Koniec dostaw do Polski SAMSUNG 46" LCD 1920 x 1080

janunio

New member
Bez reklam
DP 500 KIT KISS-a

cytuję za SAMSUNGIEM:

Szanowny Panie,

LW46G15W nie jest już oferowany i nie przewidujemy, że będzie.
Samsung oferuje set top boxy także HDTV, wystarczy odwiedzić stronę
www.samsung.com jednakże firma Samsung Electronics Polska
do której kierowane jest pytanie nie oferuje na polskim rynku tego typu
produktów.

Z wyrazami szacunku
Monika Lis
Infolinia Samsung


Nie wiem czy mam się cieszyć czy co ?
Pozostał tylko Sharp 45" i oczekiwana nowa linia Philipsa.
 

janunio

New member
Bez reklam
To chyba dużo wyjaśnia:
http://www.samsung.com/PressCenter/PressRelease/PressRelease.asp?seq=20050802_0000181519
Czyli do tej pory produkcka paneli Full HD miała chrakter testowy.
Z dzisiejszego komunikatu wynika, że za 1 mld postawili fabrykę i razem z SONY wstawiają w tym tygodniu kluczowe urządzenia linii produkcyjnej.
Matryce będą wytwarzane w wymiarach 1870 x 2200 mm a z takich poweierzchni będą wycinane 40” i 46” TV panele.
Z takiego płata jest 8 szt. 40” paneli lub 6 szt. 46”.
Oznacza to, że Full HD będzie w tych dwuch formatach i że to powoduje znaczące obniżenie kosztów wytwarzania.
Mam wielką nadzieję, że za rok nie będziemy się już zajmować przejściowymi urządzeniami o idiotycznej rozdzielczości 1280 x 765 które obecnie całkowicie dominują rynek.
A powód jest tylko jeden:
oni nie potrafili do tej pory produkować nas skalę masową paneli Full HD.

No to czy zdążą na mistrzostwa świata w piłę ? A mają tylko dwa miesiące !!!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:roll: nie sądze żeby 720p było gorszą jakością od 1080i :) na ten temat jest sporo artykułów u naszych amerykańskich sojuszników :D 1080i dobre będzie do dużych ekranów 60-80" i większych.
 

BoDeX

New member
Re: gromadzenie kolekcji

janunio napisał:
To chyba dużo wyjaśnia:
Mam wielką nadzieję, że za rok nie będziemy się już zajmować przejściowymi urządzeniami o idiotycznej rozdzielczości 1280 x 765 które obecnie całkowicie dominują rynek.

Witam .

Chyba jako jedyna osoba na grupie posiadasz "wyświetlacz" Full HD . Napisz proszę czym go zasilasz - kompem , dvd , tunerem , czy też jakąś inną konfiguracją . Z tego co wiem , to akceptuje on sygnał 1080i , w jaki więc sposób uruchamiasz 1080 p ? Jakiego używasz : playera , karty grafiki (czy ma rozdziałkę do 1080?) i jakie masz odczucia po przeskalowniu 720 do 1080 ? Przy dobrym wietrze można Twój model kupić w ok. 20 tys , ale jakby nie patrzeć to dość duże pieniądze , dlatego zapytam wprost - warto ?
Stoję przed dylematem - LCD czy projektor , ciężko z ofertą a pytania ciągle się mnożą ! Chciałbym w "obrazie" osiągnąć najlepszą możliwą jakość ( w relacji jakość / cena i bez szaleństwa ) ale towaru jak na lekarstwo - chyba trzeba czekać na jesienny wysyp po Berlińskej wystawie , wiele firm trzyma jakieś asy w rękawie ... oby ! Może masz jakieś przecieki ? Mnie interesuje projektor lub LCD , plazmy fullHD chyba nikt nie produkuje ! Z góry dzięki za odpowiedź . Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Re: nowa linia SAMSUNG / SONY od kwietnia 2006 za 1 mld usd

[1] wysypu nie będzie bo nie ma fabryk w tej sprawie. Obecne na rynku 1920 x 1080 to prototypy czy serie informacyjne. Zapewne do nich dopłacają kupę kasy. Myślę, że od kwietnia 2006 (czytaj dalej) FullHD 40" i 46"będzie poniżej 10 000 pln !
Warto czekać. To tylko pól roku.

[2] topowa jakość jest z SAT HDTV i bardzo ale to bardzo zależy od materiały filmowego. Bardzo tanie wersja i niewiele gorsza to PC DVB SkyStar 2 lub SkyStar 1. Karta ATI 9600 Pro DVI output z obsługą 1080i i 720p.
1080p jeszcze nie istnieje więc to nie jest temat.
Ale tylko ekrany 1920 x 1080 ją bezstratnie pociągną.
To sprawa transfero TV SAT a także nowych nośników HDTV i BlueRay. Śpiew przyszłości. Ale mozliwy już dziś. Jakość topowa.

Za wydarzenie pierwszoplanowe 2005 jednak uznał bym rozruch gigantycznej linii produkcyjnej matryc LCD siódmej generacji. Jest to efekt bliskiej współpracy koncernów SAMSUNG i SONY. Za sumę bez mała 1 mld USD powstał kompleks produkcyjny o powierzchni 300 000 m kw. Docelowa produkcja ma w kwietniu 2006 osiągnąć niebotyczny poziom pół miliona ekranów rocznie. Wykorzystując efekt skali a także ograniczając ilość wersji do jedynie dwóch formatów SAMSUNG chce drastycznie obniżyć koszty produkcji. Matryce będą produkowane jedynie w wersjach 40” i 46” o rozdzielczości natywnej 1920 x 1080 pixeli.
Wniosek: czekamy do kwietnia. Samsung jest zawsze w obiecanym terminie i preferuje polski rynek !!!

[3] zasilam: PC, STB HDTV QS11080IR (KIKI ma super ofertę w tej sprawie), upscalujący dp 1080i Samsung DVD HD945. W planach zakup KISS DP-600.

[4] Porównać ekranów nie zdołam dopóki nie zobaczę obok siebie 1080 i 768 z podanym sygnałem HD top jakości.
Teoria to wiesz co mówi.

[5] Jestem fanem LCD więc na projekach, plazmach się nie znam.
Czekaj do kwietnia 2006.

Znikam na dwa tygodnie.
 

BoDeX

New member
Re: Philips 32PF5320 v Philips 32PF7320 v Sony KF-42SX300

janunio napisał:
Myślę, że od kwietnia 2006 (czytaj dalej) FullHD 40" i 46"będzie poniżej 10 000 pln !
Warto czekać. To tylko pól roku.


No jak na razie w temacie tego Samsunga , to sprzedawcy popadają w skrajności :)

Chyba jednak warto poczekać na "normalniejsze" ceny ....

http://audiosfera.pl/shop/towar/idt=10814

http://www.mfe.pl/index.php?CMD=SHOW_DET&ID=157&IDP=5

A swoją drogą , to powariowali z tą marżą !! :)

Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Model 46" jest w fazie wyprzedaży. W Saturnie kosztuje 19 999 pln.
I jest na raty.
Uważam , że jest to znakomity , referencyjny model.
Nigdy nie był produkowany na skale masową.
Przyjmuje po komponencie 1080p. Żadnych problemów.
Narzekam na logikę menu i brak mozliwości jego modyfikacji.
Np. przez ukrywanie niewykorzystywanych opcji.

Prognozy dynamiki cen:
Do lata 2006 i FIFA WCup będą stałe. A później zobaczymy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jednak dobrze ,że ten LCD wraca do gry.
może wojna cenowa przyśpieszy pozycjonowanie cen do kieszeni Polaków.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Dziś w MM Warszawa Ostrobramska 46" LCD Samsung 1920 x 1080 jest za 16 999 a to juz jest duża okazja.
Nadmienię, że ma 2 lata gwarancji i w razie czego mamy nowy inny model bo ten wyskoczył z produkcji.

Jest też pierwszy w Polsce SAMSUNG LCD 46" M51B 768 linii 8 ms.
Cena do ustalenia. Gra super. Coś się dzieje.
Nadchodzi nowe.
 
Do góry