KISS LCD High Definition

janunio

New member
Bez reklam
kup 40" SAMSUNG

Wiele razy już tu pisałem, że ten chipset nie rozwiązuje sprawy do czego zresztą Sigma się przyznaje:
cytuję korespondencję z Ken Lowe od Sigma Designe:


If I'm right that:

New M-Media players such as: "KISS-DP-600" and "Buffalo Link Theatre" and
"I/O Data" equiped with EM8620L did not suport VC-1 and MPEG-4.10(H.264)
decoding ?
With greetings


Yes, if they don't have the EM 8622

Ken Lowe
Sent: Thursday, July 21, 2005 7:56 PM
 

janunio

New member
Bez reklam
Kodek H.264 zbyt skomplikowany (komentarz)

Przeczytałem. To sztuka napisać reklamę LCD i nie podać rozdzielczości.
W Warszawie 18 maja prezentowali KISS DP-600.
Ale była to atrapa czyli kit.
Na forum KISS-a aż roi sie od bluzgów na ich temat za lekceważenie klientó ( brak upgradów do wadliwych firmware !
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Słyszałem gdzieś plotkę, że kiss został sprzedany komuś innemu tylko nie wiem czy to prawda :)
 

janunio

New member
Bez reklam
"...Znana firma KiSS, zostanie wykupiona za kwotę 61 milionów dolarów przez Cisco Systems, wiodącego producenta urządzeń sieciowych. ..." i jeszcze jeden cytat "...Umowa ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale 2006 roku fiskalnego Cisco. KiSS zostanie zintegrowany z Linksysem, firmą należąca do Cisco, która jest znana ze swoich open sourceowych firmwareów co może oznaczać całkiem dobre czasy dla klientów..."
 

pmcomp

New member
To i ja poplotkuję:
najprawdopodobniej z powodu tej transakcji sprzedaży Cisco na rynku ciagle nie ma rodziny 600. Płytka z kompletnym odtwarzaczem opartym na Sigmie xx20 dostępna jest na rynku od wiosny. A napisać firmware, dodać zasilacz, obudowę i inne bajery to nie sztuka.
To się nazywa MARKETING, a wkur........e klientów nie zna granic :x .

Pozdrawiam
 

Trypilis

New member
KISS bardzo dal "ciala" w przypadku modelu DP 558, tzn wypuścil odtwarzacz, lecz FW ktore bylo w porządku dopiero po 3 miesiącach. Teraz podobno nie chcą popelnić tego samego blędu. Ale wg mnie i tak ten model będzie potrzebowal upgradów... :evil:

Z innej strony rozmawialem z gościem z www.high-def.de, gdzie sprzedają filmy HD, i powiedzial mi ze mial i testowal KISS'a DP 600 od ponad roku czasu !!!. Wg. niego - to Microsoft dal Ciala, gdyż zmienil specyfikacje ustawień DRM, ktore mialy być zaszytę w Chipie. Dlatego Sigma musiala ten chip przerobić, a za tym poszlo robienie nowego softu.

Obecnie na rynku - nie ma urządzen sprzętowych w rozsądnej cenie ktore dalyby sobie radę z H264, jednak na rynku wg tego gościa z high-def.de - będą rownolegle chodzić filmy na HD DVD i WMV HD, - wg niego szybciej sie rozwinie HD DVD, gdyż producenci mają wieksze zaufanie do innych zabezpieczen niz WMV HD - DRM, i co ważne - nie trzeba być podlaczonym do sieci.

Nawiązując do przedmówców - zobaczymy co KISS wymysli - czy ktoś wybiera sie na IFA?
 

janunio

New member
Bez reklam
co to jest wysoki profil obsługi kodeka

Ten Pan od Hi-Def.de nie wie co mówi.
Są na rynku WMVHD bez DRM i sie ładnie czytają np. w Buffalo.
A więc tylko wolą producenta jest czy DRM jest czy nie.
Jeden z naszych forumoiwiczów ma oryginał T2 i też z powodu DRM zobaczył to dwa razy ( ale za jednym razem, czyli pierwszy i ostatno raz). A może co 7 dni trzeba aktywować. KASZANA !!!!
Różne są stopnie i wersje DRM to się potwierdza.
Np. Magic Fly WMVHD jest zabezpieczone znokomiecie a inne pozycje z tej serii już nie.
 

pmcomp

New member
nie, choc słyszałem, że podczas ostatniego dnia wyprzedają ten macany sprzęt demonstracyjny.
Na 100% nie wiem bi nigdy nie byłem ostatniego dnia.
Pozdrawiam
 
Do góry