Garść pytań

tubulears

New member
Witam,

Potrzebuję pomocy któregoś z obecnych tu specjalistów w następującym zagadnieniu:

Przymierzam się do zakupu sprzętu i przydałyby mi się opinie, w jaki sposób najlepiej skomponować zestaw, którego zadaniem będzie: głównie
- odtwarzanie filmów z płyt DVD
- odtwarzanie filmów w divx-ie z polskimi napisami
- możliwość gry na konsoli XBOX360 w trybie 720p

Interesuje mnie lista najlepszych zawodników na naszym rynku w kategoriach:

1. telewizor plazomwy - prosiłbym o podanie najlepszego wyboru dla czterech przedziałów cenowych:
- do 10.000 zł
- do 15.000 zł
- do 20.000 zł
- do 25.000 zł

2. zestaw kina domowego - zależałoby mi, tak jak napisałem wyżej, na odtwarzaczu działającym bez problemów z formatem divx czy też xvid, obsługującym polskie napisy, istotny jest czynnik możliwości dokonania upgrade`u softu. W zakresie głośników, zależy mi na zestawie z głośnikami bezprzewodowymi (przynajmniej w zakresie satelit od kanałów tylnich).
Prosiłbym o podanie najlepszego sprzętu w przedziałach cenowych:
- do 2.000 zł
- do 4.000 zł
- do 6.000 zł
- do 8.000 zł

Z góry dziękuję za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 10000 - zdecydowanie najlepiej /jakość , szczegóły, kolory,trwałość - 42" lub 35" JVC B 50

Do 15000 - zdecydowanie Pioneer 43" - jw. + mozliwości sterowania /HDMI/

Do 25000 - Pioneer 50 " - rewelacja -jw.

powyżej LCD FULL HD Sharp 46"

pozdrawiam
 

tubulears

New member
Dzięki kiki,

Rozumiem, że na każdym z wymienionych modeli bez problemu będe mógł grać we wspomnianym trybie 720p.

Na czym polega wspomniana przy okazji modelu Pioneer 43" możliwość sterowania HDMI?

Licze na to, że na druga częśc pytanai uzyskam również odpowiedź, zależy mi na dokonaniu jednorazowego zakupu sprzętu, który nie będzie zbiorem w stylu "każdy komponent z innej parafii".

Mam zamiar potraktować informacje z tego tematu bardzo poważnie przy dokonywaniu zakupu, dlatego zależy mi na możliwie dużej ilości informajci powiązanych z wymienionymi na początku zagadnieniami (tworzenie osobnych tematów tutaj i w dziale kino domowe uznałem za bezcelowe).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LCD LD 32 LZ 50

Z kinami jest trudniej. Nie polecam divx i xvid - na plazmach - z uwagi na fatalną jakość.
Modyfikowany upgrade mają - JVC , Samsung
w DVD Belwood , Wiwa , JVC

a kina do tych plazm - muszą być innej klasy.
do 1000. zdecydowanie - Panasonic SC HT 520
do 2000 - JVC THS 7 lub 8 , Yamaha AV 350
do 4000 - Harman Kardon
do 6000 zdecydowanie - Harman Kardon
extra grają też - Onkyo i Denon . Ale wymienione wg. kupujących użytkowników i wg. nas są najlepsze na rynku.
Gdy będziesz bliżej zakupu - daj znać , na razie mamy extra ceny.Dziś też sprzedaliśmy kilka plazm , mamy dużo doświadczenie. W Poznaniu też wisi trochę naszych plazm.
Jesteśmy we wszystkich katalogach. Jutro i w niedzielę - pokazy specjalne w Olsztynie.
Będziemy na pokazach w Polsce - na razie , niektóre miasta w Polsce - koncerty Lato z Radiem
pozdrawiam
 

fan

New member
Trochę pochodziłem z nudów po sklepach u sąsiadow . Pioneer zrobił na mnie największe wrażenie. Nawet tu kasa jest większa. Ale również kino Pioneer jest godne uwagi - widzialem różne extra modele .
Duże wrażenie też - po Full HD TV LCD. Ale tu już inna cena .............
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
jak będziesz dokonywał swojego wyboru to daj znać bo sytuacja się dość szybko zmienia na rynku :) a kiedy nowy xbox wychodzi dokładnie ?
 

tubulears

New member
Europejska premiera XBOX-a 360 nastąpi w okolicach listopada.

Microsoft nie ma zbyt dużej możliwości opóźnienia terminu premiery, jeżeli chce wykorzystać przedgiwazdkowy szał.

Na ten okres również planuję dokonanie kompleksowego zakupu sprzętu.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To pewnie ceny troche jeszcze spadną i powoli zawężaj pole bo rozstrzal niezły w zapytaniu :d
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeszcze nic nie może ale jak wyjdzie to rozdzielczość podstawowa gier ma być 720p więc w porównaniu do teraz powinno być troche lepiej :)
 

tubulears

New member
Nagrywarka DVD HD ?

Ceny zapewne spadną, z kolei z drugiej strony z pewnoscią pojawią się do tego czasu nowe, dobre produkty.

Przedział cenowy zawężę w momencie, gdy będe wiedział na jakim pokładzie kasy leżę :)

Na chiwlę obecną chcę znać alternatywy i cieszę się, że na tym forum bez problemu znalazły się osoby zdecydowane na pomoc.
 
Do góry