problem z wyświetleniem HD 720p

Status
Zamknięty.

grzet

New member
SHR - następca HDTV.

Posiadam TV Thomson wb842s. Wg opisów i wypowiedzi forumowiczów na tej stronie, akceptuje on sygnał 720p (dlatego go kupiłem). Dziś zakupiłem kartę graficzną z wyjściem komponent i obsługą HDTV (GF6600GT). No i tu się zaczynają schodki. TV idealnie odbiera 480i, 480p, 576i, 576p, ale niestety po włączeniu 720p obraz na ekranie się "rozłazi". Wygląda to tak, że obraz jest podzielony dwiema pionowymi kraskami i wyświetlane są 3 zniekształcone obrazy. Co może być przyczyną?? Czyżby jednak ten TV nie przyjmował sygnału 720p?
 

grzet

New member
No niestety to nie wina kompa. Wczoraj dla świętego spokoju przeinstalowałem windowsa (z formatem), do tego najnowsze sterowniki (w odpowiedniej kolejności), i dalej to samo. Wątpię żeby karta graficzna była uszkodzona - wszystkie niższe rozdzielczości działają, wejście wideo też sziała, więc wątpliwe jest zeby koder na karcie był uszkodzony.
Co do poczytania innych postów- niestety za wiele nie ma o podłączaniu kart graficznych poprzez wyjście komponent do tv. Sporo tylko znalazłem informacji ze ten TV obsługuje 720p. Niestety sam nie znalazłem takich informacji, ani na stronie thomsona, ani w instrukcji od TV. Czyżby 720p w tym TV to kit wciskany przez sprzedawców.
 

pmcomp

New member
Co to jest? (komentarz)

Dalej stawiam na kompa.
To że zrobiłeć jedyna słuszną rzecz :D czyli format c:\ nie zmienia faktu, że najnowsze sterowniki też mogą być do bani. Albo sama karta graficzna. Podłacz po analogowym VGA albo po DVi i wtedy opowiedz co się dzieje.
Po podłaczeniu mojego blaszaka z Radeon 9800 Pro po DVi w rozdziałce 1280x720 nie było żadnych problemów.

PS. dlatego preferuję stacjonarne playery - podłaczasz, PLAY i popcorn :shock:

Pozdrawiam
 

grzet

New member
"Podłacz po analogowym VGA albo po DVi i wtedy opowiedz co się dzieje" - ten telewizor nie ma ani dvi ani dsub - jest komponent, rgb, s-video, kompozyt. A karta tak jak pisałem - całkowicie sprawna. Niższe rozdzielczości działają do 576p włącznie. Działa wyjście s-video, komponent, wejście kompozytowe i s-video też działa, monitor LCD podłączony przez DVI też działa. Dlatego zaczynam mieć wątpliwości czy ten TV akceptuje 720p.

Pytanie do właścicieli Thomsona WB842S - ty podłączaliście pod ten telewizor źródło 720p??
 

pszemeq

New member
cóż ....pododbnie jak Ty kupiłem ten telewizor ze względu na tryb 720p. Nie wykonałem jeszczeżadnych testów ale zawiódłbym się okrutnie jeśli okazałoby się, że nieposiada on obsługi tego trybu. W sterownikach Nvidia jest wymuszenie (?)/ustwienie kompatybilności z trybami HDTV - włączyłeś to ?
Pozdrawiam ( odrobinę zaniepokojony)
pszemeq
 

ortax360

New member
Re: upadak MARS-a

musze was zmatwic niestety ale thomson nie przyjmuie hd720p ,
kolega ma ten model podłączylismy xboxa przez component działa w 480p natomiast w 720p (soul calibur i media center)nie ma obrazu albo strasznie skacze i nakłada sie na siebie . Moze na pc z kartą da sie cos zrobic , ale z xboxem niedziała .
Pozdrawiam
 

pszemeq

New member
no to jeden z naszych wszystkowiedzących kolegów dał ostro ciała ... mógłby się może odezwac na ten temat i rozwiać moje/nasze wątpliwości :x
 

ortax360

New member
Wczesniei miałem thomsona 642 (teraz mam LCD) niby to samo co 842 odpaliłem na nim xboxa przez component 720p ustawione w opcji i obraz był ale taki jakby tv tylko wyswietlał ale bez pełnei rozdzielczposci take niby hd 720p np ninja gaiden (480p) niestety ale tv nie pokazuie w jakim trybie pracuie . poczytai tutai (http://www.avforums.com/forums/showthread.php?s=&threadid=97906&highlight=720p+thomson) tu wyczytałem maila o tv crt compat z hd 720p.
 

pszemeq

New member
przejrzałem ten wątek ... no generalnie w moim mniemaniu nie rozstrzyga on sprawy jednoznacznie. Przyznam, że bardziej przekonują mnie Twoje własne doświadczenia. Jednak dalej dziwi mnie na jakiej podstawie niektórzy na forum twierdzili, że 720p w przypadku Thomsona jak najbardziej. Z drugiej strony jest tu dośc dużo różnorodnych ustawień - może jakaś wariacka konfiguracja daje efekt ( choć przyznam szczerze, że w to nie wierzę)
 
Status
Zamknięty.
Do góry