plazma Panas TH50PV 500 kontra Sharp GD1

janunio

New member
Bez reklam
Nareszcie, bo był na forum ostry spór w tej sprawie.
Wówczas zająłem stanowisko bezkompromisowe.
oba ekrany właśnie stoją w Saturnie Arkadia.
Obok siebie !
Na obu ten sam sygnał z generatora HD !
Chyba 720p ?
Bardzo proszę forumowiczów o wizytowanie tego miejsca i opsywanie tego co widzą.
Mam nadzieję, że dojdzie do ostatecznego o0sądu.

pozdro
Janunio
plazma is dead
 

MRJ

New member
I ja tam byłem, miód z ekranu piłem.....
No bajka. Z resztą spotkałem furumowicza i wspólnie doszlismy do wniosku - Plazma to pomyłka.
Mój wniosek uzupełniający brzmi: nie ma obecnie lepszego LCD niż Sharp z serii GD1 (pochodna z tą samą matrycą i elektroniką - seria GA3, o troszkę mniejszej rozdzielczości)

Ps. Koledzy, którzy po raz pierwszy widzieli HD "na żywo" mówią, że to niemożliwe. .... A JEDNAK!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jak są podłączone?
jakie ustawienia parametrów ?
jakie ceny?
u nas opinie są podzielone. Nie ma wątpliwości ,że 45 "GD1 Sharp to jak podkraślałem również poprzednio /seria GD1/ - najlepsze na rynku i podtrzymuje to.
Plazma Pioneera - również najlepsza na rynku,
A wybór jak zawsze należy do klienta.
pozdrawiam
 

TOmeKK

New member
Thomson WE612-dobry?

Podłączone sa do czegoś, co ma krzaki zamiast napisów.

Mimo zmiany kanałów, i czego się da, nikt nie podszedł do mnie. Pozdrawiam pracowników MM/S, też mamy was gdzieś, sprzedajecie sprzęt za duuużą kasę, jak ziemniaki na zimę.

Sharp 45 GD1E to obraz suuuuper z lepszą czernią, szczegółem, kolorem, wydaje się 3-wymiarowy w por do Panasa.
Feed pochodzi od Panasonica, a wiec dla nich powinien być najlepszy.

Jedna rzecz tylko. Panas na rozdzielczość WXGA, a Sharp 45 - full HD, porównanie nie jest całkiem fair.

Przy innej okazji, dzieki koledze, którego imię zaczyna się na A a kończy na 2, miałem okazje porównać obok siebie 37 Panasa, 37 philipsa 9830, samsunga 40M51 i sharpa 37GD7, z tych samych źródeł:
Quali z 1080, Buffalo 1080 i 720p, Panas miał lepszą czerń - nie podobał mi sie ten rezultat - uważam tak jak ty - że Plasma is Dead, ale tak wychodziło. W 720p Sharp dał sie podciągnąć i był lepszy od samsunga i Panasa, ale przy 1080i - niestety.

A propos Phila, trzeba wyłączyc wszystkie ulepszacze typu Pixel plus hd itd, żeby się dało oglądać, nie ma to sensu - zamiast ambi light mozna sobie kupic lampkę nocną.

Cały czas czekam, aż zrobią scanning backlight - Aptura to sie ma nazywać ponoć.

Na pewno kupuję 45 cali full HD!!!

Pozdr.
 

basil102

New member
Witam,

TOmeKK,

Mam pytanko do Ciebie ( co prawda nie w temacie postu, ale pisałeś o tym ). Jak wypadło porównanie Sharpa z Philipsem. Byłem już właściwie zdecydowany na LCD, ale ten nowy Philips namącił mi w głowie ( wiadomo, chłopaki lubią "gadgety" ), niestety w żdnym z profesjonalnych punktów, jakie znam, nie da się porównać tego Philipsa z Sharpem GA6 lub GD 7 i JVC S60 a na podtsawie takiego porównania dokonam wyboru ( swoją drogą, napisz, proszę, jeśli możesz, gdzie robiłeś to porównanie ).
Co sprawiało, że obraz z PF9830 był nie do zaakceptowania. Co się działo z obrazem 1080i w Sharpie. Masz kupę ciekawych obserwacji...podziel sie proszę :D

Pozdrawiam serdecznie

Rafał
 

TOmeKK

New member
Coś ci powiem. Jak postawisz w domu, to się będziesz cieszył z wszystkiego. Jak porównujesz to wychodzą róznice. Zajawka euro 1080 z Quali - jest tam taki chiński czy koreański taniec, historyczne postacie, czy coś-nie istototne - na gd7 - za czerwono, nie ma regulacji składowych, tylko ogólnie kolor - pomogło wreszcie - ustwienia użykownika, dalej opcje te same, ale inny setup fabryczny. W tym czasie na philu - kolor lepszy ale kontury tak przerysowane, ze szok.
Samsung, dobre odcienie szarości, ale ogólnie jakby mniejszy kontrast, mniej żywe.

Coś ci powiem. Nie wiem czy robiłeś zdjęcia lustrzanką i wywoływałeś w laboratoriom ( metoda C41 ), w fuji - kolory zimne, normalne, bardziej realistyczne dla mnie, w Kodaku - pełny Hollywood - dużo brązów, żółci, itd. Ja wolę Fuji.
Taki jest dla mnie Sharp, Philips 9830 to przegięcie i sztuczna ostrość i kolory. Oglądałem Bora Bora, Kroniki Riddicka, po zejściu na Buffalo do 720p Sharp był super, na Quali w 1080i było róznie.

Nie uziąłem sie na Phila, nie jest to udany model, nie widzę różnicy w jego full HD porównując do Sharpa, samsunga i Panasa. Jego cena też chyba wyższa, nie wiem, przy mnie wyciągnęli go z pudła i sam nastawiałem parametry na nim i sharpie.

Rozumiem twoje dylematy, chciałoby sie jak najlepiej, ale nie ma konkretów, na jakich się można oprzeć, zdecydowałem sie na 45 sharpa, najszersza regulacja, full hd ok 20kpln. Czekałem na 37GD7 długo. Za 10 pln na pewno 37gd7, jak ktoś woli to za chyba 11-12 samsung M61 (tam był m51), ale widzialem M61 wiele razy.

Ktoś tu pisał o wypalaniu, klubie Pioneera itd., nie lubię osobiście plasmy, ale Panas się nie umywa do Pioneera 43 cale - chyba 13 kPLN.

Żadnego z powyższych nie widziałem ze standardowego DVD, kabla czy anteny. Zamiast sharpa lepsze może byc loewe - wieksza regulacja, itd. Tuner DVB-C - dla mnie niepotrzebny, mieszkam na wsi - 3 kaemy od stolicy, ale na pewno tu nie będzie kabla., ale mozna zamowić twardy dysk do nagrywania, dvb-t itd. W euro agd Xelos 37 hd za 10 kpln w arkadii.

Pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wizyta u kiki'ego plus całodzienna wycieczka po sklepach oglądając sprzęty to jest to co tygryski lubią najbardziej :D


A ja tam wole kolory plazm, i jakoś nie mogłem dostrzec większej ilości szczegółów na full HD :p
 

bankroot

New member
JAKI LCD 32 DO 8 TYŚ.

TOmeKK napisał:
Gratuluję domyślności, i to był twój post nr 100.

Pozdr.


dziękuję za docenienie, ale zapytałem nie bez powodu.
kiedyś pisząc o tym forum, że dominują na nim wsród fachowców sprzedawcy (co wiele osób uważa za normalne i nie będę się z tym spierał, bo kto jak nie oni mają ciągły dostęp do sprzętu i mogą go testować na wszystkie sposoby), właśnie Ar2 stwierdził, że nie zajmuje się tego typu działalnością.
Jak rozumiem tylko prezentuje .... :)


Poza tym odnoszę wrażenie, że pod wieloma nickami kryją się te same osoby lub przynajmniej ich przyjaciele.

PS. co do 100 postu rozumiem, że pijesz do mojej obietnicy nie udzielania się na Forum ?
Potwierdzam, chcę tylko jeszcze wyjaśnić w miarę możliwości takie sprawy jak ta
 

TOmeKK

New member
Posłuchaj, do niczego nie piję, nie śledzę co kiedyś powiedziałeś, na pół strony ci opisuje moje dylematy, mam takie same jak ty, mało informacji, a trzeba wydać poważną kasę. To był twój post nr 100 i tyle.

Pojechałem do innego miasta na delegację i przy okazji i dzięki poznaniu kogoś na forum miałem możliwość wzięcia kilku pilotów do ręki i gość traci dla mnie czas. Ty możesz zrobić to samo, albo podjąć decyzję na podstawie folderów lub wizyt w MM.


Teoria spiskowa, że ktoś się podszywa pod kogoś, jest mało przemyślana, Ar2 lubi plazmy a ja nie - sprawdź wszystkie posty.

Pozdr.
 
Do góry