Jaka karta grafiki do HTPC + projektor 1280x720

BoDeX

New member
Re: LCD 32"-POMOC W WYBORZE-DO 15 TYS ZL

Witam.
Jaką wybrać kartę graficzną do obsługi projektora HDTV (+ LCD ) mającą dwa wyjścia DVI , pracującą równolegle w dwóch rozdzielczościach ?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję .

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
No cóż zależy jakie masz preferencje, ATI czy Nvidia, Nvidia posiada sprzętową akcelerację WMV także chyba nie ma co się zastanawiać, niestety nie widziałem porównania co daje w rzeczywistości i na ile odciąża procesor, jeżeli chodzi o model to warto wybrać jakiś z pasywnym chłodzeniem żeby nie wierciło podczas oglądania.
 

BoDeX

New member
Witam.

Jedynym kryterium jest jakość - hmmm , no i cena :)
Stosunek jakości do ceny - tak powinienem napisać ! :)

A preferencje ? 2 wyjścia DVI pracujące z rozdzielczościami 1280x720 i 1280x1024 , obsługa i wsparcie sprzętowe dla nowych mediów . Wydajność w grach jest sprawą wręcz pomijalną . No fakt - pasywne chłodzenie mile widziane :)

Może ktoś użytkuje jakąś kartę w takiej konfiguracji i mógłby podzielić się doświadczeniami i ew. wskazówkami co omijać , a
na co zwrócić uwagę ?

Za wszelakie sugestie z góry dziękuję .

Pozdrawiam
 

titus

New member
Może to Ci pomoże:

Ja używam Radeona 9800SE z soft modem na 9800PRO i projektor 1280*720 po DVI. I mimo wielu przeciwnych zdań twierdzę, że ta karta jest za słaba do HDTV, nawet w 720p. Ja traktuję PC jako urządzenie wielozadaniowe, pracujące 24/7 stanowiące domowe centrum rozrywki (Internet, Serwer plików, Gry itp.). Z tą kartą, AMD 3200+, 512MB RAMu zdarzają się przycięcia. Tzn. filmy można spokojnie oglądać jeżeli pogodzimy się z tym że raz na kilka minut zdarz się przycięcie tu i ówdzie.

Teraz o Nvidii. Kolega posiada 6800GT ze sprzętowym wsparciem dla WMV. Przy odtwarzaniu filmów kodowanych WMV użycie procesora wynosi 2%, kiedy u mnie (od 75% do 100%- wtedy właśnie zdarzają się przycięcia). I to dla mnie rozwiewa wszelki wątpliwości.

Nie chcę wskazywać żadnego konkretnego modelu tylko uzmysłowić jak wiele daje wsparcie sprzętowe. Tak samo było zresztą w czasach kiedy DVD wdzierało się do Pc-tów. Hitem był napęd DVD creative`a z kartą rozszerzeń posiadającą sprzętowe dekodowanie MPEG2. Ówczesne karty graficzne i procesory były poprostu za słabe aby zapewnić komfortowe oglądanie filmów.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
nowe HD

Sprwadz sterowniki 5.6 catalizatory, jest opcja włączenia akceleracji wmv, sprawdziłem i się trochę zdziwiłem bo filmy w 1080 chodziły płynnie na moim biednym 2,4 tyle, że zauważyłem dziwne przebarwienia kolorów co jakiś czas, może u Ciebie nie będzie to występować.


Co do grafiki, to jeżeli rzeczywiście GeForcy duzo lepiej sobie z tym radzą to nie ma co się zastanawiać, warto wziąć kartę z pasywnym chłodzeniem.
 
Do góry