SKYSTAR 2

Czaja

New member
Samsung LE32R51B service menu ustawienia

Witam wszystkich!!!
Wlasnie zamierzqm kupic ss2 glownie do HDTV i w zwiazku z tym mam pytanie. Czy faktycznie SS2 ma problemy z emisja w standardzie DVB-S2 a wlasciwie nie obsluguje tego standardu. Moze jakos softwarowo mozna bedzie to rozwiazac czy niestety zakup nowej karty bedzie jedynym rozwiazaniem.
Pozdrawiam.
Dziekuje za pomoc
 

wyciu

New member
odnośnie SS2 to ją posiadam i stwierdzam że ta karta to przeżytek względem standardu DVB S 2,z kartą nic nie zrobisz ,żadnym programem ,ona nie widzi wogóle transpondera z którego jest emisja MPEG 4 .Szukaj coś innego do PC co będzie odbierać MPEG 4,jakiś odpowiednik SS 2 to i ja kupie .
 

Czaja

New member
Hmm. No to mnie nie pocieszyles. Na razie mam zakupiona tylko antene i konwertery ale wyglada na to ze z zakupem SS2 chyba sie wstrzymam. No nic pozostaje szukac teraz innej karty do kompa, ktora pociagnie MPEG-4.
Pozdrawiam
 

tuptus55

New member
Chciałbym wyjaśnić. MPEG4 jest dekodowane przy pomocy zestawu filtrów Direct Show, a DVB-S2 w głowicy tunera satelitarnego. Karta SS2 czy SS1 mają problem z transponderem gdzie leci np. ProSieben bo ten kanał nadaje z nowym typem MODULACJI SYGNAŁU. Nowy TYP MODULACJI to DVB-S2 TU juz to tłumaczyłem i podałem link do szczegółowych wyjasnień.
 

Czaja

New member
PIP z dwoma tunerami

Tak wszystko jest jasne. Po prostu na szybko pisalem poprzedniego posta i napisalem mpeg-4 zamiast dvb-s2. Ale mimo wszystko dzieki za pomoc.
Pozdrawiam
 

wyciu

New member
co do modulacji to masz w pełni racje że karta ma z tym kłopot-czyli nie odbiera nic-nie widzi transpondera,a co do odbioru mpeg 4 to racji nie masz wcale,karta SS2 jak pisałem jakiś czas temu odbiera tylko i wyłącznie MPEG 2 - tak podaje producent Technisat a mpeg 4 o modulacji DVB S,czyli standart w przekazie satelitarnym- cyfrowym karta widzi transponder i program ale daje samo Audio i Video jest tylko marzeniem.Mam propozycje dla ciebie :eek:bróć antene na Astra 1 D 23,5 st. zgraj mi 1 minute materiału mpeg4 z programu H.264 1080i i podeślij mi emailem.No i poczytaj stary post


http://hdtv.com.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=826
 

wyciu

New member
i podejmiesz się tego wyzwania czy się poddasz,

ja zawsze mówie,inaczej się pisze a inaczej jak się robi próby ponad tydzień żeby co kolwiek zgrać na dysk w H 264
 

tuptus55

New member
Producent napisał, że przepuszcza mpeg2 (programowo dekodując) ale NIE napisał, że nie przepuszcza mpeg4.
Tu KLIK Gościu napisał, że odbiera na blaszaku z kartą SS2 program zakodowany w mpeg4!!!
Karta SS2 NIE dekoduje WOGÓLE strumienia. Ma tylko obedbrać strumień satelitarny. Resztą zajmują się filtry DS
Tu http://www***forum.net/?topic=14227 gosciu napisał, że da radę "mozhno - toljko esli v grafedit graf sdelajesh ... "
To, że Tobie się to nie udało nie znaczy, że się nie da.
 

tuptus55

New member
wyciu napisał:
i podejmiesz się tego wyzwania czy się poddasz,
Nie mam teraz czasu aż do końca roku. Poddaje się.
Jak ustawiałem filtry DS pod mpeg-2 HD to tez się meczyłem tydzień i nie wierzyłem, że to zadziała ale wkońcu ruszyło
wyciu napisał:
ja zawsze mówie,inaczej się pisze a inaczej jak się robi próby ponad tydzień żeby co kolwiek zgrać na dysk w H 264
Tak to prawda ale ludziom się to udało zrobić SS2 i odbiór mpeg-4. Google jest bardzo pomocne.
 

wyciu

New member
a pamiętam jak nie wierzono mi że HDTV działa na PROG DVB,byłeś jednym z pierwszych którzy zrobili jak powiedziałem i się przekonali ze to jest możliwe
 

wyciu

New member
Re: Nowy program HDTV

wracając do tematu :

zwróć uwage na to że takich opowiadań jest wiele,jakiś czas temu nawet Polscy fachowcy pisali że są w stanie odebrać mpeg4 przy pomocy programu Sky View http://republika.pl/skyview/ z dobrymi grafami.Jak sam wiesz że program Premiere TEST na Astrze leci już ponad pół roku w mpeg4 i rozmowa na temat odebrania czego kolwiek z tego programu jest na poziomie O.A ty o ile masz czas i wiedze to poszukaj na necie gotowego Prog DVB z dopasowanymi grafami to i ja i reszta właścicieli SS 2 z całej Polski ( EUROPY ) będziemy cię na rękach nosić,słowo charcerza.
 

tuptus55

New member
wyciu napisał:
a pamiętam jak nie wierzono mi że HDTV działa na PROG DVB,byłeś jednym z pierwszych którzy zrobili jak powiedziałem i się przekonali ze to jest możliwe
Tak to prawda. Po Twoich radach ruszyłem z miejsca. Wszyscy inni używali programu Ritz. Dlatego dziwię się teraz Tobie, że mnie atakujesz.
Forum ma być miejscem pomocy w rozwiązywaniu problemów, a nie miejscem gdzie można guza zarobić jak się człowiek odezwie.
 

tuptus55

New member
wyciu napisał:
A ty o ile masz czas i wiedze to poszukaj na necie gotowego Prog DVB z dopasowanymi grafami to i ja i reszta właścicieli SS 2 z całej Polski ( EUROPY ) będziemy cię na rękach nosić,słowo charcerza.
Postaram się poszukać ale wydaje mi się, że trzeba samemu graf ułożyć. Niestety aby sprawdzić czy działa muszę przekręcić antenę :( na Astrę 1D. Tylko to będzie sztuka dla sztuki bo wszyscy nadawcy przejdą na DVB-S2, a tego jak wiadomo ta i wszystkie inne karty satelitarne wyprodukowane do 7.10.2005 nie odbiorą. Musi byc nowa głowica DVB-S2 np. Sharp KLIK
 

janunio

New member
Bez reklam
Drodzy Panowie,
W lipcowym AudioVideo jest takie zdjęcie na którym widać na ekranie Logo PREMIERE HD. Zdjęcie to wykonałem na przełomie maja i czerwca. Testowa wersja PREMIERE HD była pierwszą emisją TV SAT w mpeg-4.
Grupa fanów SS2 i SkyView naciskaliśmy autora programu Marfiego by spróbował się z MPEG-4. I udało się. Dowody znajdziecie na forum dedykowanym SS2. Marfi napisał tylko jedną wersję i zarzucił dalsze prace ze zrozumiałych powodów. Brak publiczności.
Jest więc namacalny dowód, że SS2 obsłuży mpeg-4.
Wymaga jednak niezwykle silnego kompa i chyba bardziej sprawnych niż półroku temu elementów grafa czyli kodeków.
Co do DVB 2S to może tak być, że bez hardware nic się nie wskóra.

pozdro
 
Do góry