kablowka na lcd...

szczeniakos

New member
witam chcialbym kupic telewizor taki troszke powyzej 20 cali LCD odleglosc od tv to jakies 2m..nie mam cyfry ani nic takiego tylko zwykla kablowke i moj problem tkwi w tym czy warto wydawac kase na lcd przy kablowce czy poprostu kupic duze dobre pudlo??????? POMOCY!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
do 2 metrów
max do 26 " Lcd- oczywiscie że warto
ale musi byc ze wzmocnionym tunerem , dobrym odświeżaniem. A to zależy tylko od kasy.
Jaką firme masz na oku ?
23" to bedzie cacuszko.
Ale weż do domu dwa i wybierz w spokoju ten najlepszy.
pozdrawiam
 

szczeniakos

New member
no co do firmy to nie mam pojecia jestem zielony w telewizorach lcd...moze cos polecisz a wtedy zrobie test w domu...a co to znaczy wposmoc tunerem?? troszke jasniej prosze... musze dodac ze moja kablowka nie jest na swiatlowodach a i obraz nie jest super na pewnoe upc to nie jest
 

mabrat

New member
szczeniakos napisał:
witam chcialbym kupic telewizor taki troszke powyzej 20 cali LCD odleglosc od tv to jakies 2m..nie mam cyfry ani nic takiego tylko zwykla kablowke i moj problem tkwi w tym czy warto wydawac kase na lcd przy kablowce czy poprostu kupic duze dobre pudlo??????? POMOCY!!!

Witaj,
Muszę Cię zmartwić.Korzytstsnie z telewizora lcd lub plazmy do odbioru sygnału tv z kablówki rozczaruje Cię .Sygnał anlogowy jaki oferują kablooperztorzy właśnie na tych odbiornikach ukazuje cała swoją miernotę.Wynika to z samej istoty sygnału analowego,ale w głównrj mierze z niestarannośći w odpowiednim zestrojeniu elemantów sieci kablowej, począwszy od stacji czołowej,przez węzły optyczne aż po wzmacniacze dystrybucyjne i budynkowe.Abonenci sieci kablowych w większości korzystają z klasycznych odbiorników "kineskopowych" nie widzą tak wyrażnie zakóceń a często wystarcza im że się "rusza i jest w kolorze."
Odbiorniki których zakup planujesz usatysfakcjonuję Cię tylko przy odbiorze sygnału cyfrowego,Taki sygnał ( z jakośćią DVD) wprowadzają juz do swoich sieci niektórzy operatorzy.Spróbuj podjąć roazmowy na ten temat ze swoim operatorem,a narazie postaraj się na nim wymóc ( bo zato płacisz) odpowiedniej jakośći sygnał w swoim gnieżdzie abonencjim ( nie tylko poziom sygbału,ale takżę stosunek sygnału do szumu ) Pozdrawiam
 

konio68

New member
mabrat napisał:
szczeniakos napisał:
witam chcialbym kupic telewizor taki troszke powyzej 20 cali LCD odleglosc od tv to jakies 2m..nie mam cyfry ani nic takiego tylko zwykla kablowke i moj problem tkwi w tym czy warto wydawac kase na lcd przy kablowce czy poprostu kupic duze dobre pudlo??????? POMOCY!!!

Witaj,
Muszę Cię zmartwić.Korzytstsnie z telewizora lcd lub plazmy do odbioru sygnału tv z kablówki rozczaruje Cię .Sygnał anlogowy jaki oferują kablooperztorzy właśnie na tych odbiornikach ukazuje cała swoją miernotę.Wynika to z samej istoty sygnału analowego,ale w głównrj mierze z niestarannośći w odpowiednim zestrojeniu elemantów sieci kablowej, począwszy od stacji czołowej,przez węzły optyczne aż po wzmacniacze dystrybucyjne i budynkowe.Abonenci sieci kablowych w większości korzystają z klasycznych odbiorników "kineskopowych" nie widzą tak wyrażnie zakóceń a często wystarcza im że się "rusza i jest w kolorze."
Odbiorniki których zakup planujesz usatysfakcjonuję Cię tylko przy odbiorze sygnału cyfrowego,Taki sygnał ( z jakośćią DVD) wprowadzają juz do swoich sieci niektórzy operatorzy.Spróbuj podjąć roazmowy na ten temat ze swoim operatorem,a narazie postaraj się na nim wymóc ( bo zato płacisz) odpowiedniej jakośći sygnał w swoim gnieżdzie abonencjim ( nie tylko poziom sygbału,ale takżę stosunek sygnału do szumu ) Pozdrawiam
Nie jest tak tragicznie.Oczywiście wszystko zależy od operatora sieci kablowej.
U mnie /Gdańsk/ mam sygnał z UPC , załatwiłem sobie sprawdzenie sygnału.I jest ok , silny bez zakłuceń i szumu.
I obraz jest zdecydowanie lepszy niż na poprzednim CRT Philipsa.
Ponadto TV nie kupuje się na 2 lata , przeważnie jest to 5-10 lat, a CRT za 5 lat to już cienko widze.
Nawet jak nie ma się stacjonarnego DVD zawsze można z kompa z DVD oglądać.
 

janunio

New member
Bez reklam
Właśnie przeżywam trzecią wymianę okablowania budynku prze ASTERCITY.
Wersja pierwsza : tradedia pełna
Wersja obecna doża poprawa ale mimo to w niedziele chodzi najlepiej
Mam też tuner DVB do wersji cyfrowej i tu jest super tak jak z TV SAT.

Napiszę co z jakością pow obecnej wymianie okablowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
cała prawda o kablu

Każdy ocenia jakośc kablówki na podstawie własnych doświaczeń
dobry sygnal kablowy naprawdę bardzo zadawala użytkowników.To bardzo ważny element doboru odbiornika.
pozdrawiam
 

szczeniakos

New member
janunio napisla ze "Mam też tuner DVB do wersji cyfrowej i tu jest super tak jak z TV SAT"
moglbys mi to przyblizyc jaki tuner mozna do niego kablowke podlaczyc o co chodzi bo ja zilony w tym jestem :wink:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
kablówka i LCD to absolutnie trudny temat.
Podczas ostatnich wizyt pokazowych u klientów - okazalo się że nawet TV LCD 40 " M 61 Samsunga z odległości 3 metrów - jest zachwycającym sygnałem i ekranem./wpisy na forum/
Albo plazma Pioneera 50 " - z 3,5 metra
Ale również są wpisy ,że 3 metry na LCD 32" - to straszna jakość / kablówka u niektórych/
W zwiazku z tym istnieje możliwość zamówienia pokazów do domu. Aby wyeliminować nerwy, nieprzyjemności i rozczarowania.
Aby zakup stał się radością i przyjemością zakupów.
Aby we własnym domu - z własnego sygnału , w spokoju ocenić i wybrać - lub nie kupować jeśli sygnał nie jest zadawalający.
pozdawiam
infolinia gg 2868228
 
Do góry