50 calowy lcd albo plazma

michal0102

New member
PILNIE POSZUKUJĘ JVC HV-32P40BJ !!!!!!

Zamierzam sobie teraz wymienic telewizor i w zwiazku z tym mam do was pytanie. Jaki wybrac?? Moze to byc LCD albo plazma byle zeby mial 50 albo wiecej cali i 1080p. Odrazu powiem ze niekoniecznie musi byc on dostepny w Polsce, bo chyba nie bede go kupowal w Polsce.

Jeszcze raz prosze o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wszystko zależy od przeznaczonych środków?
Jakie możliwości ma spełniać?
Przy takich wymaganiach konieczny pokaz w domu.
info linia gg 2868228
W dzisiejszych postach wiel osób podkrśla
NR1 w LCD - TV Sharp GD 1 19999, - zł
NR 1 w Plazmach - TV 50" 506 Pioneer - 17500 zł -
pozdrawiam
 

michal0102

New member
Opinie na temat LG 26LX1R (26")

Przede wszystkim musi miec rozdzielczosc 1080p(1080p nie 1080i), musi byc 50 calowy albo wiekszy, no i musi miec znakomita jakosc obrazu. Moge przeznaczyc okolo 50000
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Spory budżet :), sprawdź bo miały wejść do sprzedaży plazmy 80" Samsunga, może gdzieś już się pojawiły.

Dobrze by było jakbyś powiedział jakie będziesz miał źródło sygnału, warunki w pomieszczeniu, może lepiej będzie rzutnik ? albo co innego ? podaj więcej info.
 

michal0102

New member
80 cali to juz chyba przesada:)

Nowięc żródłem sygnału jak narazie jest cyfra, odtwarzacz dvd i Playstation 2. W przyszłości mam nadzieje że jakaś telewizja hdtv (jeżeli będą jakieś normalne polskie programy) i Playstation 3. Więc w pokoju przez prawie cały dzień jest słońce, ale łatwo mogę go zaciemnić tak jakby była noc:). No i rzutnik raczej mnie nie interesuje.
 

kobas8

New member
Jak juz to niedostaniesz jak narazie plazmy w rozdzielczosci pelnej hdtv (1920x1024) ok. 50 cali, zrobil to panasonic ale jak narazie nie ma jej w sprzedazy, jak juz to lcd Philips 50PF9830: pelna rozdzielczosc, Pixel Plus HD, Ambilight 2. ok 25 tys. zl. ale ogolnie wypasny lcd. Polecam ps. w polsce sa problemy z kupieniem go, ale to jest podobno wina Philipsa, maja jakies problemy z nimi, z tego co wiem to tak samo jak w samsungu problem polega na nie wyrabianiu sie z produkcja (zbyt duze zapotrzebowanie)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad

Raczej 1920x1080. Po sprawdzeniu philipsa tej serii nie jestem zachwycony, co z tego że ma pixel plusy i inne ambilighty, jak obraz jest wyraźnie przerysowany, kolory nienaturalne, sprawdzałem go z innym forumowiczem i on ma podobne zdanie, przy panasonicu pv500 (plazma) wypadł, lekko mówiąc blado.

michal0102 oglądałeś plazmę pioneera 506? no i czy widziałeś w porównaniu do ekranów LCD full HD?
 

janunio

New member
Bez reklam
To dopiero trzeci na rynku LCD 1920 x 1080.
Bawiłem się nim ostatnio w MM. Obok Sharp GD1 (19 999 pln)
Sygnał HD po komponencie.

Co zauważyłem:
[1] tragiczny wpływ "ulepszaczy" - przerysowania
[2] zjechałem z ostrością do 35 pkt. I zrobiło się dużo lepiej.
[3] kolorki też zmniejszyłem.
Efekt końcowy bardzo dobry.
W moim przypadku trudno coś powiedzieć bo nieznany jest sygnał z generatora HD. Może tu leżały przyczyny.

W przyszłości trzeba mieć ze sobą taki własny HD generator (np. Buffalo mobile / IODATA czy DP-600 na wyposażeniu stoiska).
A przedewszystkim własny sprawdzony materiał źródłowy.

Trudno mi uwierzyć żeby Phil robił takie amatorskie błędy.
Przedmiotowy model to obecnie chyba ich flagowy LCD.

A może jakieś trzeba uporządkować oceny na kategorie:
- ocena analog TV
- DVD/SAT TV
- współpraca z kompem - czcionki Windows, filmy / gry
- na koniec SAT HDTV

pozdro
 

mkmkmk

New member
Zdecydowanie najlepszy Sharp 45GD1.Kto ma to wie że obecnie nie ma nic lepszego do kwoty 20000.Proszę o poparcie.Pozdrawiam
 

hernu

New member
LG 42PX4RV-ZA + DVD z Laptopa przez RGB

W niedzielę wybrałem się do Saturna i porównywałem Sharpa 45 GD1 ze stojącym obok Panasonikiem PV500. Obraz z Sharpa rewelacyjny: czysty, ostry jak żyleta, widoczny dokładnie każdy szczegół, każdy detal. Jedyny minus to cena - 25000zł. Do niedawna byłem zwolennikiem plazm i przymierzałem się do zakupu Pioneera, ale problemy z wypalaniem się loga stacji zniechęciły mnie do tej technologii. Po wizycie w Saturnie mogę powiedziec, że zwycięzca jest tylko jeden: Sharp GD1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Jak na razie w LCD bez zmian Sharp 45 GD 1 - znakomity i bezapelacyjnie nr 1.
Zbiera już znakomite recenzje użytkowników. Ale wszyscy dysponują znakomitym sygnałem co przy tym poziomie jest nieodzowne.
pozdrawiam
 

mkmkmk

New member
Ja wybrałem Pioneera poniważ sygnał z cyfry + sat chodzi o niebo lepiej.Jestem bardzo zadowolony Najlepszy sposob to porownanie bezpośrednio w domu.Pozdrawiam
 
Do góry