pytania o rozdzielczosci, plazme, lcd

korral

New member
czy forum

witam

mam pytania:

1) czy plasma o rozdzielczosci: XGA ( 1024x768) ze zlaczem Komponent (Y/Pb/Pr) ma mozliwosc odbierania sygnalu hdtv 720p, i jak sobie cos takiego radzi z sygnalem 1080p. Mozliwosc odbioru znaczy pelne wykorzystanie sygnalu.

2) zastanawiam sie nad plasma LG RZ-42PY10X o takich wlasnie parametrach, dostepna za 9tys, tanszej z ta rozdzielczoscia nie znalazlem. czy warto?

3) jak plasma o standardowej obecnie rozdzielczosi 852 x 480 radzi sobie z sygnalem 720p lub 1080p, wiem ze go odbiera, ale jaki jest tego efekt?

4) i ostanie pytanie, tym razem o LCD - prosze o podanie najlepszego TV do 6 tys zl, tylko prosze o jeden model a nie liste 5.

dziekuje za pomoc. korral.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TV LCD do 6000 - najlepszy 32 A 41 Samsung z sygnału
HDTV /ok.5000/ - słabo chodzi z TVP - więc musisz podać co będziesz oglądał. i jaka odległość / 3m/

1.tak - odbiera i to i to / nie widać różnicy /
2.tańszej nie widzialem /9800/ oglądałem z komponent - więc nie widzialem dużej różnicy
dużą różnicę widać w plaźmie Panasonic 42 PV 500 -ale to inna kasa

3.Chodzą . Efekt jest zadziwiający . ale do czego porownywać ? Ja porównuję do starej poczciwej telewizji.

pozdrawiam
 

korral

New member
wiec bylem w sklepie w warszawie, w saysonic i mialem mozliwosc odpowiedzi na pytania, jesli kogos to interesuje:

telewizor plazmowy ze zwykla rozdzielczoscia odbierze sygnal 720p odbierze go i wyswietli w pelni mozliwosci danego TV ale nie w pelni tego co oferuje soba taki sygnal. roznica miedzy odbiorem na zwyklej, tanszej plazmie a na takiej ktora w pelni wykorzysta sygnal 720p juz nie jest taka wielka. obraz napewno ciekawszy, pelniejszy i wyrazniejszy, co nie zmienia faktu ze na taniej plazmie robi juz i tak wielkie wrazenie jak na dzien dzisiejszy.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zgodzę się, że nawet na plaźmie z rozdzielczością 852 x 480 jest kolosalna różnica między PAL'em a HDTV, lecz wg mnie różnica między matrycą 852 x 480 a 1024 x 768 lub 1024 x 1024 jest przy porównywaniu bardzo widoczna.

LCD do 6 tyś wybrał bym Samsunga ze słączem DVI.
 

RaAaF

New member
korral napisał:
witam

mam pytania:

1) czy plasma o rozdzielczosci: XGA ( 1024x768) ze zlaczem Komponent (Y/Pb/Pr) ma mozliwosc odbierania sygnalu hdtv 720p, i jak sobie cos takiego radzi z sygnalem 1080p. Mozliwosc odbioru znaczy pelne wykorzystanie sygnalu.

2) zastanawiam sie nad plasma LG RZ-42PY10X o takich wlasnie parametrach, dostepna za 9tys, tanszej z ta rozdzielczoscia nie znalazlem. czy warto?

3) jak plasma o standardowej obecnie rozdzielczosi 852 x 480 radzi sobie z sygnalem 720p lub 1080p, wiem ze go odbiera, ale jaki jest tego efekt?

4) i ostanie pytanie, tym razem o LCD - prosze o podanie najlepszego TV do 6 tys zl, tylko prosze o jeden model a nie liste 5.

dziekuje za pomoc. korral.


Telewizor LG którego symbol podałeś , jak sie właśnie dowiedziałem co prawda posiada złącze DVI-I lecz nie jest wyposażony w obsługe protokołu HDCP.(żródło infolinia LG)
Nie wiem jeszcze jak wielkie ma to znaczenie bo posiadam go od roku i nie używałem dotąd DVI ale brak protokołu HDCP jest chyba chorendalna wada ?. Noszę się z zamiarem zakupu Kamery Sony HC-3 i mam wielki obawy czy bedzie kompatybilna z telewizorem przy podłączeniu cyfrowym .
 
Do góry