Samsung 27T51 - skromna opinia po zakupie

dvd-r

New member
Witam

Od kilku dni ten model TV jest w Media np. w Chorzowie po 3299 zł - nie jest to rewelacja ale nabyłem takiego drogą kupna i moge napisać trochę wrażeń.
Wiem, że ten model nie cieszy się jakąkolwiek dobrą opinią. Natomiast do sypialni gdzie stoi od łóżka w odległości 4,5 metra jest ok. Sygnał z tunera Ferguson 5018CI. Co ciekawe obraz po RGB jest jakby bledszy mniej kolorowy niż ten sam ale zwykłej antetny.
Redukcja szumów ok. lekkie smużenie, bardziej natomiast wkurzający brak czerni. Matryca chociaż równomiernie ale jedak dość świeci. Dobrze, że mamy do wyboru kilka trybów oszczędzania energii co w rzeczywistości przekłada się na obniżanie mocy świecenia lamp podświetlających.
Podłączałem ten TV również do komputera i tutaj dawał najlepszy obraz z możliwych. W trybie 1360x768 trafiał 1:1 w matrycę. Puszczane filmiki w HD były super.
Ten sam TV podłączony kabelkiem Component do Quali TV dawał już obraz gorszy, tzn. nie było takich szczegółów, zlewanie się drobniejszych itp. W trybie 1080i - obraz lekko drży na TV. Widać to np. na znaczku HD-1. Po przełączeniu Quali na 720p obraz przestaje drżeć - ale jest nieco gorszy, przejścia tonalne itp.

Ogólnie do oglądania z większej odległości myślę, że nie był to aż tak zły zakup. Oczywiście R51 jest lepszsy ale też droższy. A 23" to jednak trochę mniej niż 27"
Sprawdzę jeszcze obraz po Componencie z komputera. Chociaż lepiej chyba będzie podłączyć przez VGA i w ten sposób oglądać filmy HD.

Pozdrawiam

Artur
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nasza ocena nie jest tak wspaniała. Jedyny LCD który smuzy z sygnału HDTV.
Z palu również ma wieksze smuzenie niż konkurencja. Brak wyrazistych obrazów , a przejścia tonalne to kicha.
róznice 26" nie są tak duże - więc oferowałbym raczej 26 R.
To najnizszy i najtańszy z modeli Samsunga i w pełni zasługuje na swoją pozycję.
pozdrawiam
 

kobas8

New member
Fatalny produkt Samsunga!!! nawet przy przenoszeniu go ostatnio, cala matryca latala mi w obudowie w lewo i prawo!! obraz bardzo rozmacujacy sie z wolnym czasem reakcji, nie polecam, lepiej dorzucic do serii z R.
 

dvd-r

New member
Re: Jakość obrazu w lcd.

rzucać nim nie zamierzam :)

Poza wadami, które wymienił kiki najbardziej dokuczliwy jest brak czerni. Czy w modelach R41 cz R51 matryca świeci tak samo czy jest inaczej?

Minęło zresztą 7 dni od zakupu więc wymienić i tak nie mogę

ARtur
 

Alcatraz

New member
Witam!

Postanowiłem dorzucić swoje słowo ponieważ po raz pierwszy na tym forum zetknąłem się z takim fenomenem :D Człowiek świadomie kupuje TV za (jak sam pisze) nie najlepszą cenę oraz (także jego opinia) przeciętnej jakości!!! Kilka osób to potwierdza (a nawet wyraża to bardziej dobitnie). Na zakończenie szcześliwy posiadacz Samsunga 27T51 stwierdza, że 7 dniu od zakupu już minęło i... po temacie :wink:
Przepraszam za mój "poemat dygresyjny" ale nie mogłem się powstrzymać. Od razu zaznaczam, ze to NIE ZŁOŚLIWOŚĆ z mojej strony. Chciałbym nawet pogratulawać zdecydowania przy wyborze sprzętu (zazdroszczę!!!) i podziękować za krótką recenzję z codzinnej pracy. To taka przeciwwaga do naszych debat i sporów o każdy szczegół :lol:

Pozdawiam
 
Do góry