Napisy do materiałów HDTV

dvd-r

New member
Witam

Jako, że na dniach ma się pojawić upragniony KISS-DP600 zastanawia mnie taka kwestia.

Jak sądzicie, jeśli ma się np. film w DivXie oraz napisy do niego np. w txt. To czy mając ten sam film tylko w WMV-HD będzie można "podłożyć" do niego te same napisy? I cieszyć się i super jakością i polskimi napisami?

Jak to jest na PC. Może ktoś ten temat już rozeznawał

Pozdrawiam

Artur
 

szmudi

New member
divix ??? to naprawde czeka cie rewolucja wzrokowa !!! jesli przejdziesz na Hd. poza tym nasz plyte dvd z zawartoscia hd ( jak to tam mowli ) czyz nie ?? to raczej powinienes zastanowic sie na nagraniem plyty dvd z napisami polskimi. bo poco sie bawic na kompie ?? nak mozna ogladac na tv ??
 

dvd-r

New member
szmudi napisał:
divix ??? to naprawde czeka cie rewolucja wzrokowa !!! jesli przejdziesz na Hd. poza tym nasz plyte dvd z zawartoscia hd ( jak to tam mowli ) czyz nie ?? to raczej powinienes zastanowic sie na nagraniem plyty dvd z napisami polskimi. bo poco sie bawic na kompie ?? nak mozna ogladac na tv ??

Zakładam taką ewentualność, że mam film w WMV-HD w postaci pliku lub w postaci kilku płyt DVD i teraz kombunuję jak do tego napisy dodać. Czy Kiss DP-600 będzie na to pozwalał? I czy plik z napisami może być taki sam jak w przypadku zwykłych Divxów.

Co do pierwszego Twojego stwierdzenia. Szoku nie doznam bo oglądam w HD za pomocą Quali

Pozdrawiam

Artur
 

szmudi

New member
wiec do plyty owej dograj tekst polski ( a jak to sie robi to juz musisz sie zapytc tych ktorzy zajmuja sie w zapisywaniu dvd ). i twoj problem bedzie rozwiazany
 

wyciu

New member
szmudi : więc pytam cię czemu jako jeden z niewielu zmieniasz nazwy postów,skoro kontynujesz tema to po jakiego grzyba w ramce TEMAT coś wpisujesz a potem nie wiadomo czy to nowy czy stary temat
 

szmudi

New member
jest napisane

Napisz odpowiedź
Temat
Treść wiadomości

wiec :) wypelniam tak jak ma wygladac :)

a ze na stonie glownej wyglada to inaczej to juz nie moja wina tylko administratora :)
 

pmcomp

New member
Wracając do tematu nikt nie wie jak będzie z odtwarzaniem napisów u KISS-a. Trzeba przetestowac.
Mój Buffalo np. czyta napisy w formacie SRT, a nie czyta w TXT. I czyta je z formatem MPEG-2 i XviD. Z WMV HD nie sprawdzałem.

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Jestem pewny, że txt i WMV nie współpracują.
Nic nie wiem, żeby wmv czytał jakiekolwiek subtitles.
[2] Opisałem na tym formu Pinnacle ShowCenter 200.

A tam jest tak:
do:
- mpg,
- ts,
- bc!,
- avi ( wszystko HD format)
pokazuje napisy BEZ POLSKICH ZNAKÓW .
Pliki z napisami muszą być w formatach:
- sub
- srt
- ssa.
Oczywiscie jest stosowny program freeware ( a nawet wiele ) dekodujący z txt do tych formatów. I to działa.

Nie sprawdziłem : mp4 ( Divix6).

Boję się, że w KISS-e będzie podobnie. Ta sama chyba płyta główna i procesor 20L.
Oby sie mylił.
 

dvd-r

New member
przeciętny użytkownik szuka dobrego tv(do kikiego i janunia)

janunio napisał:
[1] Jestem pewny, że txt i WMV nie współpracują.
Nic nie wiem, żeby wmv czytał jakiekolwiek subtitles.
[2] Opisałem na tym formu Pinnacle ShowCenter 200.

A tam jest tak:
do:
- mpg,
- ts,
- bc!,
- avi ( wszystko HD format)
pokazuje napisy BEZ POLSKICH ZNAKÓW .
Pliki z napisami muszą być w formatach:
- sub
- srt
- ssa.
Oczywiscie jest stosowny program freeware ( a nawet wiele ) dekodujący z txt do tych formatów. I to działa.

Nie sprawdziłem : mp4 ( Divix6).

Boję się, że w KISS-e będzie podobnie. Ta sama chyba płyta główna i procesor 20L.
Oby sie mylił.

Dzięki za odpowiedź.
Kiss już niedługo zobaczymy.

A to Pinnacle pokazuje napisy bez polskich znaków czyli ą to a
czy jakieś inne hieroglify?

Artur
 

RMarek

New member
Chyba nie do końca jest to prawdą, że WMV i txt nie współpracują.
Przed chwilą sprawdzałem na kompie film hdtv "The Transporter" i napisy można bez problemu wyświetlać. Myślę, że w Kissie będzie to tylko kwestia oprogramowania.
Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Zbadaj czy Transporter to naprawdę plik wmv.
Zmień rozszerzenie na mpg lub avi ( albo w ogóle zlikwiduj rozxszerzenie) i próbuj czy zagra to jakiś player który nie czyta wmv.
 
Do góry