grundig "vision" LCD

zibi2000

New member
od kilku dni jestem posiadaczem tego telewizora i mam pewne uwagi i pytania. Kupiłem go w Media markt mając wiele produktów
i nie mając zielonego pojęcia ani o specyfice LCD ani tym bardziej o HDTV. Potrzebowałem telewizora, który będzie zajmował mniej miejsca na mojej komodzie i odznaczał się będzie wyjątkowym designem. Oczywiście brałem pod uwagę jakość odbioru programów TV i mając porównanie z innymi stojącymi tam wymienianymi na tym forum modelami (mówicie głównie o produktach JVC sharp i samsung) ten Grundig wydał mi się pod wieloma względami odpowiedni. 2 tunery z PIPem, HDTV i oczywiście wygląd!!!Po przeczytaniu jednak wielu Waszych postów zaczynam mieć wątpliwości czy dobrze wybrałem??? Okazuje się bowiem, że powinienem jeszcze mieć tuner do HDTV bo takich transmisjii w kablówkach jeszcze nie ma, a jakość TVP w mojej kablówce pozostawia wiele do życzenia. Mam odtwarzacz DVD ale w komputerze i nie wiem czy przez kabel S-video da się odtwarzać filmy w dobrej jakości bo o HDTV oczywiście nie mam mowy.
Pewnym pocieszeniem jak rozumiem byłoby kupno jakiegoś zewnętrznego DVD z WMVHD? ale to kolejny poważny wydatem (czy jest już ten KIS600?). Proszę o jakąś konsultację!!!
 

tuptus55

New member
Z komputera jak najbardziej da się odtwarzać HDTV ale:
1. Potrzebny procesor co najmniej 2.4GHz
2. Karta do odbioru programów DVB-S np. Skystar2
3. Karta graficzna na chipsecie GF 6600 lub 6800 lub 7800 z kabelkami Component
4. Programator Phoenix
5. Karta akcesyjna do Euro 1080 lub PremiereHD
6. Program Nvidia PureVideo
7. Program pkarta
8. Program winTCPGUI
9. Program ProgDVB
10. plugin Poor's Man Cam
11. Ze dwa dni na konfigurację tego
Koszt około 1100zł jeśli masz komputer z procesorem 2,4GHz

Wersja alternatywna to poczekać do połowy października na Kiss DP600 oraz zakup tunera satelitarnego HDTV Quali.
Koszt około 3200zł

Wersja alternatywna 2 to zakup ReelBox http://www.reelbox.de/german/endkunde/index.html
Tuner HDTV i DVD w jednym
Koszt około 2800zł
Jak sam zauważysz wykorzystanie PC do HDTV jest kosztowo najtańsze ale wymaga najwięcej pracy aby to uruchomić no i bieżąca eksploatacja też wymaga pewnego szkolenia dla domowników.
 

TomekC

New member
Do tego wszystkiego należy jeszcze dodać monotonny szum wentylatora w kompie, albo wydatek minimum 1500,- zł na chłodzenie wodne (oczywiście kompleksowe - zasilacz, procek, grafika, HDD, ...) :cry:
Sprzęt stacjonarny to jedyne słuszne wyjście jeśli chcesz w porządnych warunkach cieszyć się obrazem i dźwiękiem.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
eee przesadziłeś trochę :p bo kompa cichego można złożyć z prockiem np amd 64 3000+ dorzucasz grafikę chłodzoną heat pipem, dobry zasilacz, stawiasz obok tv bierzesz piloty włączasz kino i wszystko cacy 8)
 

zibi2000

New member
Bardzo dziękuję za tę szczegółową informację. Myślę, że rzeczywiście HDTV z kompa jest najbardziej pracochłonne i najlepszą rzeczą byłby ten bufalo bo to przecież ca 1000 zł. Czy ktoś wie gdzie go kupić?
I jescze nic nie wiem dalej o Grundigu. Ale: wczoraj czytając artykuły z prtalu natknąłem się na fragment dot. konfiguracji telewizora! i o dziwo - niesłychanie pomogło !!! Odpowiednia konfiguracja jasności, kontrastu, ostrości , koloru i redukcji szumów zlikwidowała wszelkie odbicia, smużenie i piksele wokół szybko poruszających się obiektów. Zrobiłem to niestety "na oko". Proszę poradzić jak można to zrobić w sposób bardziej dokładny, jakim programem i czy ustawienia będą dokładne używając go z poziomu kompa przez wyjście s-video?
 

zibi2000

New member
Czy mógłbym jeszcze kogoś poprosić o wyjaśnienie kwestii połączeń w HDTV. Słyszę, że aby był to w pełni system HD połączenie musi odbywać się za pomocą kabli kompozytowych (co to dokładnie znaczy?) ale czy na wejściu telewizora, czy urządzenia do odtwarzania lub zapisu, np tuner HD lub DVD z WMV??? Mam w swoim Grundigu jedynie wyjścia /wejścia typu scart , s-video i DVI. Czy to oznacza, że tak na dobrą sprawę to nie mogę oglądać HDTV inaczej jak z programu dostarczonego mi w przyszłości przez operatora np. kablówki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LOEWE Concept 32 vs. JVC c50/s60

obecnie sygnał HDTV - można odbierać z pomocą kompnent / trzy przewody - niebieski ,czerwony, zielony/ lub HDMI a także DVI.
Najszybszą możliwością spotkania sygnału jest komputer- ściągasz film ze strony i już się cieszysz jakością.
Mozesz skorzystać z tunera HD / quality tv/ , z dvd wmvhd /Buffalo, kiss/ , VCR Victor , x box - po komponencie.
Sprawdź czy u Ciebie chodzi.
pozdrawiam
 

zibi2000

New member
Niestety nic nie mogę sprawdzić bo poza telewizorem nie mam żadnego z wymienionych sprzętów. Komputer chyba odpada bo nie wyobrażam sobie 7 m kabla dvi (tyle mam z kompa do TV).a poza tym zgodnie z poprzednimi postami mój radek 9800pro chyba nie wytrzyma i nocne ściąganie przez P2P kilkunastu GB jest trochę bez sensu przy łączu na zmiennym poziomie 256kb. Zastanawiam się więc narazie nad jednym z urządzeń : tuner bądź wmv dvd ale koszty są duże a nie chcę popełnić pomyłki. Bezużytecznych sprzętów nie lubię w domu. Tuner byłby najbardziej rozsądny tylko nie wiem czy decydować się na zmianę z UPC na talerz z Cyfry bądź Polsatu. Czy ktoś może mi powiedzieć czy poprawi mi się zdecydowanie sygnał przy takiej zamianie? i czy większe są szanse na polskie HDTV z satelity czy z kabla? Poza tym gdzie można znaleźć tuneryHD lub wmv DVD?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
quali mają DVI (czyli HDMI można spokojnie podłączyć) jedyna kwestia to mpeg4, w mpeg2 kanały mają nadawać jeszcze przez 5 lat.
 

zibi2000

New member
Poza tym cena 999 dotyczy modelu QC1080IR określanego przez producenta jako cable set top box w odróżnieniu od innych modeli np.
QS1080IR określanych jako satellite set top box (lub satellite receiver). Poza tym jaka różnica jest między tymi modelami a jeszcze innymi wyraźnie określanymi jako HD Digital Satellite Receiver (np model QC1080IRCI). Czy ktoś wie o co chodzi?
 
A

artur

Guest
Firma QualiTV produkuje 2 linie cyfrowych tunerow (receivers) HDTV/SDTV w 2 odmianach kazdy:

1. QC1080IR - tuner dla sygnalu kablowego z wbudowanym systemem Irdeto (cable set-top-box).

2. QS1080IR - tuner dla sygnalu satelitarnego z wbudowanym systemem Irdeto (satellite set-top-box)

3. QC1080IRCI - j.w. tyle, że dodatkowo 2 sloty CI dla modulów dostępu warunkowego, np. RealityCAM + karta Cyfra+

4. QS1080IRCI - j.w. tyle, że dodatkowo 2 sloty CI dla modulów dostępu warunkowego, np. RealityCAM + karta Cyfra+

Czyli reasumujac: w serii bez CI mozesz ogladac jedynie kanaly FTA + te kodowane w Irdeto (np. kanal HDTV HD1). Natomiast linia tunerow zaopatrzonych w sloty na modóły akcesyjne to rozwiazanie bardziej uniwersalne - mozesz dekodowac pakiety maksymalnie w 3 systemach czyli, tak jak pisalem wczesniej, po zakupieniu odpowiednich modułów, wykozystac ten tuner takze dla pakietów takich jak Cyfra+, Polsat, itp. Niestety wiaze sie to tez z wiekszym wydatkiem...

Wiecej info masz na stronie producenta:
http://www.quali-tv.com/products/receivers.htm

pozdrawiam!
 

Grzegorz

New member
ok, to ja zapytam tak:
czy jest dostępny tuner HD ze złączem USB, RS 232, i LAN ? i ewentualnie z HDD.

Szukałem na stronie Dreamboxa i Humaxa ale albo nie doczytałem albo te firmy nie mają HD w ofercie. Ale na nich świat się nie kończy więc powinni być inni producenci oferujący tunery hd z opisanymi wyżej złączami.

Pozdr.
Grzegorz
 
Do góry