Samsung LE32m51B

umazaki

New member
Czy warto sie zarżnąć dla tego tv za 5280zł bo za tyle znalazłem najtaniej?? I nie wiem jak sie mają panele lcd do szkodzenia na wzrok , crt strasznie męczą oczy , a chodzi o to ze bede siedział w odległości 2m od tego ekranu, i nie wiem czy to mi wyjdzie na zdrowie:) dzięki za info , pozdr.
 

Kakasz

New member
plazma lcd czy 100Hz

Przy ogladaniu DVD, HDTV, ewnetualnie jakies gierki na konsoli lub pecet - bedzie super. Ale jesli masz kablowke to bedzie za blisko!
 

szarp

New member
umazaki napisał:
Czy warto sie zarżnąć dla tego tv za 5280zł bo za tyle znalazłem najtaniej?? I nie wiem jak sie mają panele lcd do szkodzenia na wzrok , crt strasznie męczą oczy , a chodzi o to ze bede siedział w odległości 2m od tego ekranu, i nie wiem czy to mi wyjdzie na zdrowie:) dzięki za info , pozdr.

a gdzie mają taką fajną cenę ?? A może mają 32 m 61 i za ile.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Rzeczywiście mało danych.
LCD - zdecydowanie mniej męczy oczy, ma też mniejsze promieniowanie.
Jeśli chodzi o zdrowie - to napewno - będzie znacznie lepiej.
Ale zadowolenie - nie koniecznie.
Tak jak Kakasz zapytam- do czego będziesz używał?
pozdrawiam
 

umazaki

New member
sony wega 50'' a plazmy

Przede wszystkim do gier, i do divix czyli pc :p Dokładnie jak pisałem w poprzednich postach konsole!! A co do miejsca to powiem jak kupie bo są tylko dwie sztuki i boje sie że ostatecznie nie wystarczy dla mnie:D pozdr.
 

umazaki

New member
i do kakasza pytanie, dlaczego uważasz że będzie za blisko w przypadku kablówki?? No bo wydawało by sie na odwrót, to w grach jest wiecej kolorów, zmian kadr, dynamiki, itepe, co znaczyłoby że skoro jest wiecej to wzrok musi wiecej pracowac zeby to odebrać, dlatego pytanie i prośba o uzasadnienie tej tezy, z góry thx . pozdr.
 

umazaki

New member
i teraz do sharpa jeszcze, niestety nie mają m61 bo też nim byłem zainteresowany, jedyny sklep który miał, to maximedia.pl ale to było za.... , hmm to było coś koło 6500 chyba, ale już teraz nie mają O-o. I na prawde nigdzie tego tv nie ma.... Zresztą te 5 kafli to i tak dla mnie wyprucie wszystkich flaków , tak wiec nawet gdyby m61 było za 6 tys. to i tak bym nie dał rady kupic:/ i powiedzcie że warto chce mieć pewność ze kupie zajebisty tv...:):]
 

umazaki

New member
Sorki, ale jeszcze dodam że kupując 32 cale zamiast 26 tak jak by pasowało do mojego pokoju to mam przeświadczenie że bedzie totalny odjazd grająć w nowe giery (perfect dark zero rula na xbox 360 !!!) na takim ekranie (zajawkowicz :) ) że wtedy śmiało powiem że jest kino w domu!!!!! Tak wiec skoro macie doświadczenie to upewnijcie mnie że ta różnica 1400zł miedzy wielkościami jest warta tej kasy^_^ ehh nudze ale to tyle kasy dla mnie, a wiem że jak wejdzie ps3 za rok ze swoim 1080 to i tak bede zacofany:/ ale przynajmniej to już nie jest taka różnica jak miedzy hdtv a normalnym tv.., chyba:)
 

Kakasz

New member
Przy slabym (za taki uwazam kablowke UPC) sygnale LCD chodzi o wiele, wiele gorzej niz zwykly CRT! Wszystko zalezy od odleglosci - ja mam 26R51B i z odleglosci 2 metrow jest w miare OK (jak juz gdzies pisalem) - ogladac sie da ale.... :? Z 3 metrow bylo juz super ale to jest 26' ! Najlepiej sprawdz w sklepie - bedziesz wiedzial o co biega!
Jesli chodzi o obraz z PC bedzie super ale jesli chodzi o DIVX to z takiej odleglosci "wylezą" piksele na MAXA niestety!
Lepiej jest z wersjami 2 plytowymi.

Acha - ostatnio "zdobylem" Terminatora 3 w 720p i ... Tego nie da sie opisac! :) Cala rodzina "wyłapała opad szczęki" Ja zreszta tez! :D

Jesli zalezy Ci na podlaczeniu do Xbox'a 360 to bedzie super!
Mialem podlaczonego "starego" Xbox'a przez komponent i bylem w szoku! Mozna bylo patrzec nawet z 1 metra :) Obraz REWELACJA ! XBMC w 720p to zupelnie co innego - "WYCZES" !! 360 da czadu w 720p - to pewne!
 

Jacek

New member
filmy

Czesz
Ja mam le26a41b i uzywam go glownie jako monitora do kompa w odlglosci nie calego metra i jest ok. Jakosc obrazu jest super, wyrazne czcionki jak na kazdym innym lcd.
Do granie na kompie tez fajowy tylko szkoda ze nie kazda gra chodzi w 1280 na 768.
filmy xvidy (nie daj borze divixy) nawet 2 plytowe juz tak z 2 metrow ogladam i wygladaja ladnie (lepiej duzo niz z dvd) pod warunkiem ze sa w dobrej jakosci.
filmiki 720 p z dzialu download mozna ogladac z bliska i sa super wyrazne , choc czasem przy szybkej zmianie tla lekko smuza , ale w seri m ponoc nie ma tego problemu (8 ms ??)
Co do Tv z kablowki to tylko w małym PIPie(jest OK) albo z pod drugiej sciany pokoju :( bo z bliska nie wyglada za ładnie. Jak masz z ponad metr przestrzeni to nie zaluj na 32 , do grania super
 

umazaki

New member
do sharpa, niestety ktoś walnął sie z cena i teraz ten tv kosztuje 5800. w takim razie to już chyba lepiej dołożyć do m61b który ma ponoć trafić do nas na rynek za dwa tygodnie w jakiejś nowej cenie (nie potwierdzona informacja). Sklep w którym była taka cena to www.rtvmedia.pl (no i zrobiłem im reklame po tym co zrobili:/:) Ehh oby ten elektroworld cos zrobił fajnego z tymi cenami, chociaż pewnie i tak tam nie będzie le32m61b, po drugie ploty krążą że to będzie takie tesco z elektroniką , dużo , tanio , ale niekoniecznie dobrze:/ wiec na lepsze sprzęty nie będzie co tam liczyc, zresztą zaczynam w to wierzyc patrząc na gazetke w na stronie czeskiej :
http://www.electroworld.cz/is-bin/I...5&filename=publisher_text&ErrorTemplate=empty
fuck troche długi ten link http://www.electroworld.com/ , czechy i kliknijcie ulotke(dużą) i jeszcze raz, niby sa takie marki jak sony, czy panasonic, ale to wszystko strrrrassznie tandetnie wygląda, po drugie dużo jest firm o których nawet nie słyszłem: denver , matsui , elemes, kufa nie chce tu siać paniki czy coś, ale niepokojące to jest bardzo O-o
 
Do góry