SAMSUNG SLIM WS-32Z308P

kotoman

New member
W opisie TV jest że obsługuje format 1080i - jak jest z wyświetlaniem obrazu tej rozdzielczości - wie ktokolwiek? Bo info ze strony producenta nie precyzuje czy TV ten wyświetla 1080i, czy tylko go akceptuje redukując przy wyświetlaniu do 720p...
Będę wdzięczny za odpowiedź, bo cenowo na razie jest to odbiornik chyba bezkonkurencyjny z takimi parametrami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Dziś przyjechały
Jutro sprawdzamy pod kątem Twoich pytań oraz w porównaniu Z JVC, Panasonic, Thomson
dobra cena to :
3099 zł +stolik gratis /399zł/
pozdrawiam
 

gen0typ

New member
LCD Sharp

kotoman napisał:
W opisie TV jest że obsługuje format 1080i - jak jest z wyświetlaniem obrazu tej rozdzielczości - wie ktokolwiek? Bo info ze strony producenta nie precyzuje czy TV ten wyświetla 1080i, czy tylko go akceptuje redukując przy wyświetlaniu do 720p...

Wydaje mi się, że "wyświetlić" potrafi tylko sprzęt z matrycą FULL HD, a o takich CRT nie słyszałem. Zwróć jednak uwagę, że 1080i jest tylko po komponencie. Brak DVI / HDMI moim zdaniem dyskwalifikuje ten sprzęt. Poszukaj na forum, było troche o tym sprzęcie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
każdy rozumuje różnie słowo - wyswietli
Ten Samsung gra z sygnału HDTV. Ale jakość jego dleikatnie mówąc jest kiepska Pofalowany obraz. a linie pionowe nabierają różnego kształtu.
pozdrawiam
 

besson

New member
kiki kurcze ja nie wiem o czym Ty piszesz mam ten telewizor od 1,5 miesiąca i nic nie zauważyłem. Może ja ślepy jestem 8) Kupiłem sobie płytkę z kalibratorem i ani na poziomych czy też pionowych liniach nic nie zauważyłem???
 

Lupus

New member
instukcji

może kiki pomylił ten model z drugim modelem slim 306 bodajże, tamten wygląda identycznie a jakość obrazu jest dużo gorsza spowodowane jest to brakiem "ulepszaczy obrazu" które ma 308
 

janunio

New member
Bez reklam
Jest też nowa wersja widoczna na niemieckich stronach SAMSUNGA.
Designe super apetyczny.
Oczywiście, że KIKIm nigdy tego modelu nie widział.
Wali ściemę.
Jak zwykle.
pozdro.
Kup Sharp, itd.. itd..
 

gen0typ

New member
besson napisał:
kiki kurcze ja nie wiem o czym Ty piszesz mam ten telewizor od 1,5 miesiąca i nic nie zauważyłem. Może ja ślepy jestem 8) Kupiłem sobie płytkę z kalibratorem i ani na poziomych czy też pionowych liniach nic nie zauważyłem???

Z czego i jak puszczasz 1080i na ten TV? Miałem kilka przymiarek do tego aby zobaczyć, jak działa w salonie i nie udało mi się...
 

janunio

New member
Bez reklam
Sygnał HDTV masz z :

[1] TV SAT

[2] filmy z PC komp

Inne żródła:
[3] Multi Media Playery
np.:
- Buffalo lub opisany także na tym forum
- Pinnacle ShoCenter 200
- miniMAC Apple komp
i inne.
 

gen0typ

New member
janunio napisał:
Sygnał HDTV masz z :

[1] TV SAT
[...]

:D Dzięki za oświecenie :D
Ciekaw jestem z czego akurat besson wziął ten sygnał.
A co do TV SAT, to raczej powinieneś napisać
[1] jeden z kilku dostępnych tunerów TVSAT
bo niestety jes tego malutko... :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
besson - Każdy ma prawo cieszyć się .
Ten telewizor niestety niczego nie trzyma -być może wada jednego egzemplarza. Ale podobne opinie znalazlem wielu użytkowników .
Ja zdycydowanie - odpuszczam . Cena z oruginalnym stolikiem - 3099.
pozdrawiam
 

k0gi

New member
kiki, proponuje byś robiłfotke każdego TV jakie nowe masz u siebie i o którym piszesz gdzieść tak żeby było widać Wasz salon i udostępniał fotkę na jakiejś swojej stronce :D to mozę janunio wreszcie przestanie biegać za tobą po forach i się czepiać :D ale mozę wtedy jego egzystęcja tutaj straci sens ??? bo czasem mam wrażenie że tylko po to tutaj się zjawia, by napisać coś na kiki :D :D :D

hahaha żałosne :D
 

janunio

New member
Bez reklam
Ręce opadają.
Jeżeli X pisze, że modelu Y już nie ma w sprzedaży a ja widzę, że stoi no to piszę o tym i podaję cenę.
Jeżeli wciskany przez producenta zewnętrzny DVB-T nie nadaje się do użytku w Polsce to piszmy o tym.

To było kiedyś forum skupiające miłośników nowych ttechnologii.
Teraz to forum to jaki telewizor kupić od X-a.
Więc 99% forumowiczów w ogóle nigdy nie widziało HDTV bo jeszcze nie ma na czym zobaczyć.

A nowinki to są np. takie:
Nikt nie zauważył, że na kompie z ATI wersja 5,9 CATALIST ma wreszcie dodany tryb 1080p/60 (60 klatek 1920 x 1080 na sekundę).
A między innymi dzieło wmvhd Microsoftu "AMAZON" ma taki właśnie format. Więc matryca natywna 1920 x 1080 obsługuje to bez przeskalowania. I to jest top mozliwości systemu HD na wiele lat.
Cieszy ogromne zainteresowanie Benq bo ten LCD z 1920 x 1080 to przyszłość.
Pisałem na łamach o Pinnacle ShowCenter 200. Bardzo ciekawe urządzenie.
Ma ta paczka opcję - tryb "rozmiar rzeczywisty".
Film 720p zajmuje ok. 50% ekranu. Jakość SUPER !!!
Po przełączeniu na "full screen" obraz wypełnia cały ekran.
Ale jakość dramatycznie spada.
Tak jest zawsze przy przeskalowaniu.
Kupując ekran 1366 x 768 przy full screenie zawsze będzie skalowanie. Nie ma innej możliwości. Zawsze ze znaczącym odejściem w dół od wzorcowej jakości.
Dlatego nazywam 768 linii jako format przejściowy wynikły wyłącznie z ograniczonych możliwości technologicznych poszczególnych producentów.
A współczesna fabryczka LCD kosztuje ok. 1 miliard usd ( LG w Polsce czy Samsung w Korei).

I tak naprawdę; jeżeli chcecie ogladać VHS, analog TV, DVD, TV SAT to kupcie dobry CRT.
Na przykład LOEWE CALIDA 29" za 180 euro z niemieckiego e-baya.
Nic lepszego w tym temacie nie ma. Ręczę głową bo mam ten model i TV czy DVD oglądam na CRT LOEWE.
 

k0gi

New member
Re: JVC S60 - niestety okazja :(

rozumie janunio zechcesz przekazac iz kazdy kto kupuje LCD lub plazme, to kretyn robiacy wielki blad :D

dlaczego ?

bo ty nie masz LCD ani plazmy?

jasne :D i obraz z twojego CRT Loewe -!!kupionego broń boże od polaka, a tym bardziej od pana X, najlepiej od niemca na ebayu!!- jest takiej samej jakości jak na plazmach pioneera czy LCD samsunga nie ma żadnej różnicy, a tych telewizorów, nowych samsungów i innych to wogóle w polsce nie ma, a kazdy kto pisze ze je sprzedaje i ma w sklepie to klamca lub paranoik mający halucynacje :D

HDTV tez nie ma, nie ma filmów na HDTV :D nic, więc słuchajcie wszyscy janunio :D nie kupujcie plazmy ani LCD bo będziecie idiotami :D on jedyny ma rację, on jedyny wie dobrze co jest w sklepachczego nei ma i c onależy na forum robić a czego nie, nieomylny, wspaniały Janunio :D

dzieki tobie janunio zrozumiałem i nie wydam 14tys na plazme 43cali pioneera ktora chcialem zawiesic na scianie, kupie wielkie pudło CRT 29 cali z technologią rodem ze średniowiecza postawie przed ścianą, zjamie mi 1m2 pomieszczenia :D ale zaoszczędzę masę pieniędzy no i obraz będzie identycznie wspaniały jak w tym pionieerze :D tylko jeszcze rolnetkę dokupię żeby dostrzegaćz 4 szczegóły w filmach :D


jezuuuuu co za ludzie :D :D :D mam niezły ubaw :D:D:D


janunio, jak chcesz ustawiać kto może na forum pisać, co może na forum pisać to najlepiej,,,, postaw sobei server i stwórz własne forum :D będziesz Panem i Władcą :D wygonisz X i Y, zaprosisz miłośników technologi i będziecie dyskutować o technologi zawartej w CRT i nad bezsensem zakupu plazmy i LCD :D :D

ciao amigo :D
 

kotoman

New member
Bardzo ciekawa jest wasza wymiana opinii ale jakoś ni cholery nie przybliża mnie do poznania prawdy co do odbiornika będącego tematem topica ... a co do ewentualnego wykorzystania trybu 1080i to patrzę bardziej pod kątem konsol nowej generacji gdzie 720p to standard wszystkich gier a wiele to 1080i będzie obsługiwać bo na HDTV na razie nie liczę :(
 

pmcomp

New member
Tak śledzę te wątki i widzę, że przybył 3-i gracz: k0gi.

Co do janunia ma on Samsunga o natywnej rozdzielczości 1920x1080 i wie co pisze.

Co do innych rozdzielczości dostępnych w handlu teraz np. 1366x768, 1024x768 czy 1024x1024 są to protezy. Obraz HD musi być na nich przeskalowywany i dostosowywany do natywnej rozdzielczości panela. Obojetnie czy będzie to upsacaling czy downscaling wprowadzi to pogorszenie obrazu. Pisałem o tym na tym forum juz nie raz.

Pisząc na tym forum biorę zawsze pod uwagę najlepszą możliwą jakość obrazu do osiągnięcia. Panele 1920x1080 są na dzisiaj potwornie drogie ale IFA w berlinie pokazała, że taki jest właśnie kierunek. Tak jak dzisiaj panele 852x480 są wyprzedawane za grosze, tak w przyszłym roku za grosze wyprzedawane bedą panele o rozdzielczościach podanych na początku tego postu. Tak będzie czy to się komuś podoba czy nie.

Dlatego radzę z zakupami poczekać do wiosny, może przed gwiazdką pojawi się coś ciekawego.

I na koniec porównanie:
PDP 42" 1366x768 o rozsądnej jakości kosztuje na dzisiaj ok 11-13 tys.
LCD 46" Samsunga 1920x1080, taki jaki ma janunio, kosztuje 18-20 tys.
Jak stać cię na 13tys to dopłać jeszcze 5 tys i ciesz się prawdziwym HDTV już dzisiaj, mając 4" extra, nie musząc za chwilę zmieniac panela z powodu złego zakupu i czytania "walk podjazdowych" na tym forum.

Co do ilości filmów w HD się nie wypowiadam bo każdy znajdzie odpowiedni wątek na tym forum.

Pozdrawiam
 

luk

New member
Bardzo tanie telewizory

Witam. Jakieś dwa miesiace temu kupiłem ten telewizor model 306. Jest to ładnie wygladający bubel. Po kupnie okazało się że obraz jest paraboliczny, pozaginany na wszystkich rogach. W dolnym prawym rogu brak ostrosci. po oddaniu do serwisu okazało się że wszystko w normie. Producent dopuszcza 2 cm zakrzywienia na 1m długości kineskopu. W takich normach żadna linia prosta nie będzie prosta. Walka o wymianę lub zwrot gotówki trwała 2 miesiące. Wszystkie mają wadę zakrzywienia obrazu. Po wielkich wojnach dostałem kase z powrotem. Niestety samsung umył ręce. Musiałem walczyć ze sprzedawcą. Niech nikt tego nie kupuje!!! A jak kupił to niech sprawdzi na teście wizji. Wystraszy się jak zobaczy pokrzywioną siatke i brak ostrości w rogach.
Pozdrawima wszystkich
 

pmcomp

New member
Kineskopy typu slim są jeszcze niedopracowane. Było to widać wyraźnie na wielu modelach pokazywanych na IFA w Berlinie.

Zapewne miał to byc marketingowy chwyt w celu przedłużenia życia i sprzedaży telewizorów CRT (tradycyjnych, kineskopowych).

Cuś im nie wyszedł.

Pozdrawiam
 
Do góry