Philips

testis

New member
Czy może ktoś obiektywnie ocenić nowe Philipsy z funkcją Ambilight - mogę zainwestować w sprzęt ok.10 tys. złotych - jaki model proponujecie - odległość do tv ok. 3-4 m - zakładam sporo oglądania tv - czy więc wybrać plazmę czy lcd ( co z tym wypalaniem - ile spokojnie można oglądać jeden program żeby na ekranie nie pozostały widocznme "znaczki").Moją uwagę przyciągnęly również nowe modele sony - BRAVIA - pomóżcie wybrać jakiś konkretny sprzęt.
 

pepino

New member
cześć,
od miesiąca posiadam plazmę philipsa z ambilightem (42pf9966/10) sygnał z cyfry oraz dvd (hdmi); generalnie wrażenia z użytkowania bardzo dobre choć jakość sygnału ma duży wpływ na obraz; może nawet trzeba powiedzieć jakość materiału, bo różne audycje nadawane przez te same stacje wypadają różnie; zdecydowanie najlepiej nadaje tvn, później canal+ i hbo - generalnie im nowszy film, tym lepsza jakość; na razie najlepiej wypadł przyrodniczy film o mrówkach emitowany w c+ - chwilami miałem wrażenie jakbym oglądał obraz hdtv;
ambilight to strzał w dziesiątkę - oglądanie filmów jest przyjemniejsze niż w zupełnej ciemności i dużo, dużo lepsze niż przy normalnym oświetleniu;
jeśli chodzi o wypalanie, to na razie wszystko jest ok; zauważyłem co prawda, że czasami zostaje lekka poświata po ostatnio oglądanym programie, ale jest widoczna tylko wtedy, gdy do plazmy nie dociera żaden sygnał; nic natomieast nie jest widoczne po przełączeniu na inny program i nic nie utrwaliło się na stałe;
nie komentuję telewizorów lcd, bo widziałem je tylko w sklepach
 

s2k2

New member
Pepino twierdzisz, że HBO nadaje poprawnie?
To zupełna porażka - HBO to totalne dno, wszystko rozmyte (jak pokryte woskiem).
TVN i TVN 24 rzeczywiście bardzo dobry, C+ jak się trafi, bardzo dobrze kanał 110, 117, 120 (większość RTL-ów bardzo dobrze).
Rezygnuję z HBO tylko z powodu jakości przekazu.
Pozdrawiam
 

pepino

New member
s2k2 napisał:
To zupełna porażka - HBO to totalne dno, wszystko rozmyte (jak pokryte woskiem).
Rezygnuję z HBO tylko z powodu jakości przekazu.
Pozdrawiam

Z hbo jest podobnie jak z c+: jak się trafi; ja trafiłem i na filmy dobre, i gorsze; tak jak napisałem powyżej, może to zależeć od jakości materiału, bo sygnał to wg. mnie hbo ma lepszy niż tvp, gdzie nawet przekaz bezpośrednio ze studia ma kiepską jakość i na telewizorach o wysokiej rozdzielczości ekranu wygląda to żałośnie

z pozdrowieniami
 

goombi

New member
Karta graficzna a HDTV

3500 euro to jest dobra cena za tego philipsa?(cena z MM),a moze inny tv w tej cenie?(prosze o porade),aha jeszcze jedno,czy jest jakis dvd player ktory odtwarza DVD HDTV na dzien dzisiejszy?


Dziekuje i pozdrowienia :)
 

pepino

New member
goombi napisał:
3500 euro to jest dobra cena za tego philipsa?(cena z MM)
raczej nie; ja kupiłem za ok 2800 euro (za model /10, który ma nowszą matrycę od /12), a w Niemczech w sklepach internetowych widziałem po ok. 2500 euro (też /10), no i pojawiły się 42pf9967/10 - niewiele droższe - a mają tuner DVB-T
 

pmcomp

New member
ampl. Yamaha RXV-640RDs a sygnał component

goombi napisał:
aha jeszcze jedno,czy jest jakis dvd player ktory odtwarza DVD HDTV na dzien dzisiejszy?

Tak, LinkTheater firmy Buffalo Technologies. Do kupienia w Europie. Firmware w zasadzie pozbawiony już chorób wieku dziecięcego.
Mam, uzywam, jestem :) .

Pozdrawiam
 

goombi

New member
jeszcze pytanko o rezolucje, ten phil...ma 1024x1024 a pioneer ma 1366x768 jaka roznica bedzie przy ogladaniu tv,dvd itp.....ktora wlasciwie jest lepsza?

Gdzie w europie HOLANDIA,BELGIA mozna dostac to DVD BUFFALO.
 

pepino

New member
goombi napisał:
jeszcze pytanko o rezolucje, ten phil...ma 1024x1024 a pioneer ma 1366x768 jaka roznica bedzie przy ogladaniu tv,dvd itp.....ktora wlasciwie jest lepsza?
która lepsza, to musisz sobie sam odpowiedzieć oglądając te dwa telewizory i porównując obraz (najlepiej z sygnału, który masz u siebie)
co do różnic: philips ma matrycę 1024x1024, ale jest to panel ALiS i w związku z tym obraz hd jest zawsze wyświetlany z przeplotem, gdyż matryca może na raz wyświetlić tylko 512 linii (taka konstrukcja i już - niestety producenci telewizorów z takimi panelami w większości milczą w tym temacie, opis technologii ALiS znalazłem gdzieś na stronie Hitachi - producenta tych paneli); skutkuje to tym, że sygnał 720p podlega dalszej obróbce w celu zwiększenia linii do 1080 (720 + 50% - tak jest najprościej) wprowadzenia przeplotu - tutaj pioneer wyświetli chyba po prostu 720p zostawiając czarne paski u góry i na dole
odwrotnie jest z sygnałem 1080i, który w philipsie jest obrabiany tylko w poziomie (1024 vs. 1920); w pionie philips po prostu obcina trochę u góry i u dołu (56 linii), natomiast pioneer musi się napracować skalując w dół zarówno w poziomie jak i w pionie
jeśli chodzi o sygnał pal (576 widzialnych linii), to obydwa urządzenia muszą się napocić; generalnie im lepszy sygnał na wejściu, tym lepszy obraz na ekranie, ale to już trzeba sprawdzić osobiście
tak to mniej więcej wygląda - ciągle czekam na informacje od philipsa, co ten telewizor tak naprawdę robi z poszczególnymi rodzajami sygnału; jak dostanę jakąś odpowiedź, to się podzielę
dodam tylko, ze ten ambilight działa i zdecydowanie poprawia komfort oglądania filmów
 

goombi

New member
moja decyzja TAK biore go za 2500 euro i niech sluzy dobrze amen :) .

aha, jeszcze to dvd z obsluga DVD HD czy jakos tak :wink: co polecacie na dzien dzisiejszy ?Buffalo,Kiss ,a moze DVX-700 M40?
a moze znacie cos innego? (lepszego) chodzi mi o taki sprzet z przyszloscia :wink:

Dziekuje i pozdrawiam.
 
Do góry