42cale do TV i DVD - jaki ???

TheMichal

New member
Witam. Mam dwa pytania
Pierwsze:
Zamierzam kupić telewizor plazmowy, 42 cale. W RTVEuroAGD znalazłem Samsunga PS42P4 (1024x1024 HD) za niecałe 10000zł. Czy istnieje jakiś lepszy odbiornik 42 cale do 10000zł ?

Drugie:
Obraz na nim był...niezbyt zadowalający. Menu było ostre i piękne, ale program który akurat leciał był mało ostry i nieco pikselowaty. I tutaj nasuwa się pytanie - czy w sygnale kablowym UPC można osiągnąć na telewizorze z rozdziałką HD obraz o takiej samej jakości jak na zwykłym telewizorze kineskopowym ? Filmy wiem że chodzą doskonale (idealny obraz), ale co trzeba zrobić żeby TV też była w dobrej jakości (bo kupować telewizor za 10k i później mieć gorszy obraz oglądając telewizję - to nie ma sensu), do wprowadzenia w Polsce telewizji HDTV ? Jakieś tunery będą potrzebne czy coś w tym rodzaju ? A może ktoś ma plazmę HD i kablówkę UPC i może podzielić się swoimi wrażeniami jeśli chodzi o jakość ?

Z góry dzięki za odwpowiedzi
 

sewan

New member
1. W cenie do 10k kupisz kilka znacznie lepszych plazm. Samsunga lub LG. Poszukaj na tym forum. Model wybrany przez ciebie zdecydowanie odradzam.

2. Włącz kablówkę, stań 1 metr od swojego obecnego TV. Podoba Ci się obraz? Nie licz na to, że na dużym ekranie będzie lepszy, niż ten, co widzisz. Subiektywnie - bedzie identyczny.
Oczywiście - z DVD czy HD będzie znacznie lepszy.
Taka jest prawda.

Wybór należy do Ciebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
to będzie trudne.Raczej przy kablówce - sprawdź 37" Plazmę PV 500 Panasonic za 10300 zl
Tak ,że zmieścisz się w zaplanowanej kwocie. Minimalna odległość
3- metry przy kablu.
Ale jeśli masz duze wymagania - spawdź u Siebie w domu. Unikniesz rozczarowania.
Jeśli będzie za duży - weź wypasiony LCD 32".
pozdrawiam
 
Do góry