Balagan w glovie...

Glova

New member
Czesc,

To moj pierwszy post na forum. Witam wszystkich serdecznie.

Od kilku tygodni zaczalem interesowac sie HDTV i wpadlem na Wasze forum. Widze, ze jest tutaj sporo fachowcow wiec licze na pomoc.
Generalnie jak wiekszosc chce kupic dobrze czyli nie za drogo, nie za tanio i tak zeby przewidziec przyszlosc (da sie? ;)

Troche poczytalem i w zasadzie nie jestem pewny na co sie zdecydowac. Mam wrazenie, ze jeszcze za wczesnie na LCD a Wasze opinie o nowych CRT zaczely mnie mocno ciekawic.
Tym bardziej, ze ponad 2 lata temu mialem stycznosc z telewizorami Loewe (pelna oferta) i zawsze twierdzilem ze jak zmienie TV to tylko na Loewe...
Ale to bylo dawno i pozniej zmienilem zdanie, ze CRT to juz nie ma sensu, bo teraz to tylko LCD czy Plasma. Jednak co odwiedze sklep to smiac mi sie chce jak widze duze plaskie TV o jakosci klase nizszej niz tamte "stare" poczciwe Loewe typu Vitros, Articos czy nawet Aventos (chociaz to juz nie to samo). Do tego jak zbadalem ceny to juz w ogole zglupialem - Aventos kosztuje teraz mniej chyba o polowe! A zeby bylo trudniej doszlo do tego HDTV i w dodatku stanialy tez LCD/Plasma.

Moja opinia na dzien dzisiejszy jest taka, ze jednak jest za wczesnie na LCD - bo dobre kosztuje duzo a HDTV sie jeszcze ksztaltuje (szczegolnie w tym pieknym kraju)
Poprawcie mnie jezeli sie myle ale czy nie lepiej jednak kupic bardzo dobry CRT na powiedzmy 3-5 lat a pozniej wymienic to na duze dobre LCD z pelnym HD itd?

Moje potrzeby to DVD, kablowka (w sumie ogladam tylko mecze i czasami jakies wiadomosci) i obraz z komputera (to wazne bo jednak coraz wiecej z tego korzystam - zreszta HDTV z komputera to w zasadzie juz terazniejszosc, kwestia wyjscia z karty).
Uzywam tez kamery cyfrowej (lepszy sredniak z pelnym 16:9) i tutaj tez licze na dobra jakosc.
TV ogladam z 2,5 metra. Czy 32'' to nie za duzo? Moze 28'' bedzie optymalne?

Widze, ze sa juz CRT z HDTV ale jak mozna doczytac to tylko teoria bo nie wszystko tam dziala (np 720p w JVC). Natomiast pytanie czy to konieczne, a juz np. sama mozliwosc podpiecia komputera przez lacze komponentowe kusi...
Czytalem tez, ze ida juz nowsze CRT (np. Panasonic, wrzesien)

Zeby Was rozbawic dodam, ze uzywam 21'' Daewoo :D
Ale jest tak wlasnie dlatego, ze nic w kwotach do 5000 do tej pory mnie nie zadawalalo. Wiem, ze moge kupic Aventosa, ale ten model ma juz chyba z 3 lata co troche do mnie nie przemawia (chyba ze nazwa zostala a cos w nim zmieniono?)
Kusi mnie JVC P40 z D.I.S.T i HDTV (wiem ze nie ma 720p - ale co to zmienia?) - pytanie czy spelni wiekszosc moich wymagan?
Nie mam zaufania do Sony, Panasonic i innych popularnych Philipsow, LCD, Samsungow.
A moze jakis tanszy model JVC, moze jednak Loewe? W koncu im mniej wydam teraz na te 3-5 lat tym wiecej pozniej bedzie na nowsze, lepsze, wieksze, wyczesane LCD?

Wracajac do sedna - CO WYBRAC? :shock:
Licze na Wasza pomoc!

Wiem, ze nikt mi nie powie dokladnie co mam wybrac, ale licze na krytyke, podpowiedz. Wiem tez, ze sam musze wybrac, ale zawsze wole wykonac wstepna selekcje.

Duzo pytan i trocho chaotycznie mi to wyszlo, ale wolalem trzymac to w jednym watku.


Pozdrawiam
Glova
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
32" nie jest za duży na 2,5m od ekranu. W przypadku crt jest nawet znacznie lepszy . Bo nie trzeba się gapić aby coś odczytać .A lata lecą i oczy nie te.
Oczywiście jeśli masz Komp. i ściągasz HDTV - 32 P40 spełni Twoja
jakość i w tym systemie.
720- ptrzebne no nowej gry x-boxa.
A tak odbiera HDTV.

Mysle ,że za 3-5 lat , jak piszesz Full HD będzie tansze. ile ? - nie wiadomo.
Jeśli nie starczy kasy wysokie notowania ma JVC 32 X 5 - w cenie 2299 jest bardzo poszukiwanym na rynku.
Loewe - był w sprzedaży za 3399 zł
Ale JVC - tu go wyprzedza.

Oczywiście jesli masz wiecej kasy - LCD JVC C 50
za 7500 ,- zł dokłada wszystkim konkurentom.
Pozdrawiam
 

Glova

New member
kasa na sprzęt

Dzieki za szybka odpowiedz.
No wlasnie - JVC32X5. Jakbys porownal te dwa modele? Czy roznica jest tylko w funkcjonalnosci czy rowniez w jakosci obrazu? Wiem, ze 32P40 ma D.I.S.T. ale cos mi podpowiada, ze to bardziej slogan w CRT (chociaz kto wie, jak zobacze moze sie zdziwie)

Moglbys mi jeszcze wyjasnic czy dobrze mysle? Chodzi o kilka spraw.

Po pierwsze odswiezanie. Wiem ze PixelPlus (niewiem jak ten nowy 2) tak naprawde nie pracuje w 100Hz tylko 75. Oczywiscie 100 jest osiagalne, ale wtedy PP nie dziala :/ Dziwne ale prawdziwe. Czy w JVC nie ma takich przekretow i ZAWSZE jest 100Hz? Bo w specyfikacji tego modelu w rubryce 100Hz stoi "900i / 75 Hz" - co to znaczy? :shock:
Co ciekawe model 32X5 ma 100Hz DigiPure Pro i to nawet jest w innej kolumnie tego dokumentu (pdf ze strony JVC)
Poza tym jak to sie ma do HDTV. Gdzies obok terminu HDTV i 720p, 1080i pojawia sie rowniez 50/60Hz. Czy to ma jakis zwiazek z odswiezaniem ekranu?
Czyzby jednak 100Hz to tylko teoria? Co Ty na to?

Kolejne pytanie jak to jest z rozdzielczoscia w CRT? Generalnie dla PAL mamy 720x576 i taki sygnal domyslnie obsluguja te TV. Jak wiec zachowuja sie w wyzszych rozdzielczosciach? Nigdzie nie potrafie znalezc jaka maksymalna osiagaja te modele JVC. Pytam bo przeciez chce podlaczac komputer. Obecnie mam 800x600 na moim 21'', ale 1024x765 tez dziala chociaz to nie ma sensu bo nic nie widac.
Zreszta w przypadku LCD pytanie jest odwrotne - czy TV LCD zachowuje sie dokladnie tak samo jak monitor LCD czyli interpoluje i obraz z nizszej rozdzielczosci wyswietla lekko rozmyty i gorszej jakosci? Jezeli tak to kazde zrodlo PAL powinno wygladac kiepsko, znaczy sie gorzej niz na CRT...

I na koniec - czy na tych JVC mozna postawic glosnik centralny czy sa tam jakies przyciski? Googlowalem ale wszedzie sa zdjecia frontu :(

Swoja droga bylem dzisiaj w sklepie i niestety JVC w Zielonej Gorze to cos rzadkiego :/ I wez tu czlowieku usiadz i przetestuj przed zakupem...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Witam - do Zielonej Góry zajrzy ktos z JVC .Może sie poprawi dostepnośc sprzetu.
Glośnik centralny może leżec na górze telewizora.Przycisków nie ma.
42 P 40 jest przygotowany do odbiory HDTV - kompensuje obraz do mozliwosci kineskopu. Chodzi rewelacyjnie.
pozdrawiam
 

Glova

New member
Brawo Szmudi

Niech zaglada! Bo na razie ZG to kraina Sony i LG :wink:
Zreszta w ogole kiepsko tu o dobry salon audio-video. Jest jeden ale zszedl na psy.
Wracajac do 32P40 - dzieki za info o przyciskach na gorze. Zostalo mi tylko znalezc ten model i poogladac jak pracuje.
Moglbys jeszcze napisac jak to jest z tym odswiezaniem? Pytalem o tym w ostatnim poscie. Pytalem tez jakbys porownal 32P40 z 32X5. Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam
 
Do góry