Moja recenzja stacjonarnego playera HD LinkTheater (długie)

pmcomp

New member
Witam,

wreszcie przyszedł, aż straciłem dech z wrażenia. Co to będzie, co to będzie ...
Bardzo duże pudło, okazało się, że Niemcy zapakowali pudło z urządzeniem w drugie pudło, bardzo najs :) .
Wyjmuję, jest: we właściwym pudełku samo urządzenie, pilot, baterie, kabel sieciowy, kabel zasilający, instrukcja, soft, kabel AV, przejściówka Euro-AV. Wszystko tak jak ma być.

Sam klocek srebrny, z lustrzanym panelem (nie cierpię takich, preferuję sprzęt czarny, dlatego wzdycham do tego KISS-a 600), dość ciężki. Podłączam. Z tyłu kompletne (optyczne i elektryczne) wyjścia cyfrowe dźwięku (nie mogę na razie potestować bo mój procesor w naprawie w Englandowie), analogowe wyjście stereo i video: composite, s-video i trójka component. Dodatkowe wyjście D4 ale brak przejściówki na component i nie wiadomo czy aktywne. To taki japoński wynalazek. Z dołu schowany gdzieś wyjście na zewn. antenę do WLAN. Z przodu po środku szuflada (chodzi głośno jak kierat), mały ale bardzo czytelny yświetlacz świecący na zielono, widać dobrze z daleka i port USB 2.0).

Podłączamy, power on ... świeci. I co ... brak obrazu. Połaczyłem na początku po component, pomny recenzji o fatalnej jakości s-video. Gwałtowne poszukiwanie odpowiednich dodatkowych kabli, jest obraz po s-video. Przełaczenie na component - obraz menu miodzio. I tu piwrwsza uwaga, przyciskiem TV MODE wybiera się rodzaj sygnału podawanego na wyjścia video, na wszystkie wyjścia !!! Oczywiste jest, że jak wybierze się sygnał np. component 720p to nie pojawi się on na wyjściu composite i s-video. Po normalnych rozwiązaniach z normalnych DVD, gdzie na każdym wyjściu video są automatycznie odpowiednie sygnały, takie rozwiązanie wydaje mi się być dość dziwne. Ale tak jest, ustawiłem raz na zawsze component 720p (mój DLP ma natywną rozdziałkę 1280x720) i nie mam zamiaru nic zmieniać.
Dżwięk: tak jak napisałem testowałem tylko wyjście analogowe i tu ... tragedia. Ale czego spodziewać się od klocka za 200 EUR (odpowiednik w torze audio normalnego DVD za powidzmy 50 EUR). To, że w specyfikacji amy podane parametry przetworników 24/192 wierzcie mi nie znaczy nic. Za jakość dźwięku odpowiada tor analogowy (np. scalaczku Burr Browna) i porządne zasilanie. A takich w takim klocku nie znajdziemy. Dlatego pzostaje tylko (w moim audiofilskim przypadku) nie używać analogowego toru audio i wyjść z sygnałem cyfrowym do zewnętrznego procesora (wtedy klocek w dźwięku robi, w uproszczeniu, tylko za napęd). Zostanie tylko problem jittera ale tu nie ma jak z tym walczyć. No cóż, do muzyki mam inny player.
Jest jeszcze gniazdo RJ45 do podłaczenia do sieci LAN, podłaczyłem, zadziałało pieknie, samo znalazło wszystkie adresy itp.

Jak napisałem poprzednio, celem tego zakupu było w moim przypadku odtwarzanie materiału w High Definition, Wszystkie inne "bajery" czyli normalne DVD, CD, MP3, streaming z sieci to dla mnie dodatki. No, może streaming przez moją sieć z serwerka to bardzo przydatne rozwiązanie.

Wkładam DVD z filmem w XviD zapisany w HD .... działa. Jest dobrze.
Wkładam DVD z filmem w WMVHD ... napis na ekranie abym skorzystał z Windows Media Connect na moim PC-e - tak miało być, mamy tu przecież pliki z DRM (Digital Right Management).
Wkładam DVD z filmem w HD w MPEG-2 ... DUPA !!! NIE DZIAŁA !!! :x
No i wtedy musiałem posć do pracy i cały dzień był do bani :(

Ja nie poddaję się tak łatwo, możę coś źle ustawione w setupie, może to jakiś "dziwny", inny MPEG-2 - po powrocie będę walczył dalej.

Po południu cd.
Na początku sprawdzenie normalnych DVD ... OK.
Płyty CD ... OK.
MP3, JPG, avi, divx-y z sieci LAN ... OK. Coć MP3 się trochę rwie i charczy na początku.
Dyski w WMVHD bez DRM ... chodzą, choć jeden bez dźwięku :-(
Wkładam raz jeszcze inne dyski z HD w MPEG-2 .... na kilku to samo, wreszcie jeden rusza. Co jest? Niektóre idą w całości, niektóre stają po 2 sekundach, czasem po 5 sekundach. próba streamingu HD w MPEG-2 po sieci LAN ... działa !!! Może nie działa dobrze z napędu a z sieci LAN ok? Kolejna próba ... to nie jest przyczyna. te same filmy, które nie działają z napędu nie działają z LAN-u. Nie ma żadnej reguły. Dotyczy to 720p i 1080i. Raz działa (rzadko), raz nie działa (prawie wszystko).

HORROR !!! urządzenie do bani, kaska stracona ... co robić ??? :(

Olsnienie, od czego jest internet, forum, grupy. Pytań mnóstwo zadałem już z pracy ... teraz mail i szukanie odpowiedzi. JEST jedna ... od Hi-Jack;a z www.mpeg-playcenter.com. Jest szczepionka, która powinna pomóc :D , nazywa sie nowa wersja FirmWare'u, beta, nie do ściągnięcia normalnie bo to beta (przypominam, że klocek sam przez Internet może ściągać upgrade'y softu).

Zapodałem nowy FirmWare, ręce się trzęsą, jest 23.00. JEST.
Po kolei wkładam płytki z HD w MPEG-2 ...

DZIAŁA !!! Eureka. Jest super :p .

Wszystko chodzi płynnie, rewelacja. na tej płytce w WMVHD gdzie nie było dźwięku teraz dźwięk "się znalazł".

Nie przetestowałem wszystkich pozycji, jest tego już 70, ale ze 40 MPEG-ów 2 chodzi superowo.
Nie chodzi mi w WMV HD Minority Report i Island fever 3 (to ten XXX :wink: ).
Nie uruchomiłem jeszcze WMV HD z DRM ponieważ ten WMC instaluje mi się na PC ale nie chodzi. Muszę zadzwonić do Billa Gatesa na Al. jerozolimskie i popytać tych mądrali dlaczego.

MP3 przestały się ciąć. Pilot chodzi bez przestojów (krótkich zwiechów) co było wcześniej i było sygnalizowane na forach.
JPGi chodzą, nawet te duże ok 3 MB, dają się obracać. Mp3 ki i JPG testowałem przez sieć LAN ale nie widzę powodów aby się nie czytały z napędu.

O DivX-ach 3, 4 i5 juz pisałem że jest OK. Napisów nie testowałem, powinny się odpalać, zobaczymy czy polskie też. Podobno nie czyta txt tylko te srt czy jakoś tam, ja się na tym nie znam.

USB 2.0 z przodu podobno nie obsługuje NTFS, jeszcze nie sprawdzałem. Szkoda, bo pliki HD mają troszkę więcej niż 2 GB każdy. Może to naprawią w następnych wersjach FW-u.

Są oczywiście jeszcze małe problemy np. z płynnym przewijaniem FF i REW ale myslę, że to też poprawią.

NO I TYLE na dzisiaj po kilku godzinach testów i WALKI ze starym, złym firmware'em.

Uważam, że klocek chodzi na jakieś 90% i wart jest każdej złotówki, które zapłaciłem :D . :D :D

Jak więcej potestuję to jeszcze napiszę, jak chcecie to pytajcie.

Pozdrawiam
 

Substrate

New member
Bardzo dziękuję za recenzję. Cieszę się, że wszystko po upgrade softu działa jak należy...

"USB 2.0 z przodu podobno nie obsługuje NTFS, jeszcze nie sprawdzałem.

Jakbyś mógł to sprawdzić w wolnej chwili - podłączając swój dysk twardy pod usb... Może jednak obsługuje ten ntfs i pliki powyżej 2 GB. Mnie własnie zależałoby najbardziej na podłączeniu do niego dysku. Sieci nie chcę robić w domu, a noszenie komputera w tą i z powrotem jak tylko chcę coś obejrzeć w HD jest bardzo męczące...

Dziękuję,
Paweł
 

pmcomp

New member
Cieszę się, że wszystko po upgrade softu działa jak należy...

No, prawie wszystko. jeszcze mają chłopaki pole do popisu.


Co do dysku ja widzę, że przyjdzie zakupiśc dysk sieciowy czyli np. LinkStation, z Gigabitowym interfejsem i tak ze 300 MB na pokładzie. Wtedy swój będę mógł podłączyć do tamego przez USB 2.0 i chulaj dusza, 550 MB na pokładzie.

W wolnej chwili sprawdzęten USB 2.0 i NTFS.

Pozdrawiam
 

Trypilis

New member
pmcomp - sprawdz soft www.ezlinkng.com powinien chodzić jako gateway do Twoich zasobow.. chyba dodali suport tego Buffalo.

Cieszę sie ze tak dziala ten sprzęt, to znaczy ze niedlugo opiszę DP 600. teraz kiedy KISS zostal kupiony przez Cisco, więcej pieniędzy znaczy wiekszy dzial R&D.. i szybciej soft..

pmcomp - bardzo dobrze odebraleś ten sprzęt... duże oczekiwania rodzą duże rozczarowania... widzę ze zdajesz sobie sprawę ze tak naprawę ten chipset buduje historię i jak każdy nowy .. nie ominie go droga blędów i wypaczeń ;-)
 

krytyk

New member
HD DVD Buffalo LinkTheater PC-P3LWG czyta .ts!

Miałem przyjemnośc testować w dniu wczorajszym DVD Buffalo,
podłączyłem do Amoi 37" FullHD po komponencie, odtwarza divx hd, xvid hd, wmv hd a także ts(MatrixReloaded_HDTV_1080p_multi_HDL-S_Sample) bez żadnych opóżnien i zwolnien, bezgłędnie, żadnych problemów, obraz żyletka, oczywiście przy płytach licencjonowanych domaga się sieci i odnośników do licencji, bardzo cichy napęd, wyposażenie bardzo podobne do kissa 600,
dla zainteresowanych mam fotki​
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Buffalo - testujemy od kilku miesięcy. Spisuje się znakomicie.
Wiele osób ma mozliwość oglądania go na pokazach i wszyscy bez wyjątku są zachwyceni.
Jakość porażająca.
Jeśli ktoś powinien zadbać o sygnał ta znakomita oferta.
I znakomita obecnie ilość filmów.
pozdrawiam
 
Do góry