Euro 1080 nowy PACE DS 810 z MPEG4 od połowy listopada

TOmeKK

New member
Chyba jednak Samsung

Jak w temacie. Jest cena i zdjęcie.



http://shop.euro1080.tv/productdetail.php?articleno=25&catno=7&priceno=1

HARDWARE
Main Core Processor @ 300MHz (420DMIPS)
950MHz-2150MHz QPSK/8PSK tuner and DVB-S/DVB-S2 demodulator
giving 2Mb/s to 30Mb/s performance
Supports LNB switching current source for LNB up to 400mA
22kHz LNB control and DiSEqC 1.2 communications protocol
High Definition and Standard Definition single video decoding
576i25, 720p50, 1080i25
MPEG-2 MP@ML, MPEG-2 MP@HL
MPEG-4 AVC/H.264 HP@L4.0 1920x1080 interlace@50Hz (25fps).
CABAC and CAVLC decoding
Supports all intra/inter prediction modes and block sizes
I,P and B picture types
Fidelity range extensions (8x8 Transforms, 8x8 Spatial Prediction Mode,
Dynamic Quantization Matrix)
AC3 (Dolby Digital Stereo), MPEG-4 (AAC-HE)
MPEG-1 layers 1, 2 and 3 (MP3)
Audio decoder, sampling rates 23, 44.1 or 48kHz
Image format 4:3 or 16:9 aspect ratios
Integrated Conditional Access system with smartcard reader
(ISO 7816-1,2,3)
Integrated Common Interface (CI)
Macrovision copy protection
64MB or 128MB DDR DRAM Memory Options
8MB Main Flash, 32KB NVRAM
8 buttons and 3 LED’s on the front panel
Dot Matrix Display
IR-remote control - RC6 36/38 KHz

SOFTWARE
Range of middleware, CA and customisation options
Advanced installation and diagnostics features
Secure bootloader and upgrade capability
Multilingual graphical User Interface
DVB-subtitles according to ETS 300 743
Analogue Teletext loop through to TV
Software download via Satellite into Flash Memory is supported
Multiple language and territory support options
POWER
Mains supply voltage 230VAC +/-15%, 50Hz
Power consumption 30W typical including LNB c
ontrol
MECHANICAL
Dimensions: 390mm x 280mm x 54mm
Weight: 2.4kg approx



Ciekawe jak tam zapasy starego sprzętu.


Pozdr.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
W tym modelu to doczytałem się nawet :D, ale chodziło mi tak ogólnie, jako, że mpeg4 ma być tym nowocześniejszym standardem to zastanowia mnie czy wszystkie "serducha" STB będą kompatybilne wstecz
 

tuptus55

New member
STB Reelbox też łąpie MPEG2. Wydaje mi się, że wszyscy producenci będą się starali aby urządzenia dekodujące MPEG4 radziły sobie z MPEG2 bo to jest tylko kawałek softu (bo jak procesor radzi sobie ze strumieniem 18MS/s to i z 8MS/s da radę) i nie wpływa na cenę urządzenia, a pozwala odbierać więcej programów i takie urządzenie jest bardziej uniwersalne.
 

basil102

New member
Witam,

Napiszcie proszę, bo nie mogę wywnioskować z opisu, czy to cudo będzie również odbierać standardową TV satelitarną ( w szczególności którąś z cyfrowych platform Polsatu albo Cyfry ).

Dzięki i pozdrawiam

Rafał
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Ma moduł CI co oznacza, że będziemy musieli żągować kartami akcesyjnymi typu C+, Polsat, Premiere HD czy TVP HD (oby).
Lepiej jeżeli by dali więcej gniazd CI np. 2 to już coś.

[2] Mpeg-2 na pewno odbierze bez problemów.
 

irzi

Member
526 Euro to trochę za dużo jak za tego Pace'a ! Kiedy odbiorniki do HDTV będą tańsze i będzie ich więcej ? Chyba większość z nas by sobie tego życzyła !
 

TOmeKK

New member
Wygląda dosyć uniwersalnie. Jest w opisie też DVB-S2, konkurencyjny format do MPEG-4 ( modyfikacja MPEG-2 ).

Czyli zawsze będzie dobrze.

Pozdr.
 

janunio

New member
Bez reklam
EURO1080 to bardzo mała firma z małą ilościa abonentów.
W dodatku od stycznia będą praktycznie osiągalni tylko z Syriusza.
Dopiero PREMIERE HD wymusi produkcję na masową skalę. Efektem będzie realna cena na STB.
Trzeba czekać.

Do PMCOMP:
może być upgradowany tylko przez kosmos.
W odpowiedzi na taką nikczemność piraci powinni kupić jakiś transponder. Może w chnach.
 

TOmeKK

New member
@irzi

Cena z kartą to 595 euro.

Ale będą jeszcze Humaxy.

Jest ReelBox Avantgarde - 999 funtów.


@janunio

To nie Syriusz, tylko Astra 23,5 stopnia.

Pace ma sterownie Diseq 1,2 do obrotnicy, zresztą to tak blisko, że możesz założyć zeza.

Pozdr.
 

tuptus55

New member
Oprócz Reelbox-a, Quali-TV QS-1080 IR, które już są będzie Pace 810, Philips DSR 9005, Humax PR-HD1000 i Zinwell ZDX-410 HD.
Wszystkie zapowiedziane na koniec roku. Zaraz newsa napiszę o każdym bo się już pojawiły pierwsze informacje.
 

tuptus55

New member
Wg mnie bardziej trzeba zwracać uwagę czy tuner radzi sobie z DVB-S2 bo jednak się różni od DVB-S i czy tuner dekoduje format AVC, na który wszyscy nadawcy przejdą ze względu na mozliwość upchania w tym samym strumieniu z transpondera 50% więcej kanałów.
Tu klik jest artykuł o różnicach pomiędzy DVB-S i DVB-S2
 

janunio

New member
Bez reklam
ASTRA 23,5 1D/3A wymaga miski chyba 150 cm w Warszawie.
Sprawa inna to konieczność mpeg-4.

Jest jeszcze cyfrowy odbiornik satelitarny nowej generacji SAMSUNG DSB-H360G. We wrześniu SAMSUNG Electronics oficjalnie ogłosił wprowadzenie tego modelu na rynek europejski. Standard DVB-S2 MPEG-4 ( PREMIERE, SKY, ASTRA HD) DSB-H360G wyposażony jest w interfejs HDMI, zaś jego podwójny tuner daje możliwość nagrywania wybranego kanału wysokiej rozdzielczości podczas oglądania innego programu.
 

TOmeKK

New member
Na pewno dobry konwerter 0,3 db albo lepiej, przecież chodzi o jakość i rozdzielczość.
Trzeba sprawdzić wiązkę, ale z doświadczenia ci powiem, że do huraganu jakieś dwa lata temu miałem 120 cm, teraz 105 cm z obrotnicą i odbieram Hispsat 30W, tak że Astra 23,5 st pójdzie na 90cm na pewno. 3 km od Warszawy.

Pozdr.
 

sebaa

New member
Tak na moje oko ten tuner jest przeznaczony do odbioru naziemnych transmisji HDTV na terenie USA. Cena ciekawa dlatego że tam rynek jest już nasycony tego typu sprzętem. Tylko czekać na podobną sytuację u nas! :wink:
 

basil102

New member
Janunio,

A czy wiadomo kiedy ten SAMSUNG będzie do kupienia w Polsce i jaka będzie ( przynajmniej przypuszczalnie ) jego cena?
Czy dobrze zrozumiałem, że to urządzenie pozwoli, po zakupieniu karty dostepowej, na odbiór SKY HD, bez konieczności kupowania dodatkowego tunera sprzedawanego przez Sky??

Dzięki i pozdrawiam

Rafał
 
Do góry