blaszk nie radzi sobie z filmikami

JOCKER

New member
mam sprzet GIGABYTE GA7n400pro2 BARTON 3.2 GF SPARKL 6600GT dzwiek zintegrowany 1024ramu i filmiki mi skacz dzwiek sie rwie na mplayerku jest mala kaszny lepiel na allplyerze chodzi ale sa skoki i to gromne skoko w dzwieku czy na momim zlomie da sie ruszyc te wmv i inne w jakoscj hdtv czy zmuszony jestm myslec o nowym kompie ??
 

tuptus55

New member
JOCKER Twój sprzęt jest jak najbardziej wystarczający do wmv. Problemem może być:
1. Za duża ilość kodeków - najszybciej jest zreinstalować system lub jesli lubisz się bawić to wyrejestrowywanie kodeków ręcznie
2. Ponowna instalacja kodeków np. K-lite
3. Brak kodeka PureVideo nVidii
4. Jeśli masz winde XP i wgrany SP2 to pewnie brakuje poprawki do wmv ale nie pamiętam symbolu. Wejdź na stronę MS i w wyszukiwarce wpisz hdtv lub wmv.
 

pedro1

New member
Powinno chodzić bez problemu , a czemu nie chodzi tego akurat nie wiem :roll: ,
u mnie np Asus A7n8x Deluxe ,Radeon 9600Pro,Barton2500, 2x256ram i chodzi bez zająknięcia nawet na 1920x1080
 

janunio

New member
Bez reklam
Cholerne kodeki.
Mój komp chodzi coraz gorzej. Daleko mu do formy optymalnej.
Wiem, że jak zrobię format c to będzie dobrze.
Ale jak pomyślę o zainstalowaniu wszystkich peryferii to mi sie słabo robi.

Boję się także , że niektóre softy będą nie do odzyskania.

Może jest jakiś inny sposób na refresz kompa.

Czy coś wiecie o przeinstalowaniu WINDOWS XP por bez formatu c.
Czy to coś moiże dać ?

Jak ręcznie odinstalować - wyrejestrować codeki ?

pozdro i dzię za dobre rady
 

tuptus55

New member
Janunio, jest taka mozliwość, że po uruchomieniu XP z płytki wybierasz za pierwszym razem zainstaluj ponownie, a jak drugi raz się zapyta czy zainstalować od nowa daj napraw. Wtedy zostaną zainstalowane oryginalne pliki windows i nie będzie konieczne doinstalowywanie sterowników do urządzeń czy instalacja aplikacji. Niestety nie wiem czy wytnie kodeki.
Ja zastosowałem taką metodę, ze po poprawnym skonfigurowaniu komputera zrobiłem sobie obraz dysku. Jak coś mi nie wyjdzie przy instalacji aplikacji lub rozjedzie sie coś w windowsie to odzyskuję z obrazu (8min). Na partycji C: mam tylko system i aplikacje. Na D: nam zdjęcia, filmy i muzykę oraz oraz dysku C:.
Wybierajac za drugim razę instaluj od nowa wycina wszystko z katalogu domyślnego windows. Jeśli już zdecydujesz się na taki krok to lepiej jest jednak sformatować (szybkie formatowanie) dysk bo nie dublują się katalogi użytkowników. Poza tym będziesz sobie mógł podzielić dysk na dwie partycje pod przyszły obraz dysku.
 

JOCKER

New member
vcl palyer dal gorsze wyniki a kodeki ma ACEmega codek pack aha przy odtwarzniu mam 100% zuzycia proca jeszcze sprobuje znalezc ta porawke i zainstalowc ten kodek nvidi
 

JOCKER

New member
1080 czy 720

kurde nie moge tej poprawki znalezc :( aha a nie dodalem ze mpeg tez mi sie tna wiec mowie wystepuje efkt przeplotu i stop klatki jedynie divxy mi smigaja ok
 

tuptus55

New member
Pioneer PDP-43MXE1-S co to jest ?

Kodek nVidii jest niestety płatny :(. Dostępny na stronie nVidii
Jest traial i możesz sobie zobaczyć jak działa. U mnie dał ponad 40% mniejsze obciążenie procesora i brak przeplotu i schodków. Naprawdę rewelacja. Szkoda, zę jest płatny. No ale coś za coś. Wystarxzy ci wersja bronze (dźwięk wypuścisz po SPDIF na amplituner) jeśli masz zewnętrzny dekoder DD 5.1 jesli nie masz to niestety musisz sobie wybrać gold lub platinium.
 

wyciu

New member
Witam,odnośnie kodeków to osobiście polecam Japoński pakiet kodeków -Satsuki Yatoshi Decoder Pack.Jego skład i link zamieszczam poniżej .

link: ftp://ftp2.yatoshi.com/yatoshi/Satsuki.Decoder.Pack.2.0.0.6.exe

Video player - Media player classic (6.4.8.4)
Decoder mpeg4/wmv7/theora - FFdshow (27/07/05)
Decoder Realmedia - Realmediasplitter (1.0.1.0), HFE2
Decoder WMV/WMA
Decoder Quicktime (6.5.2.1)
Decoder Mpeg2/DVD - GPL MPEG-1/2 Decoder from gabest and wimmer (0.1.2.0)
Decoder VP3/VP4 - VP3/VP4 - VP4vfw (4.0.20.24)
Decoder VP6 - VP6dec (6.4.5.0)
Decoder VP7 - VP7dec (7.0.7.0)
Decoders RatDVD - TRLDRP6 (4.7.2.8)
Subtitles filter - VSFilter (2.33)
Decoder AC3/DTS - AC3filter (1.01aRC5)
Decoder AAC/AAC+ - CoreAAC (1.09b)
Decoder MPC - RLMPCdec (1.0.0.3)
Decoder APE - RLAPEdec (1.0.0.4)
Decoder OFR - RLOFRdec (1.0.0.4)
Decoder Flac - Coreflac (0.4)
Decoder TTA - RLTTAdec (1.0.0.2)
Decoder AVI - AVIsplitter (1.0.0.3)
Decoder OGM - corevorbis (1.0.0.0),OggSplitter (1.0.0.0)
Decoder MP4 - Haali mp4 splitter (18/07/05)
Decoder MKV - Haali mp4 splitter (18/07/05)
Decoder XCDA - XCDA Reader (1.0.0.0)
 

JOCKER

New member
sciagnolem tego pur video od nvidi instalnolem i nic to samo uruchomilem progrm ktory w nim jest do ottwarzania ale on zadnych plikow nie widzi czy trzeba miec windowsa media center edition zeby to dzialalo czy jak albo ja cos zle sciagnolem lub sam nie wiem niech mnie ktos tepego oswieci jak tego uzywac albo co :p i z jakimi playerami to ewentualnie wspolpracuje aha http://www.nvidia.pl/object/dvd_decoder_pl.html z tad pobralem jak co czy cvos jeszcze musze scignac ??
 

JOCKER

New member
to o ta latke chodzilo WindowsXP-KB896626-v2-x86-PLK.exe i scignolem jescze wmp6cdcs.exe i pare innych pierdulek itd itd nawet polozylem to na swiezutkiej windzie i coz dalej problem ten sam a co do pur wido oprucz tego co pisalem wyglada jakby kara wogule nie przejnowala kodowania jakby to nic nie dawalo teraz juz naprawde zbaranialem ma ktos jeszcze jakies cenne rady ?? :(
 

tuptus55

New member
Nie wiem jak ci pomóc. U mnie jak korzysta z tego kodeka nVidii to pojawia się taka ikonka nVidia w pasku systemowym. Mozna w nią kliknąć prawym klawiszem i wybraniu właściwości, podglądnąć z jaką szybkością leci strumień wideo, ustawić czy ma używać Overlay czy wideo renderer i która wersja. Spróbuj sobie zrobić jakiś działąjący graf do filtrów DirectShow. TU masz instrukcję i program. Zamiast kodeka podanego w instrukcji (Cyberlink) użyj właśnie nVidia Video decoder. Jako źródło zastosuj plik z filmem HDTV. Teraz nie pamiętam, podam ci później, jaki filtr jest potrzebny aby użyć pliku HDTV aby stworzyć graf. Nie wiem czemu ale u mnie za każdym razem jak poedytyję nowy graf to system przyjmuje go jako domyślnego. Mam WIN XP SP2 plus zalecane przez MS poprawki. Jak przyjdę do domu to zobaczę co jeszcze robiłem, że mi zadziałało.
 

tuptus55

New member
Wygłuszenie pokoju z kinem...

Pobrałem z tąd i zainstalowałem zgodnie z instrukcją z tej strony. Ale żeby zadziałał ten kodek MUSISZ zrobić graf zgodnie z instrukcją ze strony, którą podałem wcześniej. Mimo, ze opis dotyczy grafu do karty satelitarnej. jak przeczytasz opis to sam zauważysz, że graf dotyczy też odtwarzania plików WMV czy WMA.
Do robienia grafu możesz użyć też tego programu
Po rozpakowaniu użyj programu graphmaker.exe i zapisz stowrzony graf pod jakąkolwiek nazwą. Jako dekodera video użyj nVidia Decoder.
Tu masz zdjęcie z mojego kompa. Na pasku systemowym ikonka nVidi druga z lewej. Obciążenie 32% dla procesora celeron 2,9GHz. Filmik to trajler nagrany z satelity. Obrazu nie ma bo się zdalnie zalogowałem poprzez VNC
 
Do góry