo cdsvcd,dvd,divx,mkv i można jeszcze od czasu do czasu w zagrać w jakąś niesamowitą grę

uważam ,że pioneer vsx1015 to bardzo dobra podstawa do kina domowego jak i muzyki
większość odwiedzających mnie audiomaniaków dziwi się że sprzęt za taką kasę może tak dobrze grać
 

marecki78

New member
Dzięki za odpowiedzi ale Wasze propozycje przekraczają znacznie mój budżet :(
Zacząłem się zastanawiać nad HDMI – warto kupić odtwarzacz tylko ze względu na HDMI?
Czy wystarczy component? Miedzy jednym a drugim jest duża różnica?

Propozycje z HDMI:

Zestaw A:
- odtwarzacz DVD Samsung HD 950
- amplituner Harman/Kardon AVR 130

cena: 750 + 1400 = 2150 PLN

Zestaw B:
- odtwarzacz DENON DVD-1920
- amplituner DENON AVR-1706

cena: 1100 + 1100 = 2200 PLN

Propozycje bez HDMI:

Zestaw C:
- odtwarzacz HARMAN KARDON DVD-22
- amplituner Harman/Kardon AVR 130

cena: 750 + 1400 = 2150 PLN

plus głośniki, na razie niedrogie, z perspektywą zmiany w przyszłym roku.

Co sądzicie?
 

smiglostopy

New member
pokaz sprzętu w lubelskim

moim zdaniem hdmi to przymus. jakosc znacznie lepsza niz po komponencie (pamietaj, ze musisz miec tv z takowym wejsciem...)

nie jestem melomanem wiec nie zabieram glosu w sprawie audio, ale...hehe, ja najpierw postawilem na wizje (tez bylem ograniczony finansowo) i okazalo sie ze stare dobre stereo z tv jest calkiem ok dla mojego 20m pokoju. nie mam zbytnio miejsca, zeby wstawic i odpowiednio ustawic tylne glosniki. pozatym jesli kupisz jakis "stary" i tani dvd to moze sie okazac, ze nie masz cyfrowego wyjscia audio i z czasem bedziesz chcial go wymienic.

nie wiem jak tam twoje zarzadzanie finansami...ale jaki jest sens kupna tanich glosnikow, ktore jak sam mowisz wymienisz z rok? pozatym wiem ze najtrwalsze sa tymczasowe rozwiazania. mozesz utknac z jakims dziadostwem na dlugo i bedziesz zalowal.

jesli inwestujesz juz kase to mysle, ze warto postawic na nowsze technologie. kup hdmi (mam samsunga 850 - wypas). dobry tv. dla mnie wizja to podstawa. dobry tv i tak ryczy wystarczajaco (na poczatek wystarczy)

tymczasem
 
Do góry