[pytanie] dvd composite, czy hdmi

Substrate

New member
Witam,
mam stare dvd sony NS585P z wyjściem composite - oglądam to wszystko na plaźmie Samsunga PD-42 S5H.

Czy jest sens kupować kolejne dvd z wyjściem hdmi? (dość ważny problem, bo za parę chwil wejdą odtwarzacze wmv-hd i trzeba będzie kupować kolejne).

Zdaję sobie sprawę, że composite jest analogowy, a hdmi cyfrowy, ale czy różnica w jakości jest bardzo zauważalna, czy jest znikoma - zakładając odtwarzanie standardowych filmów dvd dostępnych na polskim rynku, a nie wersji criterion collection i innych wydań w wysokiej jakości?

A drugie moje pytanie: czy jeśli podepnę pc'ta z wyjście dvi (radeon 9800pro) do plazmy kablem 5 metrowym, to czy będą jakieś straty/zakłócenia spowodowane długością kabla? Czy lepiej przenieść komputer koło plazmy i podłączać go jak najkrótszym kablem?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Paweł
http://www.substrate.pl
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mamy podłączone plazmy i LCD przwodami 5 m i 1 m i różnic nie zauważyłem. Być może są nieistotne.
Ja bym się wstrzymał przy dvd -/różnice przy dobrym sygnale są widoczne - przede wszystkim w szczegółach / swoją drogą Samsung wypuścił dvd 945 który cieszy olbrzymim zaufaniem fachowców.
 

Substrate

New member
kiki: bardzo dziękuję za odpowiedź.
Swoją drogą myślałem właśnie o modelu, który wspomniałeś - samsung dvd 945. A może wy go sprzedajecie w jakiejś promocyjnej cenie?

I jeszcze jedno: może miałeś okazję testować tego samsunga pd-42 S5H ? Może masz do niego jakieś ustawienia, bo jak chodzi na tych firmowych, to wszyscy narzekają. Co prawda z dnia na dzień jakość jest coraz lepsza - słyszałem, że plazmy osiągają pełną sprawność po jakiś 200 godzinach pracy. Czy to prawda?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Między kablem 1m a 5m nie będzie różnicy.


Kupować dvd dla HDMI jest bez sensu, natomias WMV-HD to już co innego. Przejżyj sobie TO
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
HD-2 miało by od 1 lipca

Plazmy muszą chodzić od razu dobrze . Nigdy nie slyszalem o innych eksperymentach ale pod względem marketingowym "HIT". Kupujesz plazmę - masz wątpliwości , sprzedawca mowi po 200 godzinach bedzie super. Masz możliwość zwrotu sprzętu w ciągu 7-miu dni ,ale jak minie 200 godzin a dalej nie będziesz zadowolony / wciśnięto CI kit/ - Twoj czas sie skonczył.
200- godzin - ktoś Cię wpuszcza w kanał.

Odpuść tą plazmę Samsunga , w tej cenie wyrwiesz dużo lepszą -innej firmy.
DVD 945 - sprawdzę - daj znać na gg 2868228.
pozdrawiam
 
Do góry