LE26R51B vs. LE27T51B

mistrz

New member
Witam
pierwszy post na forum. Mam takie pytanie : przymierzam sie do zakupu LCD do konsoli XBOX360. Juz myslalem ze mam upatrzony idealny wybor a tu nagle wyskoczyla mi inna opcja. I tak jak w tytule : jaka jest roznica pomiedzy tymi dwoma Samsungami. Jedyne co mi sie rzuca w oczy (oprocz ceny bo tutaj dochodzi nawet do 1k) to kontrast (3000:1 vs 2000:1) oraz zlacze DVI w przypadku 27".Szukalem jakis recencji i testow ale niestety bez sukcesu. Takze jesli ktos moglby mi pomoc i powiedziec plus minus czym tak naprawde roznia sie te dwa LCD.O ile roznice w wielkosci to 2 cm wiec tyle co nic o tyle 1000 zloty w cenie juz bardziej do mnie przemawia. Zreszta nawet wizualnie LE27 bardziej mi sie podoba.Ale i tak podstawowy wyznacznik to obraz.Z gory dzieki za pomoc. pozdrawiam
 

max17

New member
LE27T51B nie posiada prawdopodobnie układu DNIe (Digital Natural Image engine) a przynajmniej w odróżnieniu od wszystkich innych modeli Samsunga nie ma logo tego układu na obudowie i ani słowa w instrukcji (sprawdzałem). Na technologię tą powołuje się natomiast strona Samsunga a wślad za nią większość sklepów internetowych. Dzwoniłem w tej sprawie na infolinię Samsunga, ale tam załogant robił wrażenie nowoprzyjętego inie miał pojęcia o co go pytam.Obiecał sprawdzić i odzwonić i zajęło mu to bez rezultatu już jakieś dwa tygodnie. Na marginesie wygląd 27T wg mnie bije na głowę 26R.
 

Jacek

New member
opcja dnie w przypadku le26a41b nie jest dostepna przy podlaczeniach przez vga i dvi pewnie tez.
dziala natomiast przy telewizorni, tak wiec po podlaczeniu xboxa jej nie bedziesz wykozystywac najprawdopodobniej.
 

mistrz

New member
A duzo daje ten DNI? I czy poza tym sa jakies jeszcze inne znaczace roznice? Ten LCD ma byc glownie do Xboxa360 i DVD ale przez laptopa.Na DVI mi zalezy po ostatnio wytycztalem gdzies przy okazji jakis testow sprzetu home video ze jakosc dvd puszczanego wlasnie z kompa przez DVI jest lepsza niz ze sredniej jakosci odtwarzacza stacjonarnego.Poza tym tak jak wspomnialem - caly czas mam w glowie ten tysiac mniej...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wersja 27 T 51 - to najtańsza wersja Samunga. Czytaj też najsłabiej wysposażona.
Oczywiście R 51 jest dużo lepszy. Szczególnie go gier. Obraz jest czysty znacznie mniej zaszumień niż T 51. Przecież będziesz spędzał wiele godzin - więc niektórych rzeczy później dokupić . Nie dokupisz lepszego czasu reakcji, lepszej dynamiki .DNIe sprawia ,że obraz jest czyściejszy i pełniejszy.
Wygląd to rzecz gustu.
pozdrawiam
 

mistrz

New member
Aha czyli mówiąc wprost starcie wygrywa model 26 calowy. I o to mi chodzilo, krotko i na temat. A nawiazujac do ceny jeszcze to jakos w wakacje widzialem ten R51B w cenie tego 27"...I na koniec - zna ktos dobre miejsce (czytaj : tanie) gdzie mozna nabyc wspomniany lcd?Bo ja narazie obstawiam tylko Allegro.
pozdrawiam
 

Lupus

New member
LOEWE SPHEROS 42 HD

mistrz napisał:
Aha czyli mówiąc wprost starcie wygrywa model 26 calowy. I o to mi chodzilo, krotko i na temat. A nawiazujac do ceny jeszcze to jakos w wakacje widzialem ten R51B w cenie tego 27"...I na koniec - zna ktos dobre miejsce (czytaj : tanie) gdzie mozna nabyc wspomniany lcd?Bo ja narazie obstawiam tylko Allegro.
pozdrawiam

np tutaj:
http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=191&more=1
masz niewiele droższego od serii T
 

Kakasz

New member
Lupus napisał:
mistrz napisał:
Aha czyli mówiąc wprost starcie wygrywa model 26 calowy. I o to mi chodzilo, krotko i na temat. A nawiazujac do ceny jeszcze to jakos w wakacje widzialem ten R51B w cenie tego 27"...I na koniec - zna ktos dobre miejsce (czytaj : tanie) gdzie mozna nabyc wspomniany lcd?Bo ja narazie obstawiam tylko Allegro.
pozdrawiam

np tutaj:
http://plazmacity.pl/index.php?go=prodlista&id_product=191&more=1
masz niewiele droższego od serii T

Na zdjeciu jest model R41 wiec warto sie dowiedziec czy to napewno chodzi o R51...
 

mistrz

New member
No ladnie ladnie, jesli to faktycznie jest R51 to trzeba sie bedzie nad tym zastanowic. Aha i na koniec jeszcze : kiedy i gdzie pojawia sie sklepy sieci Dixonów?I jaka jest szansa że np tam bedzie jeszcze taniej?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dopatrując się ,że ceny trochę spadły to lcd 26 r 51 - staje się rzeczywiście łakomym kąskiem.
Cen poszukaj w sklepach internetowych.
Koszt podobny a kłopotów znacznie mniej.
pozdrawiam
 
Do góry