Jakość obrazu w lcd.

vitoni

New member
Witam i proszę o pomoc.Chcę kupić telewizor lcd XELIOS A37 Digital .Sprzedawca uruchomił odbiornik , pokazał jego możliwości techniczne przy włączonych stacjach niemieckich-obraz był super ! Niestety ,moja radość była przedwczesna-po zmianie kanału na programy polskojęzyczne z HOT BIRDa-obraz ,,mętny,, ! ! ! Sprzedawca tłumaczył to tym,, a to ,że czasza ma u nich tylko 80 cm średnicy,a to że POLSAT CYFROWY i CYFRA + oszczędzają i nadają słabej jakości sygnał.W domu też mam talerz o średnicy 80cm z ,,zezem,, dekoder POLSATU ,więc i u mnie obraz będzie podobny.moje pytanie do fachowców - co zrobić ,żeby na ekranie pojawił się ,,czysty,, obraz ? ? ?
Dziękuję i czekam na porady.
 

kobas8

New member
Kupic dekoder przystosowany do obioru telewizji satelitarnej w hdtv, niesety narazie malo jest tych kanalow, ale warto bo pojawia sie ich coraz wiecej, a obraz jest jak zyleta, niestety koszt to conajmniej 2000zl, dekoder + karta. lub poczekac az pojawia sie w sprzedazy, przynajmniej w ludzkiej cenie dvd hd. jezeli juz chodzi o dobry obraz z tego co masz, to napewno wejscie komponentowe zeby bylo, bedzie lepsza jakosc obrazu, a tego metnego obrazu i tak bardzo sie nie ominie, nop chyba ze tamten sprzedawca mial slabo ustawiona dokladnie antene, ale duzo tez zalezy od jakosci wysylanego sygnalu do satelity przez naszych operatorow tv (pozostawia duzo do zyczenia). Pzodrawiam

ps. takze sprzedawca :)
 

shat

New member
Hello

Na dzien dzisiejszy dekoder HD to koszt ok.600 pln a DVD HD ok.800 pln...


p.s. A moze i jeszcze taniej :)

Pzdr
 

dvd-r

New member
vitoni napisał:
Sprzedawca tłumaczył to tym,, a to ,że czasza ma u nich tylko 80 cm średnicy,a to że POLSAT CYFROWY i CYFRA + oszczędzają i nadają słabej jakości sygnał..

Matko, jak można ludziom opowiadać, że obraz jest mętny bo czasza ma 80 cm. Przecież przy cyfrowym przekazie średnica czaszy do jakości obrazu nic nie ma. Gdy będzie za słaby sygnał po prostu będzie się zrywała transmisja - kostki na ekranie itp.

A co do mętności obrazu to zależy zapewne od tunera satelitarnego. Zależy zapewne również od typu połączenia, RGB, S-Video, Component. Różne tunery są zbudowane na różnych układach. Za najlepszego uchodzi chyba tutaj tuner Samsunga z wyjściem Component.

Pozdrawiam

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SAMSUNG SP 43 Q 5 HL

witam
testowalismy ten LCD Loewe
Gra extra /już był opis/ .Obraz pokazywliśmy nie tylko z HTV ale również ze zwykłej kablówki i zwykłej anteny siatkowej.Obraz w Palu przy zwykłym sygnale tv polonia , tvn biznes - bez zazrutu. Na wszystkich programach z anteny siatkowej odlełóść 2,5 metra jest akceptowalna.
Musiałbyś mieć fatalny obraz abys był niezadowolony.
Wydaje mi się ,żejedynym rozwiązaniem jest pokaz w domu. Jeśli masz odległość 3 metry /być może siedzisz za blisko/ wejdź na gg 2868228 - sprawdź cenę
pozdrawiam
 
Do góry