JVC HV-32P40 a tryb 720p oraz 50/60Hz w trybach HDTV

kenner

New member
Mam pytanie odnosnie telewizora JVC HV-32P40. Spotkalem sie tutaj z opinia, iz ww. model akceptuje wszystkie rozdzielczosci. Czy to oznacza, ze obsluguje rowniez 720p? Zalezy mi na tym trybie (i wlasciwie wylacznie na tym) ze wzgledu na przyszly zakup Xboxa360. W instrukcji oblsugi telewizora znalazlem nastepujace obslugiwane rozdzielczosci: 625p, 525p, 625i, 525i, 1125i. A wiec 720p brak. To jak to w koncu jest? Ktos moze potwierdzic/zaprzeczyc? :)
I druga sprawa. Czy istotne jest w naszych (PALowskich) warunkach czy telewizor LCD obsluguje tryby HDTV w 60Hz? Czytalem ostatnio na jakims amerykanskim forum, ze niektore TV LCD nie obsluguja trybow HDTV z wyzszym odswierzaniem i przez to np. nie beda poprawnie wspolpracowac z cyfrowa telewizja satelitarna. Czy u nas 50/60Hz ma znaczenie? Bo przegladajac np. specyfikacje ktoregos tam TV LCD Panasonic zauwazylem, ze tryby HDTV obslugiwane sa wylacznie w 50Hz. Z kolei Samsung oferuje jedno i drugie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Posiadamy TV JVC 32 P 40 - obecnie podłączony jest pod tuner TV Quality na ktorym możemy wybierać rózne nadawane rozdzielczości. Ten telewizor akceptuje wszystkie rozdzielczości łącznie z 720.
Nie wiem jak jest z częstotliwościami 50/60 . Mamy pdołączone wszystkie plazmy i nie widzę żadnvch różnic w odświeżaniu . Więc nie wiem na czym miałoby to polegać.
pozdrawiam
 

kenner

New member
kiki napisał:
Posiadamy TV JVC 32 P 40 - obecnie podłączony jest pod tuner TV Quality na ktorym możemy wybierać rózne nadawane rozdzielczości. Ten telewizor akceptuje wszystkie rozdzielczości łącznie z 720.
Dzieki za odp. Czy moglbys mi jeszcze powiedziec czy jest ten tryb 720 jest ze skanowaniem progresywnym czy z przeplotem?
 

ortax360

New member
Witam
Niestety ale muszę cię zmartwic TV JVC 32PH40 nie jest HD READY!!nie ma obsłogi trybu hdtv 720p (progress) ma za to 1080i przez component (analpgowy standart) ale nie jest to prawdziwy sygnał HD .Sam przymiezam sie zmienic tv (THOMSON 32WB642) NA LCD PANASONICA LUB JVC ,SHarp .Wysyłałem maile do jvc EUROPE ,thomson i panasonic JAKIE TV CRT MAIĄ 720P i otrzymałem taką odpowiedz :

Panasonic 32 pd30:
480p -> ok
576p ->ok
720p -> no
1080i ->no
Thomson 32wb642 (mail thomson france)
480p -> ok
720p -> ok
1080i ->no
in PAL and NTSC
JVC 32PH40 (mail jvc france /europe)
480p -> ok
720p -> no
1080i ->ok
in PAL and NTSC
wez pod uwage ze tak naprawde najlepszy sygnal hdtv uzyskamy przez hdmi lub dvi (playstation 3 ma az dwa wyjscia hdmi a xbox 360 uniwersalne cyfrowo /analogowe wyjscie hdmi lub component
Szkoda twioei kasy lepiei kup dobre LCD JVC,PANASONIC.
A tak na marginesie mam xboxa podłaczonego do thomsona 32wb642 przez kabel component smiga w 720p np NINJA GAIDEN ale jest to raczeu symulacja 720p niz pełny sygnał.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
SHARP LC-32 GA5E czy ma 720p?

Sorry . Dałem do sprawdzenia pracownikowi - dziś sprawdziłem sam . Zonk - 720 JVC 32 P 40 nie chodzi - obsługuje wszystko oprócz 720. Jeszcze raz sorry .Muszę sam sprawdzać przed podanie do wiadomości.

Przepraszam
 

kenner

New member
ortax360 napisał:
Witam
Niestety ale muszę cię zmartwic TV JVC 32PH40 nie jest HD READY!!nie ma obsłogi trybu hdtv 720p (progress) ma za to 1080i przez component (analpgowy standart) ale nie jest to prawdziwy sygnał HD.
Z moich poszukiwan wynika jasno, ze 1080i jest jest jednym ze standardow HDTV. Moze nie najlepszy, ale jest :)

Sam przymiezam sie zmienic tv (THOMSON 32WB642) NA LCD PANASONICA LUB JVC ,SHarp .Wysyłałem maile do jvc EUROPE ,thomson i panasonic JAKIE TV CRT MAIĄ 720P i otrzymałem taką odpowiedz :

Thomson 32wb642 (mail thomson france)
480p -> ok
720p -> ok
1080i ->no
in PAL and NTSC
Czyli wlasciwie tylko ten model obsluguje 720p :(

wez pod uwage ze tak naprawde najlepszy sygnal hdtv uzyskamy przez hdmi lub dvi (playstation 3 ma az dwa wyjscia hdmi a xbox 360 uniwersalne cyfrowo /analogowe wyjscie hdmi lub component
Szkoda twioei kasy lepiei kup dobre LCD JVC,PANASONIC.

Xbox360 na dzien dobry nie bedzie oferowal zadnego cyfrowego wyjscia. Microsoft stwierdzil, ze do HDTV HDMI nie jest konieczne. HDMI zostanie udostepnione wtedy, gdy rynek dojrzeje.

Ja wiem, ze najprostrzym rozwiazaniem bylby zakup dobrego LCD. Tyle ze dobre LCD = drogie LCD i dlatego musze kombinowac. Jestem w stanie kupic albo tanie LCD (typu Samsung LE32R51B) albo kupic telewizor CRT z wyzszej polki. Powoli zaczynam sie bardziej przekonywac do CRT z 1080i niz taniego LCD z 720p. Mimo wszystko skok jakosciowy bylby kolosalny w porownaniu do tradycyjnych telewizorow CRT, no i nie cierpialbym z powodow niektorych wad LCD. Ech, ciezki wybor - sam juz nie wiem.

A tak na marginesie mam xboxa podłaczonego do thomsona 32wb642 przez kabel component smiga w 720p np NINJA GAIDEN ale jest to raczeu symulacja 720p niz pełny sygnał.
pozdrawiam
Domyslam sie, ze symulacja - w koncu Ninja Gaiden smiga najwyzej w 480p ;)
 

Lupus

New member
kenner jest jeszcze ciekawy telewizor samsunga - WS-32Z308P co prawda nie ma 720p ale ma reszte no i jest w miare tani
 

kenner

New member
Lupus napisał:
kenner jest jeszcze ciekawy telewizor samsunga - WS-32Z308P co prawda nie ma 720p ale ma reszte no i jest w miare tani
Ten model tez rozwazam, aczkolwiek ktos tu pisal, ze ten Samsung ma znieksztalcenia obrazu. Mi ten model bardzo podchodzi. Nie dosc ze wlasnie ma 1080i, to jeszcze jest to wersja Slim. Mniam! tylko ten ww. feler. Chyba ze to byla wada jednej sztuki, a nie regula.
 

Lupus

New member
czy to wpadka czy norma niestety ci nie powiem, może inni Ci pomogą, a swoją drogą jestem ciekaw kiedy na polskim rynku uka\żą się tv crt z wejściem hdmi. Na rynku takich tv jest pełno a u nas kompletna pustynia.
 

ortax360

New member
CRT JVC 32p40 jest kompatybilny z 1080i ale nie wyswietli pełnego sygnału. Co do gier na X360 to lepiei poszukaj jakiegos tv lub lcd co wyswietli 720p .
 

elwu

New member
LCD 26

Co wybrać, tv z 720p czy z 1080i? Jaka będzie różnica w praktyce?
Chcę wybrać Thomson 32wb842 lub Samsung z308, a hdtv jest jednym z ważniejszych kryteriów które biorę pod uwagę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Thomson nie dawno kosztowal 8000 zl . W MM - jest za 5999. Więc nowa cena za 3800 - to dobry strzał. Chodzi super. Nie sprawdzałem czu obsługuje 720 , ale design /plus stolik w komplecie/ ma piękny , profesjonalny. Dużo lepiej chodzi niż Samsung , który ma parę brakow . Trochę się rozchodzi - potwierdzają to na innych portalach. Ten telewizor to dobry wybór i świadczy o znajomości rzeczy.
pozdrawiam
 

pupil

Member
ortax360 napisał:
Witam Panasonic 32 pd30:
480p -> ok
576p ->ok
720p -> no
1080i ->no
Thomson 32wb642 (mail thomson france)
480p -> ok
720p -> ok
1080i ->no
in PAL and NTSC
JVC 32PH40 (mail jvc france /europe)
480p -> ok
720p -> no
1080i ->ok
in PAL and NTSC
wez pod uwage ze tak naprawde najlepszy sygnal hdtv uzyskamy przez hdmi lub dvi (playstation 3 ma az dwa wyjscia hdmi a xbox 360 uniwersalne cyfrowo /analogowe wyjscie hdmi lub component
Szkoda twioei kasy lepiei kup dobre LCD JVC,PANASONIC.
A tak na marginesie mam xboxa podłaczonego do thomsona 32wb642 przez kabel component smiga w 720p np NINJA GAIDEN ale jest to raczeu symulacja 720p niz pełny sygnał.
pozdrawiam



Witam wszystich jestem tutaj nowy bardzo prosze o porade chciałbym nabyć tv:
http://www.saysonic.com.pl/?atype=product&view=1&id=1669
co sadzicie o tym jvc czy będzie odbierał hdtv-chodzi mi głównie o xbox 360. Czy sklep jest wiarygodny? Bo cena wydaje mi sie bardzo atrakcyjna.
P.S. sygnał mam z kablówki.
 

pupil

Member
janunio napisał:
czytaj i czytaj
tojest najstarsza generacja pod DVD
zakaz zakupu
A jak wypada w porównaniu z modelem 32P40, czy starszy model ma peogresywne skanowanie. Nie moge nigdzie znaleźć danych technicznych starszego modelu, pozdrawiam.
 

monster

New member
Re: xbox 360 zapomnij

Nie odbiera HDTV - 32 P 40 odbiera .
Z sygnału kablówki chodzi dobrze. /32 D 25 /
ale HDTV to inna bajka
 

pupil

Member
A jak wypada w porównaniu z modelem 32P40, czy starszy model ma progresywne skanowanie. Nie moge nigdzie znaleźć danych technicznych starszego modelu, pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 32 p 40 - chodzi z HDTV , 32 D 25 - nie /ma progresywne skanowanie/ .Telewizor JVC P 40- nazbierał extra ocen podczas pokazów /hdtv/ w Warszawie / sobota- niedziela/

Pozdrawiam
 
Do góry