SAMSUNG telewizor LCD LE32M51B

umazaki

New member
Witam! Ekhm,no wiec tak, potrzebuje rady w sprawie tego tv. Padł wybór na samsunga akurat bo mam możliwość kupienia taniej produktów tej firmy. Właściwie to zastanawiam sie nad tym czy warto akurat kupować ten model, czy może niższy jest b podobny i nie warto wydawać tyle kasy? Wiem że z tą samą literką tylko model 40M61 dostał wyróżnienie EISA , stąd padł wybór konkretnie na tą serie. I czy generalnie Samsung w tym segmencie sie sprawdza?? Z góry dzięki za jakieś info!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
dziś spędzilismy przy tym telewizorze kilka godzin.
To stanowczo za mało aby dać jednoznaczną odpowiedź.
Telewizor prezentuje się bardzo dobrze . przyciski regulacji na przednim panelu -delikatne - ale trochę psujace design.
Niebieskie światło na przycisku włączenia ostro zaznacza swą obecność.
pilot /nowa moda / nie chodzi na wszystkich LCD tej samej firmy.

Testy kolorów bez zarzutu, dynamika obrazu bez zarzutu, ostrość rewelacyjna - gorzej ze szczegółami.
Telewizor Panasonica LX500 oraz JVC s 60 znacznie lepiej rysują szczegóły .
Dwa przykłady
Blękitne niebo i białe chmurki wyspa na oceanie oblana niebieskim morzem
.Na telewizorach w wyzszej klasie cenowej Sharp GD1 , Sharp GD7,
w tej samej klasie cenowe : JVC S 60 , plazma Panasonic PV 500
oraz na tańszych ekranach : Plazma Samsunga sv 4, Sharp p 50
widać wszystkie elementy o różnych nasyceniach koloru,

Samsung - nie pokazuje chmurek.
Można osiagnąć chmurki zjeżdżajac do oporu jasność na ekranie.
Ale za to woda i ziemia znacznie zmienily swoje kolory.
Poza tym zmieniając kanał w telewizorze na inny - parametry trzeba ustawiać od poczatku. Jest stanowczo za ciemno.

Obrazek drugi - Ziemia widziana z kosmosu.
w pierwszej i drugiej grupie ekranów widać bialą Arktyke z różnym kolorem odcieni białego i rożne odcienie kolorów szarości na kontynentach

w Samsungu - nie .
Widać bialą plamę bez zagłębień. Przy zjechaniu jasności do zera pojawiają się szczegóły i zarysy na białym kolorze ale kontynenty zlewaja się w czarną masę.

Ostatni przyklad - drugi plan .
sygnał - Canal + - stoi czlowiek z tyłu nad nim wentylatory z łopatkami.
W Samsungu widoczne są same otwory.
W innych jak powyżej.
Ostrośc - ktora jest pierwszym kryterium oceny wizualnej klienta jset w Samsungu extra Ale znacznie jej brakuje w Panasonicu. I regulacja pilotem nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

Kolor zielony jak zwykle najlepszy w JVC.

Z sygnału w Palu - różnice między ekranami - nie istotne - za wyjątkiem GD1
Który wznosi sie absolutnie na wszystkie szczyty.

Różnice na GD1 widoczne są zarówno z bliska jak i co ciekawe - z daleka.

Jutro dalszy ciąg zmagań oraz porównanie tego telewizora z Sharpem P 50.

Pierwszy zaś kontakt z telewizorem 40 M 61 - zaskoczył nas całkowicie.
ciąg dalszy jutro.

Syndrom jedynaka - działa be zarzutu . Jeśli klient widzi jeden telewizor przed sobą to gra on rewelacyjnie
pozdrawiam
 

TomekC

New member
kiki,
czyżbyś w końcu zdobył Panasonic'a LX500 do testów ?
Może nareszcie uzyskam odpowiedź na zadane wcześniej pytanie.
Co to znaczy:

"Ostrośc - ktora jest pierwszym kryterium oceny wizualnej klienta jset w Samsungu extra Ale znacznie jej brakuje w Panasonicu. I regulacja pilotem nie przynosi oczekiwanych rezultatów. "

W EURO oglądałem parę LCD i na Panasonicu ostrość była aż "przerysowana" w stosunku do innych (JVC, Samsung, LG, Sharp), więc chyba z tą regulacją to nie do końca prawda.
Kiedy zamieścisz wyniki testów, podobne do JVC, Sharp'a i Sony ?
Czy kroś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, jaki czas reakcji matrycy ma JVC s60, Sharp GD1, GD7 , P50, a co za tym idzie, jaka jest wartość graniczna przędkości odświerzania zauważalna dla oka ludzkiego ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
To są pierwsze wrażenia z testów
Panasonic zrobiony na maxa - jak wyżej nie dał się więcej wykrecić.
Mamy kilka sztuk LX 500 - wreszcie.
To całkowita prawda z tą ostrością.
Ale zeby opinia była pelna - jutro ciąg dalszy.
Sprawdzimy lub zamienimy przewody , a może zmienimy egzemplarz .

Czasy reakcji matryc -podanych ekranów poszukamy u źródła ale w poniedzialek.

Testy pełne zaczną sie w poniedzialek. Przyjdzie potrzebny sprzęt umożliwiający zachowanie tych samych parametrów pokazów przynajmniej przez rok a może kilka lat.

Z danych dostepnych - percepcja oka to 8 ms - zejście poniżej tego progu podobno gwarantuje oszukanie oka.

pozdrawiam
 

umazaki

New member
Gdzie najtaniej JVC32S60 ?

Wielkie dzięki za odzew. Hmm, z waszych dywagacji wynika (oczywiście z punktu laika) że nie ma dobrego lcd, przynajmniej takiego poniżej 10k, który byłby w każdym aspekcie dobry (może w ogóle takiego nawet nie ma), czyli właściwie wybór samsunga jest b. dobrym wyborem, bo jeśli w jakiś rzeczach jest gorszy od tych wymienionych wyżej modeli to przynajmniej duuużo mniej mnie kosztuje:) Jeśli nie mam racji to niech mnie ktoś poprawi :D
 

janunio

New member
Bez reklam
KIKI to kejuje daramaturgię zawsze tak:
[1] Samsung jest super !
później zawsze wychodzi:
PLAZMA albo JVC albo Sharp-y.

DLACZEGO tak mu nwychodzi ?

Musi mieć "układ" ze Sharpem i z JVC.
Ale najbardziej bolesne jest to, że nie ma u SAMSUNG towaru ! DLACZEGO ?
KIKI napisz.

To jest na pewno makieting Sharp-a (JVC). Takie forum to badzo tania wersja namwaiania do produktów (czyta: kup: LCD f-my Sharp,JVC zaś PAL LCD to na tym forum to AFERA !!!. Lepiej kup 480 linii za grosze plazmę tylko poglądj z 3-4 metrów. Wtedy i tak nic nie zobaczysz.
KIKI pomysł REWELACYJNY.
Na Handel w Olsztynie sklep XXXX. To Oni !!!.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Lepiej po komponencie czy DVI??

Był temat o kiki i wszystkie uwagi na jego temat proszę tam umieszczać ponieważ się robi śmietnik potem.


Pozdrawiam.
 

umazaki

New member
Hmm, no widze że mentalność Polskich forumowiczów wszędzie jest taka sama, ja nie wiem, człowiek myślałby że wejdzie na jakąś konkretną strone o danej tematyce to by sie chciał czegoś mądrego dowiedzieć, tym bardziej że na forum zakłada spotkać kolesi zajaranych tematem i znających sie na tym jak mało kto. No i owszem widze że panowie testują sobie tv, znają ich specyfikacje, itp. ale żeby móc swoja wiedze niedaj Bóg komuś przekazać, i do tego osobie która w tym nie siedzi to już graniczy z jakimiś nieziemskimi umiejętnościami. Jestem graczem konsolowym i jak ktoś mnie pyta czy ma grać w God of War , czy Devil My Cry 3, to mu powiem żeby grał w Goda (mimo że obie gry są doskonałe w swoich aspektach) , tym bardziej jak nie gra b często. I nie rozwodze sie na temat dokładnych różnic, systemu, a że w devilu jest tak lepiej,ale za to gorzej tak, ale grając w Goda to coś tam. Pytanie jest i odpowiedź. I nie pyta co ma ładniejszą okładke,ale w co mu sie będzie fajniej grało. To że przyciski są takie a nie inne to mnie nie obchodzi, wygląd TV też nie!!! Chce żęby dobrze działał, i tyle. I nie dlatego wydaje kupe forsy bo chce mieć sobie po prostu nowe tv tyko dlatego, że nowa generacja konsol ma wykorzystywać hdtv, i po nic innego!!!!! A jak na razie to widze że ktoś tu sobie polemizuje, ja nie wiem macie net to i gg, to czemu tam se nie pogadać, he?? Zamiast coś konretnego napisać to sie kłócą. To już któres takie forum z kolei...... Dobra szkoda pisania bo i tak nikt nie zrozumie:/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam

Janunio - trochę przesadziłeś
1. Najlepsza marża generowana jest na Samsungu.
w związku z tym -najlepszy w supermarketach okazuje się
Samsung
My też generujemy najlepszą marżę na Samsungu !!!!
2.Samsung robi coraz lepsze produkty
3.Nie doczytałeś - opinii plazm , bo obecnie w testach wypadają najlepiej Plazmy Samsunga S5S
wiec okaże się że mam układ z Samsungiem
4.Jeśli komuś zarzuca się nieprawdę w Twoim przypadku należaloby to udowodnić.Ja ze swoimy dowodami -które opisałem-nie mam żadnego problemu / LCD Samsunga / . Zapraszam na pokaz - oczywiście opłacam koszty podróży i czekam na przeprosiny w przypadku mojej racji.
5.Samsunga jak się domyslasz mamy cały asortyment.
Dziś mozesz zakupić każdy model Samsunga - chociaż JVC, Sharpa-nie kupisz mimo układów - jak twierdzisz.
6.LCD Samsunga w Klasie 23" jest najlepszy oraz 40 " M 61-
ale inne niestety nie. Ponieważ nie masz z nimi więcej styczności
więc próbujesz napisać cokolwiek. Przykro mi ,że człowiek Twojego pokroju pozwala sobie na takie numery.

My wszystkie zdjęcia opublikujemy.
Zaręczam ,że nie każdemu będzie to w smak.

Po testach serii M 61 - będziesz musiał opisać ,że mam układ z Samsungiem

Extra wypadł też w klasie cenowej Panasonic LX 500
więc przy okazji dodaj -post o układzie z Panasonicem.

Czekamy też na Loewe - jeśli wyjdzie dobrze nie omieszkaj poszerzyć - do grona firm Loewe

A , zapomniałeś jeszcze o Pioneerze bo przecież też uważmy ,że jest nr 1. A przecież nie ma znaczenia że inni też tak myslą.

Skoro 100 na 100 osób / w tym również przedstawieciele całej konkurencji/ twierdzi że GD1 chodzi najlepiej - to przecież nie wolno powiedzieć że Sharp jest najlepszy bo to musi oznaczać że masz układ z Sharpem.

Jesli JVC jako pierwszy - wprowadził czas reakcji /JVC C 50/ 8 ms- to też bez znaczenia. I ten LCD do dziś mimo ,że nie jest "świeży" - dalej zachwyca jakością - to koniecznie musi oznaczać układ.

Jeśli chodzi o stwierdzenie ostatnie ,że ludzie wybierają plazmę.
Z odległości 3-4 m.
Otóż na wszystkich pokazach w domu , jeśli klient ma do wyboru plazmę lub LCD - z uwagi na słaby sygnał wiekszości kablówek, oraz większej płynności obrazu plazm - wybierają zwykłą PLAZME.
To właśnie Ci klienci widząc na własne oczy i LCD /wypasione/ i plazmę /gorszą/ wybierają nienagabywani w domu przez nikogo - PLAZMĘ
Mając również dużą wiedzę dzięki temu i innym portalom oraz pismom specjalistycznym - jakie są zalet i korzyści posiadania LCD.
/wpisy są na tym portalu i dotyczą również zachwytów na Samsungiem - ale to wg. Ciebie musi być też -układ/

A jeszcze wygląda wg. Twojej wypowiedzi ,że jedyną wadą ludzi jest to ,że chcą kupić ekran 42" .
A ponieważ nie ma LCD tej wielkości , a te które są - kosztują znacznie więcej - siedząc 4 metry od ekranu , musielibyśmy proponować super LCD. Tylko nie każdy kupujący posiada taką kasę jak TY.

A każdemu klientowi bez względu na posiadaną kasę - należy się szacunek.
Dlatego też podjęte zostały daleko zakrojone prace , aby przesunąć pokaz u klienta , lub w jego mieście. Wszystko wsparte zdjęciami w Internecie.

Oczywiście - wszystkie porównania dokonywane są jawnie . W obecności każdego - kto ma chęć .Lub na życzenie w domu po opłaceniu połowy kosztów dojazdu. .
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
umazaki masz rację
nie doczytałem Twojego Postu
wydawało mi się jednak ,że ......
masz rację - od dziś dzieki Tobie /zrozumiałem późno bo późno/ będę trzymał się wyłącznie tamatów

sorry

32 M 51 - dalsze opisy po dogłębnym porównaniu.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Umazaki zależy od twoich oczekiwań i od tego do czego będziesz używał tv'ka, napewno oba odbiorniki są dobre, jeżeli masz wysokie oczekiwania co do jakości obrazu to weź model 61, który wg mnie chodzi troszkę lepiej.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
umazaki - pierwsza ocena - 40 M 61
telewizor już samym wyglądem robi wrażenie. Nawet pilot specjalny - tylko przy tym ekranie.
Pierwszy - kontakt przy włączeniu HDTV- i super obraz. Płynny, ostry , wyrazisty. Kolorystyka- pełna paleta barw.
Obraz kontrolny z kolorami- odcina wszystkie kolory z precyzją skalpela.
Przełączenie na pal - i tu również widać czas reakcji matrycy. Wieksza płynność obrazu. Obok plazma o podobnych rozmiarach - wymięka jakością kolorystyki i dynamiki obrazu.
Złącze HDMI - i znów klasa dała znać o sobie.
Przy cenie 12.000 zł staje się dużą konkurencją w rejonie działania plazm.
Jutro porównanie z Plazmą - największym konkurentem - plazmą Pioneera 436 oraz plazmą Samsunga p5h i Panasonica PV 500.
W porównaniu bierze udział też GD1 Sharpa.
umazaki - sorry za poprzedni post.
Sprawdź ewentulanie ekrany u siebie w domu.
pozdrawiam
 

umazaki

New member
No, to rozumiem, w porządku w końcu konkrety. No dobra, ostatnie pytanko, czy model LE32M61B jest identyczny poza rozmiarami oczywiście jak LE40M61B, czyli ten co dostał nagrode eisa, czy ma tą samą matryce s-pvi i ten mega kontrast 5000:1?? Jakoś mi ciężko znaleźć tą informacje.
 

monsudo

New member
Redukcja ceny Philips 37pf5320

witam serdecznie - nie chcę zakładać nowego postu - przejrzałem całe forum i uznałem, że podłączę się do tego licząc że ktoś zajrzy...moje pytanie jest zasadnicze: przetestowany w tym poście został SAMSUNG LE32M51B...generalnie jest tak: brak szczegółów wyświetlanych dla 1 lub drugiego planu...Następnie w tym poście pisano o identycznych parametrach LE32M61B i LE40M61B jako różniące się tylko rozmiarami matrycy...Chętnie bym kupił LE40M61B, ale obawiam się pikselozy wskutek odległości: 2,5 metra od ekranu...dlatego skłaniam się ku LE32M61B...ale czy ten model jako brat nagrodzonego jest rzeczywiście ekstra pracującym LCD??? Czy ktoś może mnie utwierdzić w tym? Czy Samsung jednak wpakowal coś innego w model LE40M61B???

POTRZEBY:
TV kablówka /multimedia/
DVD
przyszłość HDTV
 

janunio

New member
Bez reklam
SAMSUNG PS-42P5H

A weź i zadzwoń na infolinię SAMSUNG.
Wszystkie informacje pochodzą od producenta ze stron www albo właśnie od infolinii. Maja bardzo dobrą infolinię.
Model 32M61B jest opisany na stronach niemieckich.
Nie spotkałem w warszawskicj sklepach.
 

monsudo

New member
dzięki za odpowiedź...w Polsce jest dostępny w sklepach internetowych...z tym że kota w worku raczej nikt nie kupi...dlatego potrzebuję opinii uzytkowników - może ktoś ma lub testował...natomiast na infolinii powiedzą to co chcę usłyszeć...ale dzięki za info...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32 m 51 - dla 2,5 metra z Palu - jeśli zależy Ci na dużym kontraście i ostrych konturach - do dobry wybór.
W dzień i przy mocno oświetlonym pokoju - extra.
Robi wrażenie. Żeby nie było pixelozy - sprawdż u siebie w domu . Będziesz miał 100% pewności.
Ale lepiej graja trochę droższe 32 Ga 6 Sharp i 32 JVC s 60.
Były one notowane w wyższej klasie .Mają też lepsze wyposażenie.
pozdrawiam
 
Do góry