SAMSUNG czy SONY?

rmedia

New member
Re: Jak HD TV - to tylko z bliska!!!

Zastanawiam sie nad zakupem SAMSUNG LE32R51B.

Wcześniej myslalem nad PHILIPSEM 32PF7320 ale mi odradzono ze wzgledu na fakt, iz matryce sa takie same jak w LG i nie sa najlepsze. Wizualnie na Philipsie zamiast czerni pod katem byl fiolet. Na Samsungu byla ladna czern. Oba sa w cenie <6000 zł

Teraz zastanawiam sie nad SAMSUNG LE32R51B (ok. 5300 zł) a SONY KLV-S32A10E (ok. 5700 zł) [ceny: skapiec.pl]

Co proponujecie?

Przeznaczenie TV:
# TV kablowa
# DVD z PC
# DVD
 

korkodyl

New member
W Samsungu jest piekna akcja z PC - wlasnie sobie podlaczylem zamiast monitora i pykam w Battlefield 2 :D
Piekna sprawa :) Moze sprzedam monitor ?? ;)
Z DVD Samsung tez jest super - po HDMI jest bosko ale to chyba wiadomo :)
Jesli dosc blisko to kalblowka np. TVP1 i TVP2 jest kiepsko niestety :?
Ale juz TVN czy Polsat z 2,5 metra jest miodnie (26cali)
Trzeba uwazac jednak przy zakupie - ja mialem problemy z matryca - podobno dobrze znane w serwisie!
W Saturnie stal 40R51 i mial dokladnie to samo co moj!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
W tej klasie cenowej - masz
32" Sharpa p 50 - 5299
Philipsa dostaniesz taniej - jest dobrze wyposażony. podoba sie wielu ludziom.

Sprawdź koniecznie 32 JVC są różne modele.
http://www.jvc.pl/product-list.php?id=100010
maja b.dobrą jakość.
Do kablówki super Sharp
do PC Samsungi / 32 R 51 /
do DVD - obojetne /może Philips / Poproś o pokaz w domu u siebie, wszyscy są zachwyceni.
Opadaja wątpliwości. Łatwiej ocenić dopasowanie do mebli, jakość
z sygnału.
I mniejsze kłopoty.
Dziwna rzecz - koszty które klienci pokrywaja na poszukiwania ,często znacznie przekraczaja koszty pokazu.
Nie mówiąc o dużej stracie czasu . Często nie mozna trafić na wybrane sprzęty.
Kupując Kartę VIP , która zostanie za kilka dni przedstawiona na forum , mozna bedzie też dokonać zamiany na inny ekran.
Pozdrawiam
 

TomekC

New member
Ludzie,
nie rozumiem jednego, człowiek zadaje proste pytanie - SONY czy Samsung i zamiast uzyskać jasną odpowiedź zaczyna się mieszanie w głowie (szczególnie przoduje w tym kiki).
Czy nikt już nie czyta postów ?
Czy jest to formum reklamujące dwie firmy (JVC i Sharp) ?
Pewnie zaraz ktoś wyrwie się z BenQ w super cenie, tylko że BenQ robi niezłe monitory, ale doświadczeń z telewizorami nie ma :p
Chęnie przeczytałbym konkretną odpowiedź na postawione pytanie, bo sam się zastanawiam nad wyborem TV, a ww. SONY całkiem nieźle gra, ale w MM niestety nie było możliwości dokładnego porównania z innymi modelami a sprzedawcy nastawieni są na masówkę i szybkie wciskanie sprzętu klientom.
 

grzes

New member
Odpowiem Ci tak: w Soniakach masz środek od Samsunga.
Na pewno matryca jest Samsunga.
Elektronika: nie ma to żadnego znaczenia, bo części są teraz produkowane przez monopolistów, a nie jak za czasów "Baltony" , gdzie np. Sony było Sonym począwszy od śrubki, a skończywszy na kineskopie.

P.S. U mnie w pracy mamy monitory LCD firmy Miro.
Chodzą 5 lat po 24 h przez siedem dni w tygodniu.
Narazie po tym czasie zepsuł się jeden panel, a w drugim zasilacz.
Zasilacze nie są zintegrowane z panelem.
Odwierałem z kolegą popsuty panel, a w środku - matryca samsung, a elektronika hitachi. Po prostu są to tzw. odrzuty, czyli panele drugiej kategorii ( tak jak kiedyś było z kineskopami - 2. gatunek ). Ale mimo to chodzą dobrze.

Nie poradzę Ci jaki odbiornik wybrać.
Najlepiej zrób porządny rekonesans, i wybierz ten, który wg Ciebie ma najlepszy obraz i dźwięk. Każdy odbiornik może się zepsuć.
Wiem, bo jestem również elektronikiem RTV.

Pozdrawiam.
 

junior66

New member
@rmedia ,bierz samsunga ,mam to cudo od 2 tygodni i wymiata jak pc to masakra,gorzej z kablowka ale ujdzie (nie kazdy kanal "zle" odbiera) ,dvd polaczone component i wszystko gra ok.pozdrawiam
 

rmedia

New member
grzes napisał:
Odpowiem Ci tak: w Soniakach masz środek od Samsunga.
Na pewno matryca jest Samsunga.

- to samo usłyszałem w Media Markt.

Zapytałem o inne TV LCD w tej klasie - otrzymałem odpowiedź, że ten jest najlepszy za tą cenę. Zatem chyba już jestem pewien. Jakość odbioru jest zadowalająca. Problem z pikselami dotyczył podobno innych modeli.
 

musti

Banned
pany500 i pc

Nie mówcie, że LCD Sony ma matrycę Samsunga.

Dokładnie to matryce stosowane w obu tych markach pochodzą z jednej fabryki S-LCD, w której faktycznie Samsung ma udział większościowy - 51% :wink:

Jednak obie firmy stosują inne normy oraz inną elektronikę.
Nie są to w 100% te same matryce.
 

ciawa

New member
Re: który lcd najlepiej oddaje czerń?

nie rozumiem jednego, człowiek zadaje proste pytanie - SONY czy Samsung i zamiast uzyskać jasną odpowiedź zaczyna się mieszanie w głowie (szczególnie przoduje w tym kiki).
Czy nikt już nie czyta postów ?
Czy jest to formum reklamujące dwie firmy (JVC i Sharp) ?

To już od dawna stało się jakimś nędznym nawykiem na tym forum. Ale nie ma się co dziwić, goście promują produkty na których zarabiają najlepiej.
Każdy nowy sprzęt jaki się pojawia na rynku i tak nie będzie miał szans do Sharpa. Na tym forum Sharp jest najlepszy.
Osobiście porównywałem Sharpa z innymi odbiornikami w kilku sklepach - nigdy nie zauważyłem przewagi nad inymi markami. Powiem więcej, sprzedawca wręcz przeciwnie opowiedział mi o przypadłościach jakie spotkali podczas oglądania meczu siatkówki na telewizorze 32P50 - obraz zachowywał się tak, jakby ktoś co chwilę uruchamiał stop klatkę (i nie była to wina sygnału, ponieważ inne stojące obok telewizory grały poprawnie). Podobno porażka.
Wiec, Panowie "Sharpiści" zejdzcie na ziemię i jeżeli chcecie się już zając fachowym doradztwem to bądźcie obiektywni. Róbcie to uczciwie.
 

magdak

New member
Ta tendencyjnosc w sprawie zakupu lcd i plazm przez niektorych sprzedawcow na tym forum jest oczywista ale chyba i nieuchronna.Nie jestem sprzedawca wrecz przeciwnie chce kupic lcd-ka i z moich obserwacji wynika ze powinienem kupic wlasnie Sharpa ale Gd7 e,porownywalem go z Samsungami,Sony,,Panasonic,,nie wspominajac o Lg czy Philipsie (mam na mysli modele z przedzialu cenowego 6-8kzl) Sharp przy hd-kowym sygnale ma zdecydowanie czystrze i pelniejsze kolory,wyrazniej zaznacza kontury.Dla slabszego sygnalu z kablowki Sharp ogladany z min 3m pokazuje gladki pozbawiony pikseli obraz.No i ten jego disigne jest bezkonkurencyjny jak dla mnie.Azeby nie bylo tak slodko Sharp i nie tylko on posiada bezuzyteczne tunery dvb,moglby wlasciwie byc monitorem moze bylby tanszy.Nie jest full hd a co moze byc standartem za pare miesiecy.Wykazuje lekka dominacje czerwieni ale to rzecz gustu.Reasumujac na dzisiaj Gd7 chyba ze ten full hd 37 cali za ok 6kzl Benq dv3750 wyjdzie na swiatlo dzienne i okaze sie faktycznym hitem.
I tu widze nieoceniona role Kikiego i innych ktorzy zajmuja sie sprzetem na codzien.Chce czerpac wiedze takze od Was.A wnioski kazdy wyciagnie sam na swoj uzytek.I to jest ok.
 

szarp

New member
36'' 37'' CO WYBRAĆ

Oglądałem swego czasu Sharp'a GA6 i mnie specjalnie nie zachwycił. Sprzedaca też nie piał z zachwytu. Leciało fajne demko HD z górami lodowymi i stojący obok Samsung pokazał więcej szczegółów. Na Sharpie były to tylko białe plamy zmocno zarysowanym brzegiem. Na Samsungu widać było cienie w bryle gory lodowej.
 

magdak

New member
Nie widzialem gd6, ponoc to inna matryca rozjechane kolory i nie wart uwagi egzemplarz Sharpa ,taka odpowiedz dostalem od sprzedawcy roznica miedzy gd7 agd8 nie polega tylko na braku tunerow i kolorystyki obudowy..Swoja droga mialem taka nadzieje bo gd6 jest prawie 2 razy tanszy od gd7,oczywiscie nie w Polsce.
 

rmedia

New member
rmedia napisał:
Zastanawiam sie nad zakupem SAMSUNG LE32R51B.

No i kupiłem...

Mam tylko 1 zastrzeżenie - problem. Na wejściu d-sub (RGB) oraz euro - SCART (RGB) brakuje w palecie kolorów odcieni szarości. Pozostałe barwy są idealne. O ile na komputerze można zmienić ustawienia, to na odtwarzaczu DVD juz jest problem. Korekcja kolorów wymaga gruntownego rozregulowania baaw, aby na TV było poprawnie.

Mam do niego podłączony zestaw kina domowego Panasonic SC-HT535 zarówno po SCART (przy wyłączonym RGB) lub złaczu Komponentowym odbiór jest bardzo zadowalający. Jako monitor do kompa jest rewelacyjny :D
 
Do góry