LCD 26 i 720P xbox

sopoca

New member
Jestem nowy na forum,
wiec prosze o wyrozumialosc.
Dzieki bogu trafilem na nie bo jestem DUZO madrzejszy.
Np. wiem, ze nie ma telewizora najlepszsego we wszystkich rodzajach sygnalow.
Dlatego bede mowil prosto i krotko.
Potrzebuje pomocy bo jestem na kupnie.
ZMIAZDZYL mnie (choc glownie designem) SHARP serii P50 26 calowy. Teraz szukam usprawiedliwienia na jego kupno. Ale jest problem. DLA MNIE WAZNE JEST TYLKO - XBOX360 i 720P na componencie. Reszte moge przebolec. Widze, ze matryca tego SHARPA jest dziwna.
Oczekuje konkretnej pomocy tak lub nie i dlaczego.

MERCI
 

ortax360

New member
Miałem sharpa 32p50, podłaczonego xa (KABEL COMPONENT) i było ok( troche wyblakly obraz i leciutjie smuzenie). Ale Dopiero jak kupiłem sharpa 32ga4e(1366*768) i odpaliłem Soul calibura 2 w 720p to mnie powaliło obraz idealny . Sharp 26p50 wyswietli 720p i przy takiei wielkosci panelu bedzie ok .
 

sopoca

New member
troche cena jest ...no wiesz.

jesli ta roznica cenowa tylko za HDMI to...nie dam tyle za ta
zlacze...na razie to component jest dla mnie szczyt...
 

ortax360

New member
ga5e przez component na pewno działa idealnie w 720p , ile chcesz wydac ? swietny jest jvc c 60 i panasonic 26lx500 a moze samsung .
 

sopoca

New member
...i tu jest caly szkopul,
nie chce wydawac duzo wiecej niz 4.000 .
A widze, ze ten jvc i panasonic to tanie nie sa.

jesli chodzi o samsunga, szukam opini jak on wyglada na componencie i 720p, bo TV przez antene, to ma duzo gorsze niz Sharp, po prostu 'za mgla', tego nie lubie.

No chyba, ze przy dobrych zrodlach pokazuje prawdziwy zab.

JVC faktycznie chyba ma najlepszy obraz, choc moim zdaniem nie tak ostry na krawedziach jak Sharp (co zreszta znaczy 'ostry' :)) a to jest wazne w grach gdzie 'ludziki' wystawiajace glowe z blalkonu w odleglosic kilkuset metrow....musza byc dobrze widoczni.. Tak sie sklada, ze moje ulubione gry to FPS'y...
 

Kakasz

New member
sopoca napisał:
...i tu jest caly szkopul,
nie chce wydawac duzo wiecej niz 4.000 .
A widze, ze ten jvc i panasonic to tanie nie sa.

jesli chodzi o samsunga, szukam opini jak on wyglada na componencie i 720p, bo TV przez antene, to ma duzo gorsze niz Sharp, po prostu 'za mgla', tego nie lubie.

No chyba, ze przy dobrych zrodlach pokazuje prawdziwy zab.

Zebys wiedzial ze pokazuje :)
Mam model LE26R51B.
Po pierwsze - zwykla telewizja - kablowka UPC - nic nie jest "za mgłą" ( :shock: ) Jak dla mnie jest naprawde OK - odleglosc ok 2 metry.
DVD po komponencie REWELACJA!

Co do 720p to podlaczylem "starego" Xbox'a po komponencie do tego TV i mnie po prostu "wyrwalo z kapci" !!!!
To trzeba po prostu zobaczyc! Wszystko jest piekne - XBMC w 720p i 1080i miazdzy! Ta jakosc, ostrosc, nasycenie kolorow - CUD MIOD!! A zdjecia jakie - SZOK! Soul Calibur w 720p (chociaz w 4:3) wylazl mi z telewizora ! :D Az strach pomyslec co bedzie jak podlacze kiedys X'a 360...
Te Samsungi sa tez zalecane przez Microsoft wlasnie do wspolpracy z 360. Wiec potem nie powinno byc zadnych niespodzianek.

TV rewelacyjnie chodzi tez z kompa przez D-SUB - spokojnie moze biegac jako monitor. Troszke gozej sprawa wyglada z podlaczeniem kompa przez HDMI - u mnie ucina minimalnie z kazdej strony obraz - w filmach to absolutnie nie przeszkadza ale do pracy w windzie itp to sie niestety nie nadaje.
Na forum nie dostalem (korkodyl) odpowiedzi czy komus udalo sie podlaczyc w ten sposob zeby bylo "bez ucinanania" :?
Ale podobno duzo TV ma z tym problem.

Tak ze jesli podlaczysz przez HDMI, komponent czy D-SUB - obraz bedzie WYMIATAL! A TV przy dobrym sygnale tez nie bedzie zle!

POLECAM!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG RZ-32LP1R

witam
zarówno Sharp jak Samsung chodzą w rozdzielczości 720
jako monitor ekranowy - lepszym rozwiązaniem dysponuje Samsung R51 .- w przypadku pracy jako monitor.
Lepiej przy telewizji Pal - zachowuje sie Sharp.
pozdrawiam
 

sopoca

New member
Re: Kiedy kupić?

Odpowiadam KAKASZOWI :)

Wlasnie tego mi bylo trzeba, opinii "first hand".
Chyba mnie przekonales.. :D
Widzialem obrazy reklamowe na tym modelu samsunga na komponencie, i faktycznie MIAZDZYLY, ale nie sadzilem, ze tez tak jest w realnym swiecie. A mowisz, ze tak jest w istocie.

Oczywiscie zabieram swojego x'a i bede testowal.
:)


[/quote]
 

Kakasz

New member
sopoca napisał:
Odpowiadam KAKASZOWI :)

Wlasnie tego mi bylo trzeba, opinii "first hand".
Chyba mnie przekonales.. :D
Widzialem obrazy reklamowe na tym modelu samsunga na komponencie, i faktycznie MIAZDZYLY, ale nie sadzilem, ze tez tak jest w realnym swiecie. A mowisz, ze tak jest w istocie.

Oczywiscie zabieram swojego x'a i bede testowal.
:)
[/quote]


Rozumiem ze masz kabel komponent ??
Zeby obylo sie bez niespodzianek jesli masz przerobiona konsole przy komponencie:
Mozliwosc ustawien trybow 480p , 720p i 1080i pojawia sie (przynajmniej u mnie) TYLKO przy ustawieniu NTSC! Przy palu brak tych opcji w menu Microsoftu!!

Wczoraj odpalilem najnowsza Fife i SZOK - chodzi w 720p !!
Wyglada to rewelacyjnie choc sam X czasem minimalnie zwalnia.
Jak potestujesz to daj znac - jestem ciekaw Twojej opinii! :)
 

Okrutny

New member
mam jeszce jedno pytanko jak wypada LE32R31S w porownaniu z LE32R51B bo cenna sie troszke roznia:)?? chodzi głownie o polaczenie tych TV z komputerem i xboxem (360) ?? oplaca sie doplacic do m51b czy wystarczy R31S?? dziekuje za odp i pozdrawiam
 
Do góry