CRT HDTV ?

Kane66

New member
Tuner i karta do odbioru HDTV

Witam

To moj pierwszy post na tym forum wiec - dzień dobry wszystkim ;)

A teraz wlasciwa tresc postu:

Za jakis czas moze miesiac moze dwa zmieniam w domu TV, chcialbym kupic nowy
spelniajacy normy HDTV (720p - wyzej mi nie trzeba). O plazmie nie mysle,
tylnia projekcja takze mnie nie interesuje. Zostaje LCD lub CRT. 32-34"
wiecej mi nie trzeba, wydac mogę do 5-7tys. Propozycje mile widziane - dotychczas widzialem pare LCD HDTV (jeden samsung, jeden LG) i znam ich wady i zalety...o crt hdtv nie wiem nic

I teraz pytanie: paru producentow m.in. Sony ma w swojej ofercie telewizory CRT HDTV
http://www.sonystyle.com/is-bin/INT...-Start?CategoryName=tv_hdtv_tube&Dept=tvvideo

Jaka rozdzielczosc prezentują takie konstrukcje ? HDTV w CRT oznacza ze TV
łyka sygnał hdtv ale resampluej go w dol tak by go wyswietlic czy raczej
oznacza ze po prostu ma odpowiednią rozdzielczosc by wyswietlic 720p ? Jeśli
tak to jestem w domu - kupie CRT ;)

Zalezy mi na tym by miec 720p bez zadnego resamplingu - po prostu w natywnej rozdzielczosci wyswietlacza.

Pozdrawiam

Kane
 

Lupus

New member

Kane66

New member
Tak wiem ze te Sony są narazie tu niedostepne, pytanie tylko brzmi czy to ze CRT ma napis 'hdtv' i ma odpowiednie (komponent, hdmi, dvi) swiadczy TYLKO o tym ze akceptuje sygnal HDTV ale nie wyswietla go w odpowiedniej rozdziałce (mysle ze tak wlasnie jest ) tylko w odpowiednio mniejszej (czyli np nie wyswietli 720p). Wszystkie te CRTki akceptują jakoby 1080i - ale to format z przeplotem wiec rozdzielczosc maleje dwukrotnie dobrze rozumiem ? 720p natomiast to format progresywny - i WYMAGA by wyswietlacz mial 720 rozdzielczosci - czy te CRT to mają ? Czy jakiekolwiek CRT pokażą HDTV 720p ?

Znalazłem dosc (na papierze) ciekawy TV LCD - link w podforum LCD w moim topicu. 720p 8ms matryca po kątach widzenia wnioskuje ze to S-IPS (a wiec bardzo dobrze), firma mi nie znana Neovia (nie Neovo !) i cena w PL okolo 5000zł.

Na zachodnich forach jednoznacznie odradzają 1080i do np gier (ja chce to podlaczyc takze pod xboxa2), z tego co zrozumialem zgodnie piszą ze 720p zaden CRT nie wyswietli - nie znam na tyle dobrze angielskiego by byc tego pewnym wiec pytam takze tu

Kane
 

Lupus

New member
Telewizory JVC mają rozdzielczość 1250 linie i 1049 pikseli wiec teoretycznie 720p by sie łapało ale pewien nie jestem, niech wypowie e się jakiś specjalista. Natomiast co do tv samsunga to będe wiedział gdy tylko ktoś z samsung polska odpowie na mojego maila odnośnie tv którego link dałem powyżej.
 

janunio

New member
Bez reklam
Jedyną nadzieją jest nowy typ maski w kineskopie CRT.
Producenci w tej sprawie milczą. Jutro będę rozmawiał o tym z technologiem Thomson Warszawa Piaseczno.
To prawda, że 720p nie występuje w Slim CRT HDTV. Ale 1080i jest np. we wspomnianym SAMSUNGU.

PS.
Ciekawe kto to mógł opisać gry komuterowe w rozdzielczości 1080i.
Jest to teoretycznie możliwe, ale niezwykle trudne to testowania.
Niewiele jest gier dla krórych zaimplementowano taką rozdzielczość (Doom 3, GTA itp.). Trzeba jeszcze mieć Hi-Endową kartę grafiki ( 16 potoków np. ATI X800PE i jeden z dwóch pozostających na świecie w sprzedaży ekranów LCD z 1920x1080; Sharp 45" i Samsung 46". Przypadkiem dysponuję takim zestawem. W opinii syna - miłośnika GTA, wersje 1080i są niedopracowane, zapewne z powodu braku na dzień dzisiejszy odbiorców takiego produktu.
Microsoft zawarł z SAMSUNGIEM kontrakt i do Xbox-a 360 (premiera dopiero za dwa miesiące) będzie zalecał mały LCD z kontrastem 3000:1. Jego większy brat jest już w sprzedaży w Warszawskim Saturnie i nawet zdążył w zeszłym tygodniu zdrożeć o 1000 zł.
Samsung kolejny raz zaskakuje oferując na polskim rynku innowacyjne produkty o których nie ma nawet info na firmowych stronach internetowych.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
CRT nie pokażą dokładnie wszystkich szczegółów lecz są w stanie wyświetlić obraz HDTV i w porównaniu do PAL będzie on diametralnie lepszy, taka sama zasada panuje na rynku pdp, lcd, użądzenia które ni posiadają rozdzielczości matrycy 720p, są w stanie wyświetlić obraz ale, w porównaniu z matrycą o wyższej rozdzielczości obraz będzie mniej szegółowy, lecz dużo lepszy od PAL.

Co do gier, jeszcze pare miesięcy poczekamy na xboxa360 który będzie odpowiednią maszynką do sprawdzenia jak to wszystko wygląda. Nie dzielmy rozdzielczości na niedźwiedziu :lol:

P.S. Rozdzielczość 1080i potrzebna jest gdy ekran masz dużych rozmiarów, czyli np. 50", ciężko będzie ci odróżnić 1080 od 720 na odpowiednio mniejszym ekranie.
 

Kane66

New member
Dzieki wszystkim za odpowiedzi, lektura tych tekstow oraz zachodnich forum sklonila mnie do zakupu LCDka - z 720p.

Jesli mozecie prosze popatrzec na ten link:
(specyfikacja lcdka)

http://www.premiumwanadoo.com/www.neovia.biz/en/fiche-tv.php?id=40&ref=1

- wyswietlacz ow ma rozdzielczosc WXGA 1366x768 ale nie pisze nigdzie w specyfikacji o trybach HDTV jakie supportuje. czy to ze ma rozdzielczosc pozwalającą na wyswietlenie 720p jest tożsame z tym ze napewno 720p wyswietla bez zadnych resamplingów ?

- nie ma HDMI ale ma DVI - czy to mi wystarczy ? Czy hmm...są ewentualnie przejsciowki jakies miedzy tymi gniazdami ? Nie chcialbym wylądowac z LCDkiem z DVI a potem sie okaze ze wszystkie HD-DVD beda miec HDMI ;)

- czy to dobra oferta za okolo 5000zł ? Czy ktokolwiek slyszal cos o wyswietlaczach tej firmy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na własne oczy. Niektore LCD nie chciałbym nawet za darmo. Tragedia/mażą/ nie da się odglądać. Niektóre firmy piszą HD Ready - a tak nie jest - niestety - sprawdziliśmy klika razy i - LIPA . Zwrot do producenta.
Dane na papierze firma ma dobre. Jak się dobrze rozejrzysz - myślę że Thomsona 32 " o podobnych parametrach dostaniesz w Polsce i to z gwarancją i faktura.
Tam gwarancja ???? Ja bym odpuścił stanowczo.
pozdrawiam
 

Kane66

New member
Napewnie nie kupie LCD z gwarancją w Indochinach czy USA ;)

Jesli mozna to prosze o adres twojego sklepu na priva - rozejrze sie w twojej ofercie.

Czy jako sprzedawca dysponujesz informacjami ktore z LCD TV są oparte na matrycach S-IPS ? Mam nieco doswiadczenia z LCDkami do kompów i jesli by przenieść je na LCD TV to matryce S-IPS powinny dawac najlepsze efekty (oraz najlepsze kąty widzenia)...

W USA mają monitor Syntax Olevia oparty na S-IPS 8ms - i takie cos chetnie bym kupil w PL (niekoneicznie tej firmy oczywiscie).
 

Kane66

New member
LCD i dwa komponeny

Łączą najlepsze cechy matryc TN i MVA/PVA
mozna np poczytac o tym na www.mva.pl - co prawda w ujęciu wyswietlaczy do komputerow ale matryca to matryca ;)

co chodzi na tej matrycy: nowy syntax olevia, nowe LG 32 LP1 (o ile dobrze pamietam symbol) - i to z czasami 8ms (gray to gray)

http://www.lge.com/catalog/prodmode...&globalCode=32LP1&globalSuffix=000000&model=3 - cena narazie wysoka (nowosc) i tylko w USA.

Pytalem paru 'sprzedawcow' o wyswietlacze na S-IPS niestety błogie milczenie lub odpowiedzi proponujące cos innego - wiec domyslam sie ze dopiero bardzo nieliczne modele mają matryce S-IPS.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak wsponiałeś jest to matryca stosowana głównie w do monitorów, tam stosuje się troche inne zasady niż przy TV. Koncerny wprowadziły tv LCD (jeszcze nie u nas) z czasem reakcji poniżej 10 ms, także to nic nadzwyczajnego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CRT - najlepiej prezentuje się JVC 32 P 40 - cena 4600 zł
- extra chodzi 32 px 30 PANASONIC - CENA 4800 ZŁ
- jvc 36 P 38 /EISA/ REWELACJA
- Samsung - trochę rozjeżdża się ekran - opdobne opinie klientów na innych portalach.
Nowe matryce wprowadzi w Europie JVC na początku przyszłego roku . Obecnie w Japonii na zapisy.
 

Kane66

New member
z crt do HDTV dam sobie jednak spokoj i odloze zakup TV na pozniej (kupie LCD z 720p)

co do S-IPS: tak, w monitorach komputerowych jest nieco inaczej ale sama idea matrycy oraz jej parametry (glownie niski rozrzut czasow reakcji od tzw sredniego). Porownanie czasow S-IPS do innych matryc takze nie jest takie proste - odpowiedzi matrycy S-IPS 8ms beda lepsze niz S-MVA 8ms - ze wzgledu na mniejszy rozrzut wokol sredniej - w kazdym razie w dziedzinie monitorow LCD dla komputerow mnie S-IPS wizualnie jak najbardziej przekonal i chetnie poczekam by zobaczyc matryce 8ms w tv.

No nic przyjdzie poczekac do przyszlego roku na wprowadzenie w Europie nowszych matryc - nie spieszy mi sie ;)

co do LG o ktorym pisalem wyzej: w Europie LG nie wie (przynajmniej tak mi odpisali) kiedy bedzie ten model dostepny i w jakiej cenie.

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi i sugestie w nich zawarte
 
Do góry