podłączenie DVD do LCD grundig VISION

zibi2000

New member
Jedyne wejście cyfrowe jakie mam w moim LCD to DVI D, jednak w instrukcji podano iż podłączenie DVD (mam zestaw Denona) powinno nastąpić poprzez gniazdo SCART !? Czy polepszy się jakość odbioru DVD jeśli wyjdę gniazdem DVI z Denona i podłączę do DVI w TVLCD i czy w ogóle to możliwe bo nie wiem czy kupować taki kabel? A poza tym czy możliwe będzie podłączenie ewentualnie w przyszłości DVD WMVHD lub tuner HDTV poprzez to gniazdo DVI i czy to będzie odbiór na poziomie HDTV???
 

zibi2000

New member
Niestety pomyliłem się , okazuje się, że mam denona 1710 , który to model ma jedynie wyjście po komponencie. Czy w związku z tym możliwe jest połączenie komponent/DVI? Tak samo jest niestety z amplitunerem (Denon AVR 1705) wyjściavideo są komponentowe!!!
więc nie ma sensu chyba podłączać DVD najpierw do amplitunera a potem do TV!? Tylko pytanie moje nadal jest aktualne, czy można tak połączyć komponent/DVI bo w telewizorze nie mam niestety wejścia komponentowego!!??? HDCP jest tylko na DVI!!!???
 

pmcomp

New member
KE-P42M1

Nie połączysz komponenta do DVi z prostej przyczyny: pierwszy jest analogowy a drugi cyfrowy (i wtyczki nie pasują :D ).

Masz wybór:
- albo zmienić DVD
- albo zmienić CTV
- albo dokupić za ciężkie pieniądze skaler/deinterlacer.

Pozdrawiam
 
Do góry