Co polecacie z LCD 32 cale,proszę o pomoc w zakupie.

MariuszB

New member
Witam wszystkich na forum.
Jestem na etapie poszukiwań dobrego aczkolwiek nie za drogiego TV LCD 32cale,myslałem o produkcie Sony,model M1 ale po zapoznaniu się z tym forum stwierdziłem że są ponoć o niebo lepsze modele innych firm,że są LCD oraz plazmy z cyfrowym wejsciem,że nie które modele smużą,w innych znowu czas reakcji matrycy jest kiepski, itp, i powiem uczciwie że mam coraz więcej wątpliwości co kupić,jaki model,ba,nawet już nie wiem jakiego wybrać producenta.
Dla jasności sprawy dodam że będę oglądał najwięcej programów Tv,SAT cyfrowy,trochę DVD,czyli tak jak przeciętny użytkownik,chciałbym kupić LCD 32 cale i wiadomo że jak najtaniej,przewidziałem górny pułap 6/6.5 tys zł.
Do tej pory uzywałem zawsze TV firmy SONY,nawet mój ostatni nabytek z ubiegłego roku to SONY KV32FQ75,kupiłem go nowego w Niemczech,mało używany ale trend do zmiany na LCD dosięgnął również i mnie :)
przy okazji może znajdzie się ktoś kto odkupi odemnie ten TV?.
Także proszę o pomoc w wyborze TV LCD.
Pozdrawiam wszystkich
Mariusz

ps.Można pisać do mnie na maila
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Twoj telewizor bedzie w promocji za 2399 zl nowy , więc choba dużo nie dostaniesz za swój.
TV Sony LCD powstają na bazie matryc Samsunga. Otrzymują lepszą elektronikę niż Samsung /zapewne - bo chodzą lepiej niż Samsung/ .Ostatnie cudo Samsunga 32R51 - chodzi z TVP - źle .
To będzie już nudne ale Sprawdź proszę Cię jakość TV 32 C 50 JVC - poproś o pokaz z różnych źródeł - musisz byc zadowolony.
Swoją jakość znacznie poprawił Panasonic . ale też trochę sztuczny /dla mnie/ obraz . Pięknie chodzi Loewe Xelos ale w ocenie setek osób oglądających pokazy ,najlepiej wypada JVC. Tyle ,że do nie dawna kosztowal bardzo dużo.
Pięknie chodzi ,wart obejrzenia też 32 Sharp ale wersja D1.
Tyle ,że jest znacznie droższy.
Zwroć uwagę ,że LCD Sony - prezentuje się przy wolno zmieniających się scenach /specjane sekwencje dvd/, tak to z każdego LCD wyciągniesz ładny obraz. Popróbuj dynamiczne obrazy i porównaj z konkurencją.
Przy sygnale HDTV odleglość od ekranu mimo podlączenia przez Komponent /przeskalowanie/ jest bez znaczenia - chodzi rewelacyjnie. Ze słabego sygnału 2,5- 3 metry JVC chodzi bez zarzutu - u innych jeszcze jest efekt siatki.
JVC wypuścił na Swiecie nową generację 0,07 czas reakcji /najniższy na rynku / Otrzymał w Japonii wiele wyróżnień i sprzedał dużą ilość telewizorów mimo wysokich kosztow. Ale pokazał ,że umie robić TV LCD mimo ,że największym na świecie producentem jest Sharp.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
Aquos 26" LCD TV LC26GA4E

Dzięki kiki za reakcję na mojego posta oraz za podpowiedzi w sprawie zakupu LCD,myślałem o zakupie 32 C 50 JVC ale jego cena działa dość odstaszająco,szukałem w różnych miejscach i prawie wszędzie cena oscyluje koło kwoty 8 tys zł,a to jest już poza moim zasięgiem,niby różnica 1.5 max.2 tys zł ale dla mnie to sporo,może znasz miejsce gdzie można kupić ten model taniej,jeżeli tak to proszę o info na forum lub na maila.
Jeśli chodzi o sprzedaż mojego SONY KV32FQ75 to już w zeszłym roku słyszałem że jego cena ma spaść ale jak do tej pory jakoś nie spadła,a jeżeli nawet spadnie to mówi się trudno,sprzedam taniej lub przeniosę go do innego pokoju :).
Pozdrawiam
 

kenner

New member
Re: Xbox360 jednak z HDDVD

kiki napisał:
Twoj telewizor bedzie w promocji za 2399 zl nowy , więc choba dużo nie dostaniesz za swój.
TV Sony LCD powstają na bazie matryc Samsunga. Otrzymują lepszą elektronikę niż Samsung /zapewne - bo chodzą lepiej niż Samsung/ .Ostatnie cudo Samsunga 32R51 - chodzi z TVP - źle .
A jakie zrodlo sygnalu?
 

MariuszB

New member
Dzisiaj odwiedziłem MM i popatrzyłem na kilkanaście LCD w różnym rozmiarze,a przede wszystkim chodziło mi o porównanie JVC 32 C 50 i SONY ...32...M1,więc faktycznie różniaca jest widoczna ale przede wszystkim gdy mamy czarne tło M1 przegrywa sromotnie z C50,w C50 kolory są naturalne,kontrast ok,ale M1 zbytnio nie odbiega od niego,ale jednak róznica jest widoczna,prawie już przekonałem się do C50 gdyby nie ta cena :( jakby nie było wyższa od M1 o 1800 zł,a to już raczej nie na moją kieszeń :(
gdyby ktoś znał miejsce,sklep,hurtownie lub indywidualnego importera gdzie moża by kupić ten model taniej to proszę o namiary,choćby nawet sam numer telefonu.Śmiało można pisac na emaila.
 

korral

New member
mam identyczny problem, czyli co jesli nie JVC C50 lub S60, jaki jest nastepny model warty kupna, ktory bedzie kosztowal o ten 1; 1,5 tys taniej?
 

MariuszB

New member
Tak,to jest właśnie ten problem,czyli cena,jeżeli już coś jest relatywnie tanie to okazuje się że odstaje parametrami od innych modeli,czyli szkoda na niego pieniędzy,a jeżeli jakiś model jest wart uwagi i zakupu to różnica przy tych samych calach jest wręcz kolosalna,tak jest w przypadku C50 i M1,ten pierwszy kosztuje 8 i ponad 8 tys,ale za to drugi model można kupić już nawet za 5.6 tys zł,łatwo wyliczyć ile trzba dołożyć,szkoda gadać.
Myśłałem że na forum ktoś podpowie gdzie można kupić tanio C50 ale widzę że chyba nikt nie pomoże ponieważ wszędzie ceny są prawie jednakowe.Także pozostaje mi cierpliwie czekać aż spadnie cena na ten model,kupić np.model A60 lub tradycyjnie dokonać zakupu TV w Niemczech gdzie można kupić naprawdę tanio,oczywiście w promocji :).
Chyba że znajdzie się ktoś w kraju kto zaoferuje tanio JVC 32 C50.
 

korral

New member
no ja jeszcze biore pod uwage za 7tys LCD JVC LT-32S60 lub juz zupelnie cos innego, plasma Panasonic TH-37PA50E za okolo 6 tys.
 

MariuszB

New member
Niestety ja z kolei plazmy nie biorę pod uwagę,jakoś mi nie podchodzi,jak narazie to szukam cały czas dobrej oferty na JVC C50,może w końcu trafię?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A 60 JVC jest bez DIST i wielu funkcji.
Można śmiało kupić S 60 / HD ready/ - podaj z jakiego sygnału ile będziesz oglądał - koniecznie - jaka odległość.
Pamiętaj ,że jeśli dużo oglądasz to lepiej wybrać - to co Cię będzie zachwycać codziennie - gdy tylko na niego spojrzysz. A nie wtedy gdy będziesz się wkrzać codziennie -zastanawiając się ,że przecież miałeś wybór.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
[pytanie] dvd composite, czy hdmi

Odległość wacha się pomiędzy 3 a 4 metry,będę oglądał programy TV,SAT cyfrowy,DVD,czyli szara życiowa codzienność,
masz rację że lepiej wybrać to co najlepsze aby później nie żałować ale koszt zakupu LCD to bardzo ważna sprawa,piszesz kiki że lepiej kupić to co dobre aby później nie żałować i oczywiście masz rację,ale różnice cenowe pomiędzy SONY M1 a JVC C50 są bardzo duże,w chwili obecnej sięgają już kwoty 2.4 tys zł,i to jest bariera nie do przeskoczenia,nawet za lepszą jakość obrazu,gdyby JVC C50 kosztował 6.5/6.8 tys zł to napewno nabywcy mieliby łatwy wybór,a tak każdy chwali JVC C50 a zakupu dokonuje niewielu,zresztą zauważyłem na tym forum że wielu chce kupić LCD,zachwyca się modelem C50 a później kupuje........Panasonica lub LG który kosztuje połowę tej kwoty co C50, inna sprawa to fakt że JVC C50 nie jest już prawie dostępny ponieważ zakończono jego produkcję,np w Niemczech prawie nigdzie nie można już kupić tego modelu,wszędzie odpowiadają że C50 jest już zastąpiony innymi nowszymi modelami,u nas jest już podobna sytuacja,coraz mniej punktów oferuje ten model,czyli moje poszukiwania stają się coraz mniej owocne,pewnie trzeba będzie rozglądać się za jakimś innym dobrym modelem LCD ponieważ niestety nie wydam 8 tys zł za JVC C50,jest to poprostu za drogo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznijmy w takim razie od nieprzeraczalnej ceny .
Pozostałe warunki już znam.
pozdrawiam
 

MariuszB

New member
Wczoraj pisałem do ciebie na GG ale nie mam odzewu z twojej strony,mój GG 4694215,będę jutro pomiędzy 8/ 11 godz rano,i pewnie wieczorem również.
 

salat

Member
Kamera za 1500-1700 zł

W najnowszej gazetce promocyjnej Media Marktu jest telewizor LCD Thomson 32 cale model 32EX122 za 4097.54 zł. Cena jest bardzo atrakcyjna. Tylko czy jakość obrazu jest warta tej ceny? Czy ktoś miał możliwość obejrzenia obrazu z tego telewizorka?

pozdrówka
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Postaram się sprawdzić co to za model i dam znać, najprawdopodobniej w poniedziałek bo wyjeżdżam .

Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Testy: Jaki sprzęt przetestować?

niestety nie udało mi się sprawdzić jak działa ten model
 

MariuszB

New member
Dzisiaj ponownie robilem porównanie Sony M1 i JVC C50 i powiem uczciwie że są różnice ale zależy to od indywidualnych ustawień obrazu,ostatnio nie miałem czasu podczas testów i poprostu popatrzylem sobie z 2m oraz z 5 m,teraz pobawilem sie ponad godzinę i w M1 ustawiłem obraz tak aby był najbardziej zbliżony do obrazu w C50,a właściwie to w C50 nie ruszałem ustawień ponieważ wszystko ustawione było na maxa,czyli tak że nic nie mogłem już podciągnąć. Jedyne różnice jakie zauważyłem dotyczą głębi CZERNI !!!!
Tutaj C50 jest lepszy,co do reszty to różnice dla przeciętnego śmiertelnika są niezauważalne.
Moje zdanie zmieniło się po tych oględzinach,a właściwie to zmieniło się na niekorzyść C50,w obu przypadkach ogląda się tak samo a różnica w cenie jest kolosalna !!!.
Także jeżeli ktoś szuka LCD do oglądania to szkoda przepłacać kupując C50,lepiej wybrać inny model lub inną firmę, ale wybór należy od indywidualnego podejścia.
Ja osobiście nadal będę szukał w okazyjnej cenie C50 ponieważ ten model podoba mi się.
Dla kontrastu dodam że w Niemczech C50 można kupić za 1350 a nawet 1290 Euro, M1 kosztuje odpowiednio 1550 Euro, a jak to bywa w Polsce wszystko jest odwrotnie.
 
Do góry