Urządzenia o rozdzielczości 1080 x 1920 (Plasm,LCD,Projek

BoDeX

New member
Witam.

Chcąc zbudować od podstaw solidne HT chyba jednak należałoby skupić się na wyciągnięciu maksymalnej jakości ze źródła obrazu.
Są już dostępne materiały w rozdziałce 1080 , dlaczego więc przeskalowywać o 1/3 w dół do 720 , albo jeszcze innych egzotycznych rozdziałek ? Czy nie lepiej skusić się o prawdziwie HD " ekran" ? Wiem , wiem - koszta !!! No ale już pojawiają się urządzenia w przyzwoitych cenach i właśnie poszukuję informacji nt. modeli dostępnych w europie . Plazmy 1080 x 1920 jeszcze nie widziałem , ale w projektorach Sony ma taką rozdziałkę w modelu Qualia , w LCD działa BenQ , nawet Acer zrobił laptopa ( chyba 19``!! ) w natywnej rozdzielczości 1080x1920 .

Czy macie jakieś informacje na temat takich urządzeń ?
Osobiście interesowałby mnie projektor , ale za wszelkie info ( LCD , plazma ) z góry dziękuję ...

Pozdrawiam.
 

pedro1

New member
THANK'S A LOT !!! CZEKAM DO ŚWIĄT !!!

Witam , masz rację ,
przeskalowywanie w dół zawsze wiąże się z pewną utratą informacji , dlatego najlepiej stosować matryce full HD ,
a szkoda , że producentów takich produktów jest jak na lekarstwo.

W Europie dostępne są przynajmniej dwa modele LCD z matrycą FHD :

Sharp LC-45GD1E oraz Samsung LW46G15W , ale nie oznacza to , że mają najlepszy obraz ( poza bardziej szczególowym ) , bo to już zależy od zastosowanej elektroniki i samej matrycy.
 

Hary

New member
W ciągu najbliższych tygodni na rynek mają trafić 2 modele Philipsa 37" i 42" oraz JVC 37" wszystkie z Full HD.
 

pedro1

New member
Nie wiem jak w pozostałych modelach , które będą wprowadzone ,
ale w JVC napewno nie full hd , fakt odbiera 1980x1020 , ale po przeskalowaniu do rozdzielczości matrycy , która wynosi 1366 x 768 pikseli
 

Hary

New member
Masz rację z JVC, chyba się pośpieszyłem. Rozumiem, że masz na myśli modele 37"S60 i 37"D60. A tak przy okazji czy 37" JVC jest tak samo dobra jak model 32". Czy są już jakieś opinie na temat tych telewizorków.
 

janunio

New member
Bez reklam
Od roku na runku są tylko dwa wymienione tu modele.
I nie wiem o co w tym chodzi.
Bardzo wątpię, czy jest gotowość ze st6rony innych producentów do wytwarzania takich matryc. Mam podejżenia, że są one zbyt kosztowne w produkcji a dotychczasowe modele zresztą w śladowych ilościach to wynik raczej experymentu technologicznego a nie normalnej gry rynkowej.
Tak sie zdaża, że mam 46" Samsunga. W połączeniu z tunerem HDTV Quali-TV QT1080IR daje to efekt nie do porównania z innymi rozwiązaniami.
To wyprzedza wszystko co można zobaczyc w sklepach i pozostawia w tyle każdą projektcję z PC-ta (WMVHD).
Boję się, że MPEG-4 ma jednak poważny problem z utrzymaniem jakości obrazu.
Decydujące będą wrześniowe emisje w MPEG-4 i możliwość porównania ich z transmisjami MPEG-2.
Pamiętacie czasy pierwszych MP-3. To był koszmar. Nikt poważny tego nie akceptował. Trzeba było kilku lat na obecną jakość mp3.
Tu będzie tak samo.

Na koniec cieszę się, że przestaje sie na tym forum mówić o plazmach. Walczyłem o to od początku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
większość projektorów chodzi w full HD. Jeśli się przymierasz do tego systemu - to najtansze na dziś rozwiazanie /ok.12.ooo zl/
Full HD Jvc - powinny wejść do końca roku. JVC przymierza się też do HDILA - telewizorów z tylną projekcją , ktore robią furorę w Japonii i USA.
Bodex - możesz już dziś kupić wszysto - zależy ile kasy przeznaczasz.
Już nie długo ruszają nowe programy HD, nowe gry , nowe dvd - tak że sygnału Ci nie zabraknie.
Pamiętaj też o dźwięku . Tu też masz sporo do wyboru i przy dobrym ekranie byle kinem się nie obstawisz.

Wiele osob chciało by tak samo - gdy dochodzi do sumy globalnej wycofują się .Wolę przeskalowanie - które dla wiekszości i tak jest kosmiczna jakością.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Nie mylmy projektorów ("nie mieszjmy dwóch systemów walutowych, nie bądźmy pewexami" :hihi: ) mamy telewizory projekcyjne i rzutniki które rzucają obraz np na sciane lub specjalnie przygotowany ekran, i w tym właśnie asortymencie mamy spory wybór urządzeń wyświetlających obraz w 1080i, sam miałem okazję "pomęczyć" 700 Panasonica i jeżeli ktoś robi sobie kino jest to super sprawa.
 

pmcomp

New member
No, no, ten Philips niczego sobie.
Jakby jeszcze miał 50-55" to dla mnie jak w sam raz.

Ważne że ma odpowiednie wejścia: 2 x HDMI, 1 x DVi, 1 x component (tu przydałby się drugi), cyfrowe wejścia dźwięku, wejście Ethernet, czytnik kart .... no, no.

Zobaczymy i pomacamy na IFA w Berlinie.

Pozdrawiam.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Porada w zakupie LCD 26''

Philips jakoś nie umiał mnie przekonać jakością obrazu (pixel plus), natomiast wyposażenie czy choćby ambilight, całkiem fajne patenty.
 

BoDeX

New member
Re: 32 LCD

Witam

Philips całkiem , całkiem - ciekawe tylko dlaczego nie ma go w niemieckiej ofercie Philipsa ? Ten sam design prezentuje inny model , no ale rozdzielczość w nim jest już "księżycowa" :(

Doszły mnie słuchy , że Sanyo i Panasonic w nowych modelach projektorów ( PLV 4 i PT AE 800 , lub 900 ) zamierzają montować matryce 1080x1920 , czy ktoś z Was ma jakieś info , bo sieć jakoś dziwnie spekuluje ...

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiście w najnowszej ofercie Kissa znajduje się plazma 1920x 1080 .
Nie podano narazie ceny , ale nie omieszkam jutro zapytac.
To byłoby niezłe zamieszanie.
pozdrawiam
 

robipobi

New member
Panasonic PT AE 900

Witam, Panowie jestem bardzo nastawiony na zakup projektora do kina domowego............ale jak każdy mam dylemat nad jakim się najbardziej zastanowić..............tyle tego jest interesuje mnie model panasonica ale czy w tej cenie nic leprzego nie ma :rolleyes: ???? chodzi mi czy moze jakiś tańszy ale nie wiele odbiegający od 900-tki panasonika .........jak ma ktoś doświadczenia z projektorami to proszę o pomoc Robi;)
 
Do góry