HDTV na komputerze PC

Jacek

New member
witam
moze moje pytanie jest banalne ale korzystam z kablowki i moje wiedza na temat tv satelitarnej jest skromna . Interesuje mnie mozliwosc podłaczenia karty tupu Skystar 2 badz czegos podobnego do kompa. pod taka karte podłaczamy sobie sygnał z talerza satelitarnego :? i mozemy sobie za pomoca jakiegos programiku ogladac televizje?? Jak do tego maja sie tzw karty akcesyjne potrzebne do zwyklych recirerow( set top boxów )?
czy słuza one do rozkodowania platnych kanalów czy do czegos jeszcze ?
czy nieliczne hd kanaly tez sa platne ?
czy na komputerze mozna to zrealizowac za pomoca jakichs programikow rozkodywujacych i ogladac hd tv jak i inne kanaly cyfrowe bez kart akcesyjnych ??

z gory dziekuje za pomoc
 

tuptus55

New member
Jacek napisał:
witam
moze moje pytanie jest banalne ale korzystam z kablowki i moje wiedza na temat tv satelitarnej jest skromna . Interesuje mnie mozliwosc podłaczenia karty tupu Skystar 2 badz czegos podobnego do kompa. pod taka karte podłaczamy sobie sygnał z talerza satelitarnego :?
Tak, można oglądać satelitarne programy na komputerze.
Jacek napisał:
i mozemy sobie za pomoca jakiegos programiku ogladac televizje??
Tak można do tego użyć np. program ProgDVB
Jacek napisał:
Jak do tego maja sie tzw karty akcesyjne potrzebne do zwyklych recirerow( set top boxów )?
Musisz na giełdzie elektronicznej kupić czytnik smart kart typu Phoenix. Podłączasz ten czytnik do portu szeregowego, uruchamiasz program pkarta, wkładasz opłaconą kartę akcesyjną i cieszysz się pakietem programów Cyfra + dopóki je opłacasz. Oglądanie Polsatu właśnie się skończyło, a program HD1 nie wiem czy działa bo nie mam tej karty akcesyjnej. Dopóki nie włączają kodowania (koło 16:00) to działa.
Drugi sposób oglądania płatnych kanałów jest droższy ale łatwiejszy do uruchomienia. Trzeba zakupić kartę Sky Star 1, rozszeżenie CI do karty SS1 KLIK , moduł CA np. DragonCAM 4.01 oraz opłacona karta akcesyjna do C+ lub innego programu.
Jacek napisał:
czy słuza one do rozkodowania platnych kanalów czy do czegos jeszcze ?
Można jeszcze zamawiać duże pliki, które potem satelitarnie z prędkością 4Mb/s ściągają się na komputer ale trzeba opłacać abonament np. EuropaOnline

Jacek napisał:
czy nieliczne hd kanaly tez sa platne ?
Na dziś jest jeden do odebrania na terenie Polski kodowany program HDTV (HD1). Pozostałe kanały to dema z przerwami na jakiś program i jak leci demo nie są kodowane. Jak leci program potrzebna karta akcesyjna EURO1080. Poszukaj na forum było już podawane jakie paramatry trzeba ustawić aby odbierać.
Jacek napisał:
czy na komputerze mozna to zrealizowac za pomoca jakichs programikow rozkodywujacych i ogladac hd tv jak i inne kanaly cyfrowe bez kart akcesyjnych ??
Po pierwsze skończyło się darmowe oglądanie polskojęzycznych kanałów kodowanych, a po drugie oglądanie płatnych kanałów bez płacenia za nie, jest przestępstwem, a na tym forum nie propaguje się piractwa. Więc nie mogę ci powiedzieć.
 
Do góry