Xbox360 jednak z HDDVD

arsenal

Moderator
VIP
No to teraz się zacznie wojna na całego. Microsoft jednak postanowił umieścić w swojej nowej konsoli napęd HDDVD a nie zwykłe DVD jak mówili do tej pory. W Sony wpadli teraz pewnie w szał bo ich Playstation 3 z napędem BluRay wystaruje dopiero w 2006 roku(jak wszystko dobrze pójdzie).Nowy Xbox ma być dostępny już tej jesieni na całym świecie za cenę ok.300$.
Odtwarzacz HDTV za 300 dolców.Ciekawie się zaczyna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wreszcie ludzie będą mogli wykorzystać swoje LCD i łatwiej będzie można wytłumaczyć starszym jak dziecko przyniesie grę do domu.
Dla mnie super. Pilnie czekam na 1 szt konsoli.
pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Mam wątpliwosci co do "HDDVD". Myślę, że chodzi o WMVHD-player na bazie normalnego czytnika DVD. Coś jak KISS DP-600.

Może wreszcie do Japończyków z pod znaku SONY dotrze, że koniec bliski. To kara za złą od pokoleń politykę cenową a nawet jakościową.
Wszystko co miałem od SONY się zepsuło a ich sławne kineskopy wysiadały po 6 latach.
 

JAREK

New member
Xbox 360

To jest bardzo interesująca wiadomość. Czy ktoś mógłby ją jeszcze
zweryfikować? Może jakiś link do oficjalnej strony Microsoft?
Nie jestem zwolennikiem ani SONY, ani MICROSOFT. Oba zespoły
są lub kreują się na monopolistów. My zwykli śmiertelnicy zazwyczaj
płacimy w dużej mierze za znaczek, a nie za prawdziwą wartość
urządzenia. Natomiast, kwestia popularności konsol do gier - w odróżnieniu od innego sprzętu - będzie uzależniona od gier tworzonych na te konsole. Sądzę, że prawdziwa wojna między tymi gigantami będzie prowadzona zupełnie w innych miejscach.
Druga kwestia to, czy twórcy gier będą w stanie wykorzystać możliwości jakie dają te konsole. Czas pokaże.
Pozdrawiam wszystkich.
 

kenner

New member
arsenal napisał:
No to teraz się zacznie wojna na całego. Microsoft jednak postanowił umieścić w swojej nowej konsoli napęd HDDVD a nie zwykłe DVD jak mówili do tej pory. W Sony wpadli teraz pewnie w szał bo ich Playstation 3 z napędem BluRay wystaruje dopiero w 2006 roku(jak wszystko dobrze pójdzie).Nowy Xbox ma być dostępny już tej jesieni na całym świecie za cenę ok.300$.
Odtwarzacz HDTV za 300 dolców.Ciekawie się zaczyna.
Ojoj, ale namaciles :shock: Xbox360 nie bedzie posiadal napedu HD-DVD. Nie na starcie przynajmniej. A oto cytat Gatesa, aby nie byc goloslownym:
“The initial shipments of Xbox 360 will be based on today's DVD format,” Gates confirmed. “We are looking at whether future versions of Xbox 360 will incorporate an additional capability of an HD DVD player or something else.”

Poki co MS po prostu podpisal porozumienie z Toshiba. Mnie to bardzo cieszy i zaluje, ze Xbox360 NIE wystartuje z nowym napedem. No chyba ze MS szykuje jakas niespodzianke.
 

janunio

New member
Bez reklam
27.06.2005 22:10 :: michaeel


Dziś na konferencji w Tokio, Microsoft i Toshiba poinformowały, że zamierzają połączyć siły i wspólnie pracować nad technologią HD DVD. Na konferencji prasowej Bill Gates oświadczył, że całkiem możliwe iż najnowsza technologia od Toshiby w przemyśle DVD zostanie 'zamontowany' w Xbox 360. “Aktualne plany Xbox 360 bazują na znanym formacie DVD,” potweirdził Gates. “Lecz patrzymy w przyszłość i zmierzamy dodać do Xboxa 360 odtwarzacz HD DVD player lub coś innego.”

Konsola next-generation od Sony będzie wykorzystywać Dyski Blu-ray, jest to także rozwinięcie technologi DVD. Jednowarstwowy dysk Blu-ray może pomieścić do 25 GB danych, a dwuwarstwowy do 50GB danych! Jak wiadomo technologia Blu-ray pomieści więcej danych od HD DVD, ale ma wyższe koszty produkcji oraz mniejszą kompatybilność z obecnym formatem DVD. Przewagą HD DVD jest mniejsza cena produkcji oraz bardziej przyjazna obsługa i kompatybilność.


To cytat. Zwracam uwagę na "lub coś innego".
Porozumienie jest wstrząsające !
Okazuje się , że HDDVD Toshiby jest w powijakach skoro muszą prośić Microsoft o wsparcie zapewne finansowe.
To oczywiste, że należy zakładać, że ilość danych w grach będą wymagać wielkich pojemności nośników. Ale dziś dla nas najważniejsze jest, czy Xbox 360 będzie wspierał hardwarowo WMVHD. Umieszczenie łącza internetowego wskazuje, że będzie obsługa DRM. A więc po co nam KISS DP-600 za 1 450 zł skoro Xbox zrobi to co KISS i jeszcze można będzie pograć sobie za jedyne 900 zł.
KISS na drzewo !!!
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Wg mnie nie ma szans na HD-DVD i to w tak wczesnym czasie. Czytników nie ma na rynku masowym a wyszło by na to, że w Xboxie byłby tańszy niż stacjonarny. Pędzej kaj jak napisał kolega czkajmy na obsługę WMV-HD co z przyczyn firmy powinno być podstawą :!:
 

kenner

New member
Okazuje się , że HDDVD Toshiby jest w powijakach skoro muszą prośić Microsoft o wsparcie zapewne finansowe.
JA wole myslec, ze laczac swoje sily z MS'em Toshibie bedzie latwiej przekonac innych do HD-DVD. No bo w koncu mamy 2 standardy :(
To oczywiste, że należy zakładać, że ilość danych w grach będą wymagać wielkich pojemności nośników. Ale dziś dla nas najważniejsze jest, czy Xbox 360 będzie wspierał hardwarowo WMVHD.
"Xbox 360 will play high definition video in VC1 (WMVHD) format.". Slowa pana Todda Holmdahla z Microsoftu.
 

janunio

New member
Bez reklam
"Xbox 360 will play high definition video in VC1 (WMVHD) format.". Slowa pana Todda Holmdahla z Microsoftu.

Właśnie tej inofmacji było brak do kompletu !!!
Czyli KISS DP-600 i jemu podobne na drzewo z ceną 500 USD.
Jeżeli Xbox 300 USD to Kissopodobne muszą kosztować 200 usd.
A przypomnę, że SONY anonsowało BlueRay player za 6 000 usd.
Mam widzenie: SONY BANKRUT
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Po tym jak potwierdzili wsparcie dla HD-DVD to raczej logiczne, że będzie jakiś model xboxa posiadal taki czytnik, i wg mnie ma to być odpowiedź na blu-ray w playstation 3.
 

Substrate

New member
Przepraszam, za odgrzebanie starego wątku, ale postanowiłem się odezwać na ten temat:

Czytnik w X360 to DVD (x12), co daje 16Mbps.
Czytnik w PS3 to Blu-ray (x1) co daje 36Mbps.

Poza tym dla mnie to wielka paranoja i żarty wypuszczać x360 z czytnikiem DVD, a za pół roku zrobić wersję 2.0 z czytnikiem HD-DVD albo Blu-ray (bo m$ zakłada taką możliwość i wcale nie przesądził, że umieści na 100% HD-DVD). Znajdą się na rynku dwie wersje tej samej konsoli - jeśli ktoś kupi x360 zaraz po premierze, to za rok/dwa jak producenci gier przejdą na nowy format pozostanie mu wyrzucić sprzęt do śmieci. Ale taka jest polityka microsoftu - konsola co dwa lata. Dla przypomnienia dodam, że czas życia wszystkich innych konsol to ok. 5 lat. Druga sprawa to kompletnie olanie użytkowników x-boxa1, bo X360 nie jest kompatybilny w dół, co odcina użytkowników od już istniejącej bazy gier. PS3 'łyka' zarówno tytuły z PS2, jak i z PS1. Ale w sumie nie o tym jest ten wątek.

W każdym razie ja nie zamierzam zmieniać konsoli co 2 lata, bo to nie jest PC, żeby ją ciągle rozbudowywać i wsadzać nowe bebechy.

Ale wracając do tematu:

Dla mnie najważniejsza rzeczą w tym wypadku jest fakt, że:

X360 NIE MA łącza HDMI/DVI (ma composite, component i vga)
PS3 ma takie łącza dwa.


Ale zobaczymy co będzie za pół roku, jak obie konsole ujrzą światło dziennie.

Cena PS3 nie jest na razie znana, ale niestety wiadomo, że będzie droga (może nawet dwukrotnie droższa od X360).

Paweł
 

kenner

New member
Substrate napisał:
Przepraszam, za odgrzebanie starego wątku, ale postanowiłem się odezwać na ten temat:

Czytnik w X360 to DVD (x12), co daje 16Mbps.
Czytnik w PS3 to Blu-ray (x1) co daje 36Mbps.

Poza tym dla mnie to wielka paranoja i żarty wypuszczać x360 z czytnikiem DVD, a za pół roku zrobić wersję 2.0 z czytnikiem HD-DVD albo Blu-ray (bo m$ zakłada taką możliwość i wcale nie przesądził, że umieści na 100% HD-DVD). Znajdą się na rynku dwie wersje tej samej konsoli - jeśli ktoś kupi x360 zaraz po premierze, to za rok/dwa jak producenci gier przejdą na nowy format pozostanie mu wyrzucić sprzęt do śmieci.
A dlaczego gry mialby wychodzic na nowych nosnikach? To by bylo samobojstwo, gdyby MS zdecydowal sie na taki krok. HD-DVD bedzie zapewne wylacznie do filmow, gry zas beda nadal wychodzic na plytach DVD.

Ale taka jest polityka microsoftu - konsola co dwa lata. Dla przypomnienia dodam, że czas życia wszystkich innych konsol to ok. 5 lat.
Czyli pierwszy Xbox pojawil sie w 2003 roku? Taaaak, zapewne. I naprawde wierzysz, ze za 2 lata powstanie kolejny Xbox?

Druga sprawa to kompletnie olanie użytkowników x-boxa1, bo X360 nie jest kompatybilny w dół, co odcina użytkowników od już istniejącej bazy gier.
Kolejna bzdura. Xbox 360 z dyskiem twardym bedzie kompatybilny w dol.

Cena PS3 nie jest na razie znana, ale niestety wiadomo, że będzie droga (może nawet dwukrotnie droższa od X360).
Nic nie wiadomo, moze i PS3 wyjdzie w tej samej cenie co Xbox360. Proponuje poczekac na oficjalne oswiadczenia od Sony.
 

Substrate

New member
Odnośnie nowych nośników (HD-DVD) to napisałem, że boję się, że może zaistnieć taka sytuacja. A czy tak się stanie, czy też nie, zobaczymy. Teraz możemy tylko spekulować.

Masz rację, premiera X1 w Europie była 14 marca 2002 roku. Więc pomyliłem się o rok. W Polsce nie było oficjalnej premiery do dzisiaj. Niestety boję się, że z X360 będzie podobnie, tzn. nie będzie miał premiery w Polsce przez co jego cena będzie pewnie wyższa, bo trzeba będzie konsolę ściągać od sąsiadów.

I jeszcze jedna sprawa: gdzie widziałeś potwierdzoną informację, że X360 będzie kompatybilny w dół?

Polecam lekturę: http://xbox.ign.com/articles/639/639136p1.html

Piszą tylko, że niektóre z gier będą się odpalać na X360. Niektóre.
I to także nie jest potwierdzona informacja.

PS: I nie róbmy tutaj wojny konsol, bo nie o to chodzi w tym wątku :)
 

kenner

New member
Masz rację, premiera X1 w Europie była 14 marca 2002 roku. Więc pomyliłem się o rok.
Premiera Xboxa odbyla sie w Stanach i mialo to miejsce w 2001 roku. Sam MS przyznal sie, ze wypuszczenie konsoli w Europie w marcu (przy chorej cenie) bylo wielkim bledem.

Piszą tylko, że niektóre z gier będą się odpalać na X360. Niektóre.
I to także nie jest potwierdzona informacja.
To z oficjalnej broszury informacyjnej:
http://www.planetxbox360.com/images/brochure/general.jpg?PHPSESSID=6f715e3fe5981801f4939b62ae61e385

Oczywiscie, nie bedzie pelnej kompatybilnosci na starcie. Z tym sie zgadzam.
PS: I nie róbmy tutaj wojny konsol, bo nie o to chodzi w tym wątku :)
Ja nie robie zadnej wojny, tylko nie lubie jak ktos pisze nieprawde. PS3 - jesli spodobaja mi sie na nia gry - tez oczywiscie zakupie.
 

bebbop

New member
Substrate skad zesz ty za przeproszeniem wytrzasnal te dane?:
"Czytnik w X360 to DVD (x12), co daje 16Mbps."
Taki transfer mialby czytnik w X360 jakby zastosowano czytnik 2x. 1x to transfer rzedu 10/11 Mbps ( rozne strony, roznie podaja). Prosty rachunek (10 Mbps x 12) i wychodzi 120 Mbps dla 12x. Byc moze ktos sie walnal z tymi Mbps, a chodzilo o Mb/s. Wtedy by sie zgadzalo. DVD 12x = 16,6 Mb/s.
 
Do góry